کاوه آفاق انگار سال‌هاست بازیگر تئاتر است

بازیگر نمایش «راه پله» که از شامگاه بیستم آذر در پردیس شهرزاد روی صحنه خواهد رفت معتقد است که این نمایش تمثیلی از گمگشتگی زن در جامعه امروز جهان و به خصوص ایران است.

خبریجات - به گزارش خبرآنلاین، بهاره رهنما درباره محتوای کلی نمایش «راه پله» اعتقاد دارد: «راه پله» تمثیلی از گمگشتگی زن در جامعه امروز جهان و به خصوص ایران است. آن سرگشتگی و فضایی که یک زن پس از ازدواج درگیر آنهاست. بحران‌هایی که در این نمایش به صورت تمثیلی به آنها پرداخته شده و در تلاش است بخشی از این استیصال را به تصویر بکشد. این نگاه را می‌توان در انتهای نمایش گسترش داد و از آن به گمگشتگی انسان امروزی در جهان مدرن یاد کرد.»

رهنما درباره حضور «کاوه آفاق» به عنوان بازیگر نقش اصلی مرد در این نمایش نیز می‌گوید: «از همان ابتدا به حضور یک موزیسین به عنوان شخصیت مرد در این نمایش فکر شده بود. آقای کاوه آفاق خودشان هم شاعر و آهنگساز هستند. ما در ایران و حتی در جهان تعداد هنرمندانی که شاعر آثار خودشان باشند را خیلی به ندرت داریم و این آشنایی به جهان ادبیات و تسلط روی این حوزه، ابعاد جدیدی به آن شخصیت می‌دهد. آقای آفاق در حوزه بازیگری هم به نظر هنرمندی مستعد به نظر می‌آیند و جدا از تمام اینها وقتی چهره‌ای از فضایی دیگر وارد مدیومی دیگر می‌شود، معمولا با قواعدش آشنا نیستند ولی کاوه آفاق به نظر کاملا تئاتری و به آن مسلط هستند و انگار سال‌ها در این مدیوم هم حضور داشته اند.»

این بازیگر درباره کلید واژه «میانسالی» برای این نمایش نیز معتقد است: «میانسالی شاید نه به آن مفهوم، ولی به هر حال زندگی مشترک و ورود به دوره های مختلف از زندگی در این نمایش به آنها پرداخته شده است و همراهی در مسیر زندگی مشترک یا جدا شدن از این مسیر جزو اشاره و تاکیدهای این اثر است.»

رهنما درباره حضور خواننده‌ها، برخی فوتبالیست‌ها و بعضا اینفلوئنسرهای اینستاگرامی در تئاتر نیز گفت: «تئاتر امروز در ایران نیاز به تماشاگر دارد. این تماشاگر را می‌شود از راه‌های مختلف به تئاتر دعوت کرد. حالا این موضوع در سینما هم به نوعی دیگر صادق است و ماندگاری در آن راحت نیست. شاید ورود به این حوزه‌ها سخت نباشد. به نظر من هر آدمی می‌تواند از عرصه‌ای بیاید و عرصه دیگری از هنر را تجربه کند و به اصطلاح «عرصه مشق، جولانگه آدم‌هاست.» من مخالفتی با حضور چهره‌های حوزه‌های دیگر در تئاتر ندارم ولی به شرط اینکه انتخاب درست صورت پذیرد و این بخش به کارگردان ارتباط زیادی دارد و اینکه خود این چهره‌ها آن هم و غم تئاتری را پیدا کنند.»

نمایش «راه پله» به نویسندگی و کارگردانی سپیده میرحسینی و تهیه‌کنندگی سامان بهرام‌پور از بیستم آذر در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه خواهد رفت

بهاره رهنما، کاوه آفاق، صحرا اسدالهی، میلاد اتابکی و علی برقی بازیگران این نمایش هستند.

مهشید بهرام‌پور (جانشین تهیه‌کننده)، میلاد بهار (مجری طرح و مدیر تولید)، فاضل قنادی (دراماتورژ)، ناوک شریفی(طراح دکور)، نسرین آجرلو(طراح گریم)، برند اریکا (طراح لباس)، رضا خضرائی (نور)، پارسا آزرم نیا (صدا)، بهمن بابازاده (مشاور رسانه ، روابط عمومی و تبلیغات) نگین نصرتی (عکاس) و... عوامل این نمایش را تشکیل می دهند.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top