چون صداقت دارم دچارحاشیه‌ها می‌شوم

در سریال شهرزاد به خاطر کتک زدن خانم ایزدیار بارها فحش خوردم/ من به خاطر حمله ای که به من شد بادیگارد گرفته ام

به گزارش خبریجات-شقایق دلشاد از جمله هنرمندان عرصه بازیگری و مدگرایی است که در عرصه مد بانوی مدلینیگ با حجاب اسلامی چه در عرصه داخلی و چه بین المللی است. وی بازیگری را از تئاتر شروع کرده است و در مجموعه‌های مختلفی بازی کرده است. گفت وگویی با وی ترتیب داده ایم که از نگاهتان می‌گذرد:

کارنامه هنری شما با ورود به تئاتر شکل گرفته است. در این باره توضیح می‌فرمایید؟

اولین تئاتر خودم را که در ژانر کمدی موزیکال بود با همکاری آقای ایمان و پیمان صفا شروع کردم و تا به امروز نزدیک به 20 تئاتر کار کرده ام که بیشتر در ژانر کلاسیک بوده است. و یک تئاتر خاطره انگیز آیینی سنتی که مرد پوش بوده ام را هم بازی کرده ام که بسیار این کار را دوست داشتم که بلافاصله بعد از آن کار وارد سریال شهرزاد شدم.من معتقدم یک بازیگر باید همه نوع ژانرها را تجربه کند و این نظر شخصی من است و شاید بعضی‌ها چنین نظری را نداشته باشند.و اینکه نزدیک به دوازده فیلم جشنواره بازی کرده است

در حال حاضر کار تئاتر هم انجام می‌دید؟

سه تا کار تئاتر کرده ام که همگی آماده است اما متاسفانه به خاطر شرایط کرونایی هنوز بلاتکلیف مانده است.

کار تئاتر چقدر در حرفه ای شدن یک بازیگر تاثیر دارد؟

بسیار زیاد. ارتباط با مردم روی صحنه ترس را از بازیگر دور می‌کند و حتی در حرفه ای شدن بازی یک بازیگر هم تاثیر زیادی می‌گذارد و همچنین تسلط در کار هم از دیگر مزایای بازی در تئاتر است. برای همین است که آن دسته از بازیگران سینما و تلویزیون که موفق شده اند بسیاری از آن‌ها با پیشینه تئاتر حرفه ای شده اند.

علاقه شما به تئاتر است یا تصویر؟

من بسیار عاشق تئاتر هستم اما به شخصه کار تصویر را می‌پسندم و بیشتر دوست دارم. در یک جمله بگویم من با بازیگری زندگی می‌کنم و لذت می‌برم.

به دعوت چه کسی وارد مجموعه شهرزاد شدید؟

من سر تئاتر شاهدخت و هیزم شکن بودم و نقش جلاد را بازی می‌کردم. یکی از دوستان که طراح صحنه و لباس بود تماس گرفتند و من را وصل کردند به مجموعه سریال شهرزاد که من هم با افتخار وارد این پروژه شدم.عوامل به دنبال خانمی بودند که پارتنر خانم ایزدیار باشد و چون باید تشنج‌هایی را ایجاد کند می‌بایست فردی باشد که هم قوی تر و هم قد بلند تر باشد و به همین خاطر من برای این نقش انتخاب شدم.

خاطره ای از شهرزاد دارید؟

از وقتی که من به خاطر نقشی که داشتم به صورت خانم پریناز ایزدیار زدم فحش و ناسزا از طرفداران ایشان و برخی‌ها خورده ام و به من می‌گفتند ایشالله دستت بشکند و...(خنده) مردم عزیز بدانند من یک بازیگرم و این فقط یک فیلم است و ما پشت صحنه با هم دوست هستیم.

نقشتان؟

من نقش دکتر دارالمجانین را داشتم و کسی بودم که وقتی خانم پریناز ایزدیار داخل تیمارستان ما میامدند وقتی ایشان داروهای خودشان را نمی‌خورد با تنبیه من مواجه می‌شدند و ادامه داستان...

از فیلم آدام بگویید؟

قبل از اینکه به سوال شما پاسخ بدهم باید بگویم متاسفانه به خاطر شرایط کرونایی هنوز فیلم آدام که در این فیلم نقش خوبی را ایفاء کرده ام هنوز پخش نشده است.در آدام من نقش یک دختر آرایشگری را بازی می‌کنم که زیبارو اما در گفتار بسیار بد دهن است و کارگردان این کار احمد تجری هستند.

