کسی که انسان دوست نباشد،هرگز هنرمند نشده و نخواهد شد!

استیون اسپیلبرگ و جسیکا چستین برای کادر درمانی که در خط مقدم اپیدمی ویروس کرونا این روزها در حال نبرد هستند،غذا و اسنک فرستادند.

خبریجات-چقدر انسان لذت می برد از این کارهای ابتکاری!وقتی چنین حرکاتی را از هنرمندان اجنبی می بینم،هم لذت می برم و هم دلم می شکند که چرا هنرمندان ما کمتر از این حرکات جذاب و فعالیت های انسانی انجام می دهند؟اگر روح هنر در کالبد هنرمندی جاری باشد،محال است به کارهای انسانی و خداپسند گرایش نداشته باشد.

همواره گفته و نوشته ام،باز می گویم و می نویسم:هنرمند شدن شرایط عارف شدن را دارد و هرکسی که اثری را تولید کرد نمی توان نام هنرمند به او داد،مگر اینکه هفت شهر هنر را طی کرده باشد که شهر اول عشق است و دوم انسان دوستی.

کاری را که استیون اسپیلبرگ و جسیکا چستین انجام دادند،هم انسانی بود،هم جذاب و هم هنری.گفتن یک خسته نباشید واقعی و جانانه مطمئنا خستگی را از تن همه بیرون می آورد،به خصوص کادر درمانی در ایران و دیگر کشورهای جهان را که ایثارگرانه به مردم کمک می کنند.

نگاه این گونه هنرمندان،به همه چیز حرفه ای و ظریف است،بیهوده نیست که آثارشان نیز دیدنی و ستودنی از کار در می آید.

در این ایام کرونایی که هنرمندان عرصه های مختلف هنر و ورزشکاران در سراسر جهان کمک های نقدی و معنوی خود را به ملت های کرونا زده تقدیم کرده و می کنند،واقعا جای خالی هنرمندان ایرانی و ورزشکاران وطنی در این جمع انسان دوست با تمام وجود حس می شود.هرگز نگفته و نمی گوییم که هیچ ورزشکار و هنرمند ایرانی قدم پیش نگذاشته است،اما تعدادشان آنچنان قلیل است که به چشم نمی آید.

برخی از آنانی که به خاطر موردی ساده خود را مردم دوست جا زده و در فضاهای مجازی و غیر مجازی جنجال راه می انداختند،الان کجا هستند و به کدام کاخ خود خزیده اند که کوچک ترین حرکت و صدایی از آنان دیده و شنیده نمی شود؟!یعنی فقط جایی که به نفع شان باشد خودنمایی کرده و در فضای مجازی جولان می دهند؟!

این را بدانند و آویزه گوش شان کنند،مردم هرگز کسانی را که به دروغ سنگ انسان دوستی به سینه شان می زنند را دوست نداشته و نخواهند داشت،هر چقدر هم که ریاکار قهاری باشند،باز مردم آنان را خواهند شناخت و طردشان خواهند کرد.

سیدرضااورنگ

آخرین تغییر در 18 فروردين 1399 ساعت: 7:40 ب ظ
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top