جاذبه های گردشگری تفلیس

قبل از خرید تورگرجستان و سفر به تفلیس با جاذبه های کردشگری تفلیس آشنا شوید.

خبریجات-تفلیس پایتخت گرجستان و یکی از بزرگترین و البته قدیمی ترین شهرهای گرجستان محسوب می شود. شهر تفلیس تاریخ و طبیعت را در هم ادغام کرده و به گردشگران خود عرضه می دارد. در این مطلب کوتاه به معرفی چند جاذبه گردشگری معروف و مهم شهر تفلیس می پردازیم. با ما همراه باشید.

اولین و معروف ترین جاذبه گردشگری تفلیس چشمه های آب گرم آن می باشد. جاذبه ای که علت نام گذاری شهر به نام تبلیس یا همان تفلیس می باشد.
تفلیس موزه ای زنده از ترکیب سبک های معماری قرون وسطی، معماری نئوکلاسیک و معماری استالینیست است. که علت غنای تاریخی و معماری آن را می توان در موقعیت استراتژیک جغرافیایی شهر جستجو کرد.

تفلیس به نوعی بزرگترین مرکز یا شهر با مذهب ارتدوکس به شمار می رود و هرساله پیروان این مذهب برای زیارت از کلیساها به شهر تفلیس سفر می کنند. کلیسای سیونی و کلیسای بزرگ اسمیندا سامبا از جمله مهم ترین کلیساهای گرجستان و مذهب ارتدوکس محسوب می شوند.

دژ یا قلعه ناریکالا (Narikala Castle) که توسط شاه عباس صفوی ساخته شده است. مسر پیاده روی سرسبز به سمت دژ و بازدید از مجسمه مادر گرجستان بهانه خوبی برای بازدید از قلعه می باشد.

باغ گیاه شناسی گرجستان که در سال ۱۸۴۵ به روی عموم بازگشایی شد. این باغ گیاه شناسی تا قبل از سال 1845 در انحصار خانواده سلطنتی بود و آنها حق استفاده از باغ را داشتند. این باغ ها یکی از برترین جاذبه های توریستی تفلیس می باشند.

پل صلح (The Bridge of Peace) که بر امتداد ۱۵۰ متری رودخانه کورا برای اتصال تفلیس قدیم و تفلیس جدید با طراحی معاصر ساخته شد. این پل در تاریخ ۶ می ۲۰۱۰ افتتاح شد و طراحی خارق العاده ای دارد.

یکی از جاذبه های اصلی در گشت و گذار در شهر تفلیس مجسمه های سنگی بزرگ می باشند. مجسمه هایی که نماد از یادبود شخصیت های مهم سرزمین گرجستان می باشند. دو نمونه از مجسمه های معروف شهر تفلیس مجسمه مادر گرجستان و مجسمه شاه وختانک (Statue of King Vakhtang Gorgasali) می باشد.

از هرچه بگذرید نباید از موزه ملی گرجستان به راحتی عبور کنید. موزه ملی گرجستان به معنای واقعی موزه ای از هنر ایرانی در کشور غیر ایرانی می باشد. در موزه ملی گرجستان آثار نفیسی نظیر تابلوهای نقاشی دوره قاجار، قرآن های قدیمی، تابلوهای نقاشی روی شیشه، ظروف فلزی با سبک های مختلف، آثار چوبی، فرش ها و پارچه های دست باف و نفیس، قطعه کاشی های منقوش به طرح های اسلامی، شمشیر، سپر کلاه خود و ظروف شیشه ای و سنگی ساخت ایران وجود دارد.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top