باستان شناسان بقایای یک ماسک طلایی تاریخی را از دل خاک بیرون کشیدند

براساس آخرین خبرهای منتشر شده، باستان شناسان بقایای یک ماسک طلایی تاریخی را از دل خاک بیرون کشیدند.

به نقل از خبریجات - بیش از 500 اثر تاریخی در ماههای اخیر در جریان کاوش در محوطه تاریخی سانشینگدوی
(Sanxingdui) واقع در سیچوآن کشف شده است. اوایل سال جاری میلادی باستان شناسان با کشف بخش هایی از یک ماسک طلایی 3000 ساله در این محوطه باستان شناسی متحیر شدند.
اخیرا کارشناسان بار دیگر موفق به کشف ماسک طلایی دیگری در همان مکان تاریخی شده اند با این تفاوت که ماسک طلایی دوم نسبت به مورد قبلی سالمتر باقی مانده است. این ماسک در یکی از گودال های این محوطه تاریخی کشف شده است.
شینهوا در گزارشی اعلام کرد این ماسک حدود 30 سانتیمتر عرض دارد. با اینکه بسیاری از آثار کشف شده در این محوطه تاریخی هزاران سال قدمت دارند، اما باستان شناسان هنوز درباره قدمت دقیق این ماسک طلایی اطلاعاتی ارائه نکرده اند.
 
تانگ فی که مدیر بخش آثار فرهنگی سیچوان و موسسه تحقیقاتی باستان شناسی است، می گوید: اکتشافات جدید (در این محل) بار دیگر تصورات و تخیل مردم چین باستان را نشان می دهند که بسیار بیشتر از چیزی است که امروزه از آنها انتظار داشتیم.
 
این ماسک طلایی فقط یکی از 500 اثر تاریخی است که اخیرا در این محل کشف شده است. از دیگر آثار تاریخی این محوطه به یک چاقوی یشم و یک سردیس برنزی میتوان اشاره کرد. در این محل چندین اثر تاریخی برنزی کشف شده که اطلاعات دقیقی درباره آنها منتشر نشده است، چرا که باستان شناسان با بسیاری از این آثار برای نخستین بار مواجه شده اند.
 
با وجود اکتشافات جدید، شمار کلی تمام آثار تاریخی که در محوطه تاریخی سانشینگدوی (Sanxingdui) کشف شده، به حدود 2000 اثر رسید.
 
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top