5 کشور برتر برای موفقیت افراد تازه کار

شروع یک کسب و کار در هر مکانی به شجاعت و ایده ی بازاری نیاز دارد، اما این مکان ها موفقیت را برای افراد تازه کار کمی آسان تر می کنند

اخبار و گزارش جهانی آمریکا اخیرا بهترین کشورها را برای کارآفرینان رتبه بندی کرده است که این عمل بر اساس چند فاکتور مانند وابستگی به سایر جهان، دسترسی نیروهای ماهر و تحصیل کرده، زیرساخت توسعه یافته، یک چارچوب قانونی که به خوبی پرورش یافته است، و دسترسی مناسب به پایتخت هر کشور صورت گرفته است. به منظور یافتن این که چه چیزی باعث می شود که یک کشور در صدر فهرست بهترین کشور برای کار و زندگی و همچنین بهترین کشور برای مهاجرت قرار بگیرد، ما با کارآفرینان هریک از این کشورها صحبت کردیم تا از سودهای موجود در این مکان ها و دلیل این که آنها زندگی در این کشورها را دوست دارند، پرده برداریم. پس با ما در مجله گردشگری همگردی همراه باشید برای انتخاب بهترین کشور دنیا برای مهاجرت.
زندگی در انگلستان

آلمان
آلمان دارای چهارمین اقتصاد بزرگ جهان و همچنین بهترین کشور برای کار و زندگی است. ترکیبی از فرهنگ شفاف تجاری، نیروهای بسیار تحصیل کرده و سیاست های دوستانه برای تازه کارها باعث شده است که این کشور شاخص بالایی را در این زمینه دریافت کند.
ایرینا گراف، کسی که شرکت مدیریت رخدادهای The MICE blog را اداره می کند و اخیراً شرکت خود را از بریتانیا به آلمان منتقل کرده است می گوید: "هنگامی که بحث اخلاقیات، قانون و ضوابط در میان باشد، آلمان دارای استانداردهای بالایی در زمینه ی فرهنگ تجاری و بهترین کشور برای مهاجرت است".
دولت آلمان نیز کار را برای شروع یک حرفه ی جدید آسان می کند. گای آرتور که مدرسه ی انگلیسی گای آرتور در اشتوتگارت را در اختیار دارد می گوید: "شروع یک حرفه ی جدید در آلمان بسیار آسان بود. در آن زمان، من 20 یورو پرداخت کردم و بوم! دارای یک حرفه شدم". او می گوید: "دولت بسیاری از بدهی های شما را حذف می کند تا بتوانید حرفه ی خود را رشد دهید، و در اینجا مشتریان تا زمانی که به آنها خدمات باکیفیت ارائه دهید، به شما وفادار هستند."
بر خلاف سایر کشورها (مانند بریتانیا) که تنها یک شهر مرکز اقتصادی محسوب می شود، در آلمان شهرهای بزرگ تجاری مختلفی همچون برلین، فرانکفورت، مونیخ و هامبورگ وجود دارند.
این امر به ویژه در زمان امتحان کردن محصولات جدید برای یک بازار جهانی بسیار حائز اهمیت است و طبق گفته ی ینس ولتورف، مدیرعامل و یکی از مؤسسین خدمات شوفری Blacklane در برلین می گوید "بازار آلمان آن قدر وسیع است که بتوان در آن یک شرکت را تأسیس کرد و محصولاتی را امتحان کرد. ما یاد گرفتیم که چگونه در شهرهای جدید کسب و کار خود را شروع کنیم و در هر دفعه کار خود را گسترش داده و روابطی را با همکاران دیگر و مشتریان جدید به وجود آوریم." او می گوید: "بعد از این که مسافران در برلینف فرانکفورت، مونیخ یا اشتوتگارت از خدمات ما استفاده کردند، تمایل داشتند از خدمات Blacklane در لندن، میلان، نیویورک و توکیو نیز استفاده کنند. پس می توان آلمان را یکی از بهترین کشور دنیا برای مهاجرت دانست"
زبان انگلیسی نیز در بسیاری از مناطق آلمان رواج دارد (انگلیسی زبان اصلی تجاری در شرکت Blacklane و بسیاری از شرکت های نوپای دیگر است)، امری که باعث می شود ساختن یک شرکت بین المللی و جذب استعدادهای مختلف آسان تر شود.
