مکان هایی که هر عکاس باید از آن ها عکس بگیرد

الیا لوکاردی یک عکاس و گردشگر مشهور بین المللی است که بیشتر عمرش را صرف عکاسی از بهترین و خاص ترین نقاط جهان کرده است

او و همسرش نائومی از سال 2012 زندگی در حال حرکتی دارند و دائما از یک کشور به کشوری دیگر مسافرت می کنند و تمام جهان را گردش می کنند. او تا کنون بیش از 50 کش.ر را بازدید کرده است.

در طول این ماجرا جویی ها، او عکس های خود را در بلاگ شخصی اش منتشر می کند.

او می نویسد : “وقتی که اولین بار در سال 2010 به عنوان عکاس شروع به مسافرت کردم، متوجه شدم که عکاسی بهترین راه برای شناخت و دیدن جهان است و نمیدانستم که در چند سال آینده  چه ماجرا هایی قرار است برای زندگیم پیش آید.

من میخواستم که دائما در سفر باشم و تمام وقتم را تا آن جا که ممکن است صرف عکاسی از این کره ی زیبا کنم.”

در ادامه لیستی از 10 مکان زیبای است که لوکاردی برای هر عکاسی بازدید از آن و عکاسی در آن جا را پیشنهاد کرده است:

 1. رم، ایتالیا

رم یکی از شهر هایی است که به خاطر معماری باستانی و میراث فرهنگی بی نظیرش هر عکاسی دوست دارد به آن سفر کند. رم مکان های زیادی برای عکاسی دارد و این نکته آن را از سایر شهر ها متمایز می کند.

 

2.سانتورینی، یونان

سانتورینی جزیره ای در جنوب دریای اژه می باشد که از رمانتیک ترین مکان های جهان محسوب می شود.شهر اویا که در تصویر زیر نشان داده شده، دارای یکی از زیبا ترین غروب های جهان می باشد.

هر روز بعد از ظهر صد ها نفر برای عکاسی از غروب خورشید جمع می شوند و افق زیبای سانتورینی را تماشا می کنند.

یک چیز جادویی راجع به کیفیت نور در سانتورینی وجود دارد که توضیح آن مشکل است و اگر از نزدیک آن را ببینید متوجه این موضوع خواهید شد.

 

3.تکاپو ، نیوزلند

از زمان اولین فیلم از مجموعه ارباب حلقه ها، نیوزلند به عنوان یک مقصد مناسب برای سفر شناخته شده است.به عکاسانی که به نیوزلند سفر می کنند توصیه می شود بیشترین مدت ممکن را برای سفر به نیوزلند برنامه ریزی کنند.

ممکن است بر روی نقشه نیوزلند کوچک به نظر آید ولی وقتی در آن به جستجو می پردازید فرصت ها و موقعیت های عکاسی بی شماری در آن پیدا خواهید کرد.

 

4.هال اشتات ، اتریش

به این شهر مروارید اتریش هم گفته می شود. وقتی به هال اشتات فکر می کنیم تصویری زیبا در ذهن ما تجسم می شود.

به ندرت می توان جایی را پیدا کرد که عکاسی و گرفتن تصاویر زیبا در آن اینقدر راحت باشد.

از دید عکاسی، هر زمان و مکانی که بخواهید می توانید تصاویر فوق العاده بگیرید.

 

5. راه های زیرزمینی استوکهلم ، سوئد

استکهلم مکان های زیبایی برای عکاسی دارد ولی تعجب می کنید که بشنوید یکی از بهترین جا ها در زیر زمین و یک استگاه مترو می باشد!

ایستگاه متروی سولنا در سوئد یکی از زیبا ترین گالری های هنر می باشد که توسط چند هنرمند ساخته و طراحی شده است.

 

6.پترا ، اردن

حتما فیلم ایندیانا جونز را دیده اید و مجذوب معماری های باستانی بناهای این فیلم شده اید. این ها متعلق به پترا می باشد. شهری در اردن که یکی از عجایب هفتگانه جهان می باشد. در پترا با چشمان خود چیز هایی میبینید که شگفت زده خواهید شد. پس برای عکاسی سه پایه خود را فراموش نکنید تا بهترین تصاویر را از این شهر عجیب و زیبا ثبت کنید.

 

7.توسکانی ، ایتالیا

در بالای لیست مکان دیگری از ایتالیا یعنی رم هم آمده است، ولی نمی شد از توسکانی چشم پوشی کرد! شاید هیچ کشوری مثل ایتالیا نباشد که مکان های متفاوت و زیبایی برای بازدید و عکاسی داشته باشد. توسکانی هم از این قاعده مستثنی نیست. توسکانی یکی از زیبا ترین منظر طبیعی را برای عکاسی دارد.

 

8.دبی ، امارات متحده

عکاسانی که از طبیعت عکاسی می کنند متوجه این موضوع باشند که در دبی به جز صحرای شن ، مناظر طبیعی چندانی برای عکاسی وجود ندارد ولی در عوض عکاسان معماری و بنا ها، دبی را ترکیبی از معماری های بی نظیر و خاص خواهند یافت.

 

9.پاریس ، فرانسه

پاریس ، شهر نور ها که تداعی تاریخ باستانی و پر شکوه آن می باشد. غذا های لذیذ، موزه هایبی نظیر و مکان های بی شمار برای عکاسی.قطعا هر عکاسی که به پاریس سفر کند از برج ایفل عکاسی خواهد کرد.

 

10.کیوتو ، ژاپن

بیشتر تاریخ ژاپن را می توان در کیوتو پیدا کرد. وق تی در خیابان های آن راه می روید زوج های جوان را با لباس های سنتی می بنید که دست در دست یکدیگر در حال قدم زدن و صحبت کردن می باشند و شما با دیدن آن ها به زمان های گذشته سفر می کنید!

آخرین تغییر در 14 خرداد 1397 ساعت: 10:50 ق ظ
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top