چرا سفر می کنیم؟

کشف موقعیت های بی پایان در سفر

اغلب از من میپرسند که، چرا می خواهم خانه را ترک کنم و به سفر بروم. آیا دلم برای کسی یا چیزی تنگ نمی شود؟ آیا تنها نخواهم شد؟ آیا از چیزی فرار می کنم؟ ما همه دلایل سفر خود را داریم. عشق به یک فرهنگ جدید، تمایل به ترک همه چیز و دل به جاده زدن، نیاز به دیدن آدم ها و زندگی های جدید، دیدن مکان های عجیب غریب در جهان و بسیار مواردی دیگر دلایل ما برای سفر کردن هستند. با این مطلب همگردی همراه باشید تا به سوال "چرا سفر می کنیم؟" پاسخ دهیم.برای چه....؟

دلایل سفر

سفر کردن تبدیل به راه و روشی برای مقابله با شرایط و موقعیت های مختلف زندگی، تجربه چیزهای جدید و یا کمک به جستجو به درون خود فرد و راهی برای شناخت، شده است و با توجه به این دلایل و بسیار دلایل سفر دیگر، سفر در زندگی همه ما انسان ها جایگاه خاص و با اهمیتی پیدا کرده است. اس تی.آگوستین می گوید: " جهان کتابی است و کسانی که سفر نمی کنند تنها یک صفحه از این کتاب را می خوانند". در کتاب جهان، تمام صفحات متفاوت هستند، همه چیز جدید است و همه چیز تغییر می کند. من معتقدم که دلیل سفر کردن ما، همین " تغییر" است.

اینکه قصد شما از سفر کردن دیدن اهرام ثلاثه باشد یا تجربه یک فرهنگ جدید یا اینکه برای یادگیری به مدت زمان معلوم یا حتی نامعلوم به جای دوری بروید. تمام این ها به این خاطر است که ما بدنبال تغییر هستیم. ما بدنبال تجربه چیزی متفاوت هستیم. تغییر، آن چیزی است که سفر کردن برای ما به ارمغان می آورد. تغییر مداوم فرصتی را برای ما فراهم می آورد تا بتوانیم جهان پیرامون خود را بهتر بشناسیم و بفهمیم که چی کسی هستیم. زندگی در دنیای مدرن و روزمرگی های خسته کنند اش، به ندرت تغییرات بزرگی را برای ما بوجود می آورند. زیر بار فشار زندگی اغلب ما فراموش می کنیم که چه چیزهایی در زندگی برای ما اهمیت دارد؟ هدف ما از این زندگی چیست؟ گاهی وقت ها آنقدر درگیر کار و مشکلات و مسائل زندگی می شویم که حتی یادمان می رود چطور درست نفس بکشیم.

وقتی من در خانه باشم می توانم برای روزهای بسیاری برنامه ریزی کنم. چرا؟ برای اینکه روزهای من خیلی متفاوت نخواهند بود، رفتن به محل کار و کار کردن، ورزش کردن، خوردن، خوابیدن و بعد تکرار. اما در جاده و سفر هر لحظه یک شروع جدید برای من است، بدون هیچ برنامه از پیش تعیین شده. برای هیچ چیزی از قبل نمی توانم برنامه ریزی کنم چرا که نمیدانم یک لحظه دیگر چه اتفاقی می افتد. هیچ چیز تکراری و از قبل برنامه ریزی شده وجود ندارد. در طول چند سال اخیر من در زندگی تغییرات مداوم را تجربه کردم. مکان ها، شهرها، کشورها همیشه تغییر کردند. هیچ روزی از زندگی من در این مدت شبیه به روز دیگری نبود و هر روز من به متفاوت ترین شکل ممکن نسبت به روزهای دیگر می گذشت این هم یکی از دلایلی که چرا سفر می کنیم؟!

باید بدانیم که این سبک از زندگی کردن و دلایل سفر برای همه مناسب نیست اما برای کسانی که می روند و این سبک از زندگی کردن را انتخاب می کنند،" تغییر" دلیل اصلی و پس زمینه ای آنها برای ترک کردن و رفتن است. ما می خواهیم جهان را ببینیم شاهد تغییرات خود و پیرامون خود باشیم. زندگی های متفاوت را زندگی کنیم. در سفر ساعت های شما با کارکردن های طاقت فرسا و کارهایی که علایقی به انجام آن ها ندارید، پر نمی شود. در دریای آزادی بدون داشتن قطب نمایی برای هدایت و هیچ اجباری برای انجام دادن و جهت دادن به ما ، ما به روش خودمان به سمت جلو حرکت می کنیم. همه ی ما چیزی بیشتر از زندگی روزمره مان می خواهیم، اتفاقاتی که ما را به چالش بکشند. ما به دنبال چیزهای جدید و کسب تجربه های ناب هستیم. این ها مسائلی هستند که سفر کردن را برای ما جذاب خاص می کنند. ملاقات با آدم های جدید، مکان جدید و فرهنگ های متنوع حداقل پاداشی است که با سفر کردن به آن می رسیم. اینها نه فقط یک پاداش بیرونی که یک پاداش درونی برای ما است. سفر کردن ما را به خودشناسی و کشف بهتر خودمان می رساند. ما همواره به دنبال جستجوی چیزهای جدید و بدون تکرار هستیم.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top