شما نقش اول فیلم سینمایی دختر افغان هستید. از نقشتان بگویید و چه زمانی اکران می‌شود؟

نقش اول فیلم دختر افغان هستم .من نقش دختر افغانی را بازی می‌کنم که برعکس شهرزاد کتک می‌خورد. من نقش یک دختر مظلوم افغان را بازی می‌کنم که بنا به شرایط پدر و بحران مالی مجبور است با پیرمردی ازدواج کند که چهار همسر دیگر هم دارد و ادامه ماجرا.....که جا دارد از آقای روح الله آتش پرور تشکر داشته باشم.

من شنیده ام حاشیه هم داشته اید؟

به من می‌گفتند تو افغانی هستی و تو را انتخاب کرده اند یا اینکه با حالت توهین آمیز می‌گفتند شباهت به افغان‌ها داری. من با افغان‌ها هیچ مشکلی ندارم و خیلی هم با افتخار وارد این کار شدم.

یک کار بین المللی هم در کارنامه دارید. درسته؟

یک فیلم سینمایی بین المللی است و قرار است در سه کشور بین المللی گرفته شود که باز نقش اول این کار من هستم. این کار را استاد فاضل قناد قرار است بسازد که استاد هنری خودم است به جزء آن یک کار قرار است از شبکه رسانه خانگی پخش بشود که لوکیشن آن استان گیلان است که منتظریم شرایط بحرانی کرونا مشخص شود.

چقدر برای نقشتان وقت می‌گذارید و تلاش می‌کنید؟

من با لذت و عشق نقشم را انجام می‌دهم و در قالب نقشم غوطه ور می‌شوم و این به خاطر علاقه من به هنر است. سر قسمت دوقولوها که از شبکه دوم سیما پخش می‌شد با افتخار با خیلی از پیشکسوت‌های سینما و تلویزیون بازی کردم و خودستایی نباشد از کار من تعریف می‌کردند این موارد را گفتم تا به این حرفم برسم که من اگر کاری را قبول می‌کنم با تمام قوای بدنی و روحی آمده بازی کردن هستم.

شما خیلی به این عنوان معروف هستید که اهل گرفتن بادیگارد و محافظت هستید. حاشیه زیادی هم درست کرده است. شقایق دلشاد چه پاسخی به این سوال دارد؟

من بعد از مصاحبه ای که با یکی از خبرنگاران داشتم که آیا به شما در کار پیشنهاد شده است یا خیر و من با صداقت پاسخ دادم که بله پیشنهاد شده است و داخل گوشی ام وجود دارد بماند تا اینکه من یک شبی از سر موزیک ویدیو مادر به سمت منزل می‌آمدم که نزدیک منزل بودم که به یکباره با حمله یکسری افراد ناشناس روبرو شدم. مشخص بود که دزد نبودند و کاری به وسایل من نداشتند ، آنقدر به من مشت و لگد زدند و فقط به گوشی همراه من کار داشتند. آنچنان به من حمله وارد شد که کلیه‌های من خونریزی کرد و برخی از اعضای بدنم صدمه دید و من چند روز بیمارستان بودم. مردم عزیز بدانند من نه اهل عشق به بادیگارد داشتن هستم نه اهل این کارها هستم. اگر شقایق دلشاد به این عنوان معروف شده است که محافظ دارد فقط به این دلیل است که به خاطر مشکلاتی که برای من پیش آمده است . ما هنرمندان مجبوریم به خاطر شرایط کاری، دارای یکسری شرایط حفاظتی باشیم به خصوص برخی از ما هنرمندان که با صداقت پاسخگو یکسری سوالات هستند.سوال من این است اگر آن روز یکی از بچه‌های حفاظت با من همراه بود آیا این صحنه پیش می‌آمد. هنوز که هنوزه برخی همکاران به من کمتر کار می‌دهند به این خاطر که من صداقت دارم.

تو کار شما حسادت هم است؟

بذارید سکوت کنم که نمی‌خواهم حاشیه باز برایم درست شود. کافی است من یا برخی از دوستان یک پله بالا برویم و پیشرفت در کار داشته باشیم ما آدم‌های بدی هستیم و هزار و یک انگ به ما می‌چسبانند. من پشت کارهایم زحمت‌ها و تلاش‌هایی بوده است. چرا آزاده نامداری باید این همه رنج بکشد و برخی از دوستان چرا حالش را نمی‌پرسیدند و چرا باید مجری پرانرژی ما داروهای افسردگی بخورد؟ من دیگه حرفی ندارم و تنها خواهش من این است که همدیگر را قضاوت نکنیم.