با این وجود هم آلمان چالش هایی را برای افراد نوپا به همراه دارد، به خصوص قوانین مالیاتی آن که باعث می شود تقریباً در تمام موارد استخدام یک حساب دار یا مشاور مالیات ضروری به نظر برسد. گراف همچنین یادآور شد که گزارش VAT (مالیات بر ارزش افزوده) باید قبل از اینکه درآمد به 17500 یورو برسد، گزارش داده شود که این عدد در بریتانیا در حدود 85000 پوند (حدود 97500 یورو) است، امری که باعث می شود در شروع کسب وکارها نیز به کارهای مدیریتی اضافی نیاز شود. کمبود خانه به دلیل افزایش جمعیت نیز امری است که در حال تبدیل شدن به یک مشکل در برلین و شهرهای بزرگ دیگر است که در کنار آن نیز افزایش مهاجرت ها و کمبود ساختمان های جدید نیز اضافه می شود، هرچند هزینه ی زندگی در این شهرها در مقایسه با سایر کشورهای بزرگ اروپایی کماکان پایین تر است.
محیط نوآورانه ی آلمان هم زندگی حرفه ای و هم زندگی شخصی را تحت تأثیر قرار می دهد، به خصوص در برلین. به گفته ی ولتورف "برلین در سراسر خود دارای هنر و فرهنگ است". او می گوید: "این شهر با موزه ها و گالری ها، باغ های شراب، بازارها، کافه ها، پارک ها و فستیوال های خود شما را محاصره می کند."

ژاپن
ژاپن مدت ها است که در دنیای تجاری به عنوان یک پارادوکس مطرح می شود، جایی که یک فرهنگ محافظه کارانه همزمان باعث نوآوری ها و تغییرات جهانی نیز شده اند. جوانا کریسپ، مدیر شرکت مسافرتی PEAK DMC Japan, Intrepid Group که ابتدا در استرالیا تأسیس شد و در حال حاضر در کیوتو قرار دارد، می گوید: "تکنولوژی قدیمی مانند فکس ها در تمام شهر نمایان هستند، اما باز هم روبات هایی مطابق با آخرین پیشرفت های علمی به همراه بهترین و پیشرفته ترین ایده ها و گجت ها نیز در سطح شهر وجود دارند."
برای بسیاری از بازرگانان موجود بهترین کشور برای کار و زندگی ژاپن است، این کشور در آستانه ی یک تغییر فرهنگی اساسی قرار دارد. با وجود این که مردم در گذشته ترجیح می دادند که به یک کسب و کار چندملیتی و بزرگ بپیوندند که زندگی آنها را تضمین کند، امروزه جوانان تمایل دارند که در شرکت های کوچک تر و کارآفرین تر مشغول شوند. کریسپ می گوید "برخی از موانعی که در گذشته وجود داشتند، در حال حاضر برداشته شده اند"."شرکت های بیشتری جوانان را جذب می کنند، کمک های مالی بیشتری به استارت آپ ها تخصیص داده می شود و ارتباطات بهتری بین مردمی که در استارت آپ ها کار می کنند وجود دارد."
قلب اقتصادی این کشور توکیو است، جایی که تعداد زیان مهاجران باعث می شود که افراد خارجی راحت تر بتوانند ارتباطات حرفه ای برقرار کنند. کوهی کوریهارا که ساکن ژاپن است و مدیر ارشد بازاریابی و یکی از مؤسسین شرکت همکاری CollaboGate است می گوید: "توکیو فرصت های بین المللی بسیارزیادی برای افراد دارد تا بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، در حالی که کسب برخی از تجربه های منحصربه فرد تنها در ژاپن و با ارتباط با فرهنگ ژاپنی رخ می دهد."
با وجود این که برخی از ساکنین توکیو به زبان انگلیسی حرف می زنند و دولت ژاپن نیز به صورت منفعل در حال تربیت افراد انگلیسی زبان بیشتری برای المپیک سال 2020 است، دانستن زبان ژاپنی و رسوم اجتماعی برای هر کارآفرین در ژاپن ضروری است. کریسپ می گوید: "برای موفقیت باید بتوانید معنی جملات را بفهمید و لایه های پنهان تجارت و رفتار اجتماعی ژاپنی را یاد بگیرید."
موقعیت هایی که برای خروج از شروع پرسروصدای یک تجارت در ژاپن وجود دارد به عنوان مزیت زندگی در این کشور محسوب می شود، به نحوی که مکان های گشت و گذار طبیعی بسیاری در سرتاسر این کشور جزیره ای وجود دارد، به خصوص در کیوتو که کریسپ آن را "قلب فرهنگی ژاپن" می داند. او می گوید: "من در یک شهر کوچک متولد شدم و عاشق این هستم که کوه ها و رودخانه ها من را محاصره کنند و یک پیاده روی یا دوچرخه سواری کوتاه من را از کار خودم دور کند و به سمت جنگل ها و طبیعت ببرد". "در حال حاضر، برف در حال باریدن بر سقف یک معبد نزدیک به اینجا و فانوس های قرمزرنگ حیاط آنجا است. هیچ چیزی به مانند مشاهده ی تغییر فصل ها به این شکل رومانتیک نخواهد بود.
ژاپن به صورت مداوم به عنوان یکی از مکان هایی که مردم در آن طولانی ترین عمر را دارند در رتبه ی بالا قرار می گیرد که دلیل آن کیفیت زندگی، حس ارتباط و رژیم غذایی سالم است و می توان ژاپن را یکی از بهترین کشور دنیا برای مهاجرت معرفی کرد.

ایالات متحده ی آمریکا
رویای آمریکایی و بهترین کشور برای کار و زندگی (که در آن مردم می توانند به هرچیزی که دوست دارند برسند، اگر بر روی آن متمرکز شوند) هنوز هم آمریکا و بسیاری از شهرهای آن را تداعی می کند، به خصوص هنگامی که بخواهید یک کسب و کار را راه اندازی کنید.
جیسون پیتل، ساکن واشنگتون دی سی و مؤسس شرکت آمادگی ورود به دانشگاه به نام Transizion است و می گوید: "ما دوست داریم برای آنچه که می خواهیم بجنگیم و از کسانی که می خواهند مانع این کار شوند، زندگی بهتری را طلب کنیم". "این طبیعت خشن در DNA ما است: انقلاب آمریکایی، که از افسردگی بزرگ باز می گردد، بردن مسابقه ی فضایی و تولید بسیاری از اختراعات باورنکردنی. ما مردمی هستیم که به افرادی که زندگی خود را به خطر می اندازند تا در رؤیای خود زندگی کنند، احترام می گذاریم."
برخلاف بسیاری از فرهنگ های دیگر، شکست در اینجا باعث اخم دیگران نمی شود، بلکه به منزله ی آموختن یک تجربه است. ون ون لام، مدیر اجرایی و یکی از مؤسسین شرکت مدیریت سفر NexTravel در سان فرانسیسکو می گوید: "کارآفرینان به ریسک کردن و آزمایش کردن شرایط موجود تشویق می شوند." فرهنگ کارآفرینی همچنین این معنی را می دهد که مربیان زیادی وجود دارند که خوشحال می شوند به صاحبان تجارت ها کمک کنند.
در حالی که بسیاری از استارت آپ های تکنولوژی موفق در Silicon Valley کالیفرنیا هستند، شهر نیویورک و سایر شهرهای بزرگ نیز سهم خود را از استارت آپ ها دارا هستند. لام می گوید به دلیل اینکه آمریکا دارای یک فرهنگ نسبتاً یکپارچه و یک بازار تجاری بزرگ است، ارتباط با سایر کشورها در اینجا آسان و بهترین کشور برای مهاجرت است.
استخدام در بازارهای رقابتی همچون Silicon Valley می تواند دشوار باشد، جایی که غول های تکنولوژی که حال وسیع هم شده اند با استفاده از دستمزدهای بالا و مزایای مختلف در تلاش برای جذب بهترین استعدادها رقابت می کنند. لام اضافه می کند: "برای داشتن استارت آپ های کوچکتر، شما باید ایده های خود برای اثرات بزرگ و توانایی تغییرات را بفروشید."
این باور که یک صدا می تواند تأثیرگذار باشد در زندگی هر روز آمریکا خود را نمایان می سازد، جایی که یک نفر، یک رأی، هنوز می تواند بر فرهنگ تأثیر بگذارد. پیتل می گوید "هیچ چیز از این فرض موجود در دموکراسی مقدس تر نیست". "شهروندانی که خود را در مسائل مختلف درگیر می کنند می توانند همتایان خود را تهییج و سازمان دهی کنند که رأی دهند و تغییراتی را به وجود آورند، و پیشرفت های جامعه ی آنها نیز به عنوان بنیان داشتن انتظارات بالا از کشور ما خود را نشان می دهد." این باور همچنین این اجازه را می دهد که به دیدگاه ها و عقاید متفاوتی احترام گذاشته شود.
سیستم پارک ملی اینجا نیز یکی از بهترین سیستم ها در جهان است، و ساکنین می توانند از دیدن این پارک ها (در هر جایی که هستند) بهره ی کامل ببرند. پیتل می گوید "تنها در آمریکا است که می توانید از بیابان Death Valley به کوه های Yosemite و به سمت دره های Zion و رودخانه های Yellowstone حرکت کنید. "من این شانس را داشته ام که از تمامی آنها بازدید کنم. دیدن این که قبل از انسان ها چه چیزهایی وجود داشتند و همچنین بعد از اینکه این کره ی زمین از بین رفت چه چیزهایی باقی می مانند، نشان دهنده ی زیبایی طبیعت است." در نهایت آمریکا را هم می توان در لیست بهترین کشور دنیا برای مهاجرت اضافه کرد.

انگلستان
با وجود اینکه برکسیت باعث شد عدم قطعیت هایی درمورد آینده ی روابط تجاری بریتانیا با اروپا به وجود بیاید، بسیاری از کارآفرینان کماکان بر این باور هستند که این کشور یک مکان بسیارخوب برای شروع یک تجارت و بهترین کشور برای کار و زندگی است که دلیل آن هم موانع کم ورود به آن و یک جامعه ی تجاری قوی و وجود استعدادهای بسیار زیاد در آن است. انگلستان بهترین کشور برای مهاجرت و زندگی است.
دیوید مورفی که شرکت ساعت Oliver Coen را در سال قبل در لندن راه اندازی کرد، می گوید: "من حرفه ی خود را با Companies House و با 12 پوند شروع کردم (این کار می تواند در برخی از ایالت های آمریکا بیش از 500 دلار هزینه به همراه داشته باشد) و یک حساب بانکی تجاری آنلاین را در چند دقیقه باز کردم". دولت نیز منابع آنلاین متعددی را مانند وام های پشتیبانی دولت برای استارت آپ ها و الگوهای برنامه ریزی تجاری رایگان را ارائه می دهد و تشکیل پرونده های بایگانی تجاری نیز می تواند سریع و آسان باشد.
یان رایت کانادایی، مؤسس وبسایت مقایسه ی بازرگانی MerchantMachine.co.uk می گوید: "هنگامی که از حساب دار استفاده می کنم تا در زمان خودم صرفه جویی کنم، کارهایی که او باید انجام دهد به قدری ساده است که خودم هم می توانم انجام دهم. کارهای کاغذی بسیار ساده هستند و فهم مالیات ها نیز به راحتی تمام انجام می شود". "به علاوه، دولت این تعهد را داده است که مالیات شرکتی را کاهش می دهد، بدین معنی که نرخ مالیات ها شدیداً رقابتی هستند".
تأمین مالی در انگلستان راحت تر از سایر کشورها انجام می شود و در سال 2017 حدوداً بیش از 4 میلیارد پوند برای سرمایه گذاری در این کشور جذب شده اند (بیشترین مقدار سرمایه گذاری در یک پایتخت در بین تمام کشورهای اروپایی). مورفی می گوید "تعدادی از سرمایه گذاران فرشته به سمت ما آمده اند و به ما منابع مالی و مربی گری را پیشنهاد داده اند". "ما همچنین برای دریافت کمک های مالی دولتی دعوت شدیم، اما این درخواست را رد کردیم زیرا در آن زمان به منبع مالی نیاز نداشتیم."
جوامع انگلستان، به خصوص لندن، نیز باعث موفقیت در استارت آپ ها می شوند، و استخدام کارمندها و فریلنسرهای مناسب به آسانی انجام می گیرد و همچنین تشکیل جلسه های کاری رودررو نیز به عنوان نقطه ی شروع کار مطرح می شوند.پس انگلستان هم می توان در لیست بهترین کشور دنیا برای مهاجرت اضافه کرد. رایت می گوید: "من درمورد اثر برکسیت بر استعدادهای بی شمار موجود در لندن که از مکان های مختلف اروپا گرد آمده اند، نگران هستم". "اما تا امروز، من فکر می کنم که نمی توانید مکانی را بیابید که از نظر اجتماع استعدادها به مانند Silicon Valley باشد."
مرفی اضافه کرد: "هر زمانی که به یک عکاس درجه یک برای محصولات، متخصص شبکه های اجتماعی و یا یک مدیر نوآوری نیاز داشته باشم، با بودن در انگلستان می دانم که همه چیز در نزدیکی من در دسترس است."
قیمت بالای خانه در لندن می تواند باعث دشواری کار برای تجار و کارمندان آنها محسوب شود. رایت می گوید: "تنها خانه ای که توانستم هزینه ی آن را متقبل شوم در گوشه ی لندن بود و اندازه ی آن تقریباً نصف خانه ای بود که در لندن داشتم". با این وجود، وجود مراقبت های پزشکی رایگان NHS باعث می شود که ریسک شروع یک کسب و کار جدید کمی پایین بیاید. او می گوید: "اگر ناگهان مریض شوم یا آسیب ببینم، جای نگرانی وجود ندارد". "صادقانه بگویم، من فکر می کنم که مراقبت های پزشکی عمومی بهترین چیزی است که دولت می تواند برای تشویق به کارآفرینی مورد استفاده قرار دهد."
رایت درباره بهترین کشور برای مهاجرت می گوید که علاوه بر جو تجاری لندن، او زندگی در لندن را نیز به دلیل ترکیب تاریخ و فرهنگ مدرن آنجا دوست دارد. افراد محلی نیز خواص چندفرهنگی شهرهای بزرگ را دارند، جایی که مردم از سرتاسر دنیا در کنار یکدیگر زندگی می کنند و یک چشم انداز غنی از غذا و فرهنگ را به ارمغان می آورند. پس انگلستان را به عنوان بهترین کشور دنیا برای مهاجرت انتخاب کنید.

سوییس
سوییس به دلیل کمبود نسبی منابع طبیعی خود، مدت های زیادی به ازای تحقیق و توسعه برای رشد اقتصاد خود، به سرمایه گذاری در این زمینه پرداخته است. این کار نتیجه ی خوبی داشته است، به نحوی که این کشور به رهبر بین المللی بانکداری و اقتصاد جهان تبدیل شده است و به بهترین کشور برای کار و زندگی تبدیل شده.
مارکو آبله، مأمور دیجیتال ارشد سابق Credit Suisse و مدیرعامل و مؤسس شرکت سرمایه گذاری بلاک چین TEND در زاگ می گوید "سوییس بهترین کشور دنیا برای مهاجرت، به طور سنتی دارای یک بخش مالی قوی بوده است که توافق و دولت مصلحت طلب در متن آن قرار داشتند". "فرهنگ سوییسی به این دلیل جالب است که ارزش های سنتی (که به مدت چند دهه در بخش های مالی سوییس نیز نمایان شده اند) به راحتی قابل انتقال به کارآفرینان بوده تا بتوانند در زمینه ی موردعلاقه ی خود از آنها استفاده کنند.
اخیراً و با تبدیل این کشور به یک کانون ارز مجازی و استارت آپ های مبتنی بر بلاک چین، نیروهای متخصص سوییس به روش هایی جدیدی به کار گرفته شده اند. آبله می گوید: "سوییس شاید یکی از بهترین کشور برای مهاجرت باشد که در حال مدیریت راه ها به سمتی است که ارزش های اصلی موجود در بخش مالی سنتی را بر روی صنعت نوین خود پیاده کند". "دانشگاه های سوییسی نیز از این تغییر استقبال می کنند و درمورد بلاک چین و تأثیر آن بر جهان تحقیق می کنند و در این راه از یک کنجکاوی فکری بهره مند هستند که صرفاً مختص کشور سوییس است." پس سوییس بهترین کشور برای مهاجرت است که می توانید انتخاب کنید.
به طور خاص، شهر زاگ واقع در شمال و مرکز سویس، لقب "Crypto Valley" را به دلیل تعداد استارت آپ های ارز مجازی در این منطقه دریافت کرده است. این شهر خانه ی Ethereum Foundation محسوب می شود، شرکت بلاک چین مرتبط با بسیاری از کاربردهای غیرمتمرکز و همچنین دومین شرکت بزرگ ارز مجازی که تنها به دنبال بیت کوین حرکت می کند. نبیل نقدی، مأمور اجرایی ارشد سیستم عملیاتی اتریم با نام Status می گوید: "بسیاری از پروژه های رمزگذاری سوییس را به عنوان مرکز فرماندهی خود انتخاب می کنند که دلیل این امر مشابه به دلیل انتخاب سوییس توسط سازمان ها و شرکت های بین المللی است: خنثی بودن، پایداری و ساز و کار مالیات سوییس."
علاوه بر محیط دوستانه و تنظیم شده و همچنین نرخ های مالیات مناسب برای کسب و کار، استارت آپ های سویس نیز از موقعیت مرکزی این کشور در اروپا سود می برند، امری که باعث می شود مبادله و یافتن استعدادها آسان تر انجام گیرد. نقدی می گوید: "به دلیل تنوع موجود در سوییس، تسلط جمعیت این کشور بر زبان و استانداردهای بالای زندگی، این کشور یک مکان محبوب کاری برای مهاجرین به حساب می آید و بهترین کشور برای مهاجرت است."
با وجود این که هزینه های بسیار بالای زندگی در این کشور برای افرادی که به تازگی وارد آن شده اند دردناک است، کارآفرینان فصلی بر این باور هستند که سودها و درآمدهای حاصل از بودن بخشی از اقتصاد سوییس، کاملاً بیشتر از هزینه های آن است. این درآمدها همچنین بر اساس یک سبک زندگی روزمره انجام می شود، بدین نحو که ساکنین این محل از مدرسه هایی در سطوح جهانی و موقعیت های آموزشی متعدد بهره می برند و همچنین می توانند از زیبایی طبیعی کوه های آلپ که اطراف این کشور را فرا گرفته است بهره ببرند. موقعیت سوییس در مرکز اروپا به این معنی است که افراد محلی سوییس همچنین می توانند از پروازهای سریع و ارزان استفاده کنند تا آخرهفته های خود را در قاره ی سبز بگذرانند. بهترین کشور برای مهاجرت سوییس هم می تواند باشد که طبق معرفی های بالا می توانید برترین کشور را انتخاب کنید.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top