یک کارگردان تلویزیونی دیگر درگذشت

علیرضا منشی زادگان، تهیه کننده، نویسنده و کارگردان تلویزیون دارفانی را وداع گفت

به گزارش افکارنیوز، علیرضا منشی زادگان تهیه کننده، نویسنده و کارگردان تلویزیون شیراز در اثر نارسایی کبدی یکشنبه ۲۸ مرداد جاری چشم از جهان فروبست.

در کارنامه هنری منشی زادگان ساخت مستند «شیراز، شهر شعر و شعور و شریعت» که از بهار ۱۳۹۳ کلید خورد و با توجه به چهار فصل بودن شیراز و جاذبه های گردشگری این شهر در این فصول، فیلمبرداری آن یک سال بطول انجامید.

وی همچنین در مجموعه نمایشی «خانواده آقای تعارفی» به عنوان تهیه کننده و کارگردان شناخته می شد.

منشی زادگان درمیان برگزیدگان دوره دوازدهم جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان موفق به دریافت پروانه زرین بهترین کارگردانی برای فیلم «توپ ماهوتی» شد.

علیرضا منشی زادگان از فیلمسازان و کارگردانان با سابقه شبکه های فارس و سراسری سیما به شمار می رفت.

محمد شبیری از بازیگران برخی آثار این کارگردان سیمای مرکز فارس گفت: من در میانه سالهای ۷۵ تا ۷۷ با وی کار می کردم؛ او یکی از کارگردانانی بود که نویسندگی هم برای تلویزیون می کرد.

وی در ادامه افزود: منشی زادگان در حوزه جوانان به ساخت اثر می پرداخت و یک سریال ۱۵ قسمتی برای شبکه فارس ساخت که پس از آن در شبکه ۲ سیما پخش شد که بیشتر با موضوع تلاش، همبستگی و صداقت جوانان را به تصویر می کشید، این جدا از تهیه وتولید فیلم های بلند بود و در زمینه تدریس هم به فعالیت می پرداخت.

شبیری همچنین عنوان کرد: این کارگردان و تهیه کننده سیما بیشتر تلاش می کرد از طریق مدارس بازیگر کشف کند و زمینه خاصی برای استعدادهای بازیگری فراهم می کرد.

مجموعه تلویزیونی «شکوفه های دوستی» و تهیه و ساخت سریال هایی برای تلویزیون شیراز از جمله فعایت های این هنرمند سیمای فارس بود.

آخرین تغییر در 29 مرداد 1397 ساعت: 7:40 ق ظ
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top