از دوران کودکیتان بگویید؟

ما خونه قدیمی ویلایی داشتیم و مادر من با همسایه‌ها صحبت می‌کرد و تا مامانم ظهر می‌خوابید از پشت پرده بچه‌های کوچک را می‌دیدم و تا می‌خواستم باهاشون بازی کنم ، پشت پایم را مامانم می‌گرفت و اجازه نمی‌داد داخل کوچه زیاد بروم و بسیار بازی‌های محلی که فقط می‌توانم بگویم یادش بخیر.

کدام محله؟

جوادیه.

در یک مصاحبه ای از شما خوانده بودم که در کودکی دوست داشتید سر گوسفند ذبح کنید. چرا آخه؟

(خنده). جا دارد در ابتدا یادی کنم از پدرم که نزدیک به یکسال است که پدرم را از دست داده ام. روحش شاد.من عاشقانه حرفه پدرم را دوست داشتم و کار پدرم سلاخی گوشت در سازمان گوشت بود. من خیلی علاقه داشتم با پدرم همراه باشم، و یک جاهایی هم پشت پای گوسفندان را می‌گرفتم تا پدرم سر ببرد. یک خاطره دارم والدینم از سوریه برمی‌گشتند، من شیطنتم گل کرد که سر گوسفند را ذبح کنم، تا خواستم این کار را کنم پدر و دوستان به خاطر یکسری مسائل شرعی اجازه ندادند و این خاطره خوبی از دوران بچگی بود.

پارتنری که دوست داری روبروی شما بازی کند؟

حامد بهداد.

در یک جا گفته بودید دوست دارید با ایشان همبازی شوید موفق شدید؟

نه هنوز موفق نشده ام امیدوارم این اتفاق صورت بگیرد.

شما خرداد ماهی هستید. تولدتان مبارک باشه. از خصوصیاتتان بگویید؟

مدیریت من بسیار بالاست، خونگرم هستم، از تهمت و غیبت به شدت متنفرم و چند شخصیتی نیستم و خودم هستم.

چرا انقدر حاشیه دارید؟

من از بچگی خیلی لجباز بودم و اگر شخصی بخواهد کاری کند من سکوت نمی‌کنم و مقابله به مثل دارم و مهمتر از همه چون نمی‌توانم دروغ بگویم باید حرف دلم را بزنم و به خاطر این است حاشیه درست می‌شود.

در کار مدلینگ هم شما فعالیت‌های زیادی دارید و شنیده ایم که بانوی مدلینگ اسلامی کشور هستید. توضیح بفرمایید؟

من از بچگی بسیار علاقه مند به کار مدلینگ بودم چون در یک خانواده مذهبی به دنیا آمده بودم خانواده زیاد موافق این عرصه نبودند اما من بر حسب علاقه وارد این عرصه شدم و علم این کار را آموختم و از طریق آکادمیک مدلینگ را دنبال کردم. طراحی لباس خوندم و چون ورزش قدرتی هم انجام می‌دادم باعث شد تا من ابتدا با لباس‌های ورزشی کار مدلینگ را شروع کنم و بعد وارد حوزه‌های دیگر شدم و این مطلب را هم بگویم من با توجه به قانون کشور و عرف جامعه کار مدلینگ انجام می‌دهم. حتی در کشورهای مختلف مانند مالزی، گرجستان، هند و دبی همکاری مدلینگ داشتم با حجاب اسلامی و من معتقدم هر جای جهان هم که باشم باید حجاب اسلامی را به عنوان مدلینگ انتخاب کنم و خیلی خوشحال شدم که سرتیفیکت مدلینگ در هند را ازآقای شاهرخان، هنرمند سرشناس این کشور دریافت کردم و برایشان خیلی جذاب بود که من با حجاب اسلامی این کار را انجام داده ام.

شما تدریس هم می‌کنید؟

من از انجمن مد و پوشاک و با اجازه رئیس انجمن‌ها کار تدریس را انجام می‌دهم و آموزش‌هایی هم در این زمینه دارم.

در پایان چه صحبتی دارید؟

امید وارم هر چه زودتر بیماری منحوس کرونا ریشه کن شود و فقط و فقