مثلث برمودا مثلث گرسنه در اقیانوس اطلس

دنیای ما پر از شگفتی ها و رمز و راز های کشف نشده است. در این بخش می خواهیم شما را با مثلث گرسنه در ناحیه غربی اقیانوس اطلس آشنا کنیم

خبریجات- در چند دهه گذشته خبر های زیادی در رابطه با غرق شدن کشتی ها و سرنگون شدن فروندها هواپیما در رسانه ها منتشر شده که همه ی این ها زیر سر مثلث برمودا است. و اما نکته ترسناک موضوع در رابطه با مفقود الاثر شدن تمامی صید های مثلث برمودا می باشد. اتفاقاتی که مثبث برمودا به جا گذاشته نیز عاملی شده تا برخی از مردم فکر کنند بانی این اتفاقات نیروهای فراطبیعی بوده است. برخی اظهار دارند که موجودات فضایی برای تحقیق و کالبد شکافی انسان ها را از زمین بر می دارند، عده ای دیگر نیز اتفاقات افتاده شده را تقصیر گرداب هایی انداخته اند که احتمالا کشتی ها و هواپیما را به جهان دیگری می برند. در این میان برخی از فیلمسازان با همین نظریه ها و احتمالات فیلم های اکشن و جذاب را ساخته اند که نشان دهنده تمامی این نیرو های فراطبیعی می باشند.

 مثلث برمودا کجاست؟

این مثلث گرسنه که به مثلث شیطان هم معروف است، منطقه ای است به مساحت 3900 هزار کیلومتر مربع که در ضلع غربی اقیانوس اطلس قرار گرفته و 3 راس آن را فلوریدا، پورتوریکو و برمودا تشکیل داده اند.

 تاریخچه برمودا

اولین باری که درباره ناپدید شدن های غیر عادی در برمودا مطالبی ارائه شد توسط ادوارد ون وینکل جونز در تاریخ 17 سپتامبر 1951 بود که بعد از او مقالات زیادی راجع به مفقود شدن بسیاری ازهواپیماها و کشتی ها از جمله پرواز 19 به میان آمد. در یکی از این مقالات این چنین گفته شده است که خلبان هنگامی که به مثلث برمودا نزدیک می شده است جملاتی را بیان کرده: ما در حال نزدیک شدن به آبهای سفید هستیم و هیچ چیز خوب و عادی به نظر نمی رسد، ما نمی دانیم در چه نقطه ای هستیم و هیچ چیز عادی نیست. شایعاتی هم نیز مبنی برا این است که پرواز19 به مریخ فرستاده شده است.

 اتفاقات رخ داده در برمودا

در ادامه این مقاله می خواهیم چند مورد از مواردی ک مثلث شیطان تا به الان سرو کرده را معرفی نماییم و مطلع باشید که هیچ وقت آثاری از لاشه این موارد در آب های سرتاسر زمین دیده نشده است.

 1.ناپدید شدن پنج هواپیمای اسکاردن

مثلث برمودا در اولین وعده غذایی خود در سال 1945 پنج فروند هواپیمای اسکادران شماره 19 متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده را که برای تمرین از این منطقه عبور میکرد بلعید. پس از این قضیه مثلث شیطان بر همگان معرفی شد واحتیاطات لازم به عمل آمد.

 2.ستاره آریل در دام مثلث شیطان

هواپیمای ستاره آریل که به بریتیش تعلق داشت در تاریخ 17 ژانویه 1949 کیندلی را برای رفتن به سمت گینکتون ترک کرد و در حین پرواز در عین ناباوری به دلیل آرام بودن جو آب و هوایی در منتطقه برمودا ناپدید شد. در این اتفاق هواپیما و 20 سرنشین آن هرگز یافت نشد.

 3.یواس اس سایکلوپ طعمه ی بعدی

مورد سومی که مثلث برمودا باعث به وقوع پیوستن آن شد در تاریخ 4 مارس 1918 اتفاق افتاد. این کشتی با 309 خدمه هنگامی که از جزایر باربادوس خارج شد در دام مثلث برمودا افتاد و ناپدید شد. این کشتی بزرگ ترین ناوگان تاریخ نیروی دریای ایالات متحده بود.

چند مورد دیگر از اتفاقات افتاده شده را به صورت تیتر بیان می کنیم:

1.کشتی الن آستین (1980)

2.کارول آدیرینگ (1921)

3.یو اس اس اوریون (1941)

4.ایربورن ترنسپورت دی سی (1948)

5.اس اس مارین سولفور کوئین (1963)

  نظریات ارائه شده

1.قطب نما که یکی از مهمترین وسیله در ناوبری است که مورد استفاده قرار می گیرد.وجود ناهنجاری های مغناطیسی در این منطقه به ثبت رسیده بود از طرف دیگر قطب نما میل مغناطیسی دارد و مثلث برمودا داری قطب مغناطیسی شمال است، به همین جهت یک کشتی که در حال حرکت بر روی خط ویسکانسین بود از خلیج مکزیک سر در آورد.

 2.وجود گلف استریم نیز پدیده دیگری است که در اعماق اقیانوس پیدا می شود از خلیج مکزیک سرچشمه می گیرد. در اطراف مثلث برمودا دریاچه ای وجود دارد که به خاطر داشتن گلف استریم می تواند چیزهای شناور را حمل کند

 3.مورد دیگر اشتباهات انسانی است، در یک مورد خاص لجبازی تاجری به نام هاروی کاناواری بادبان های کشتی از کنترل خارج شدند و کشتی گرفتار طوفان شد

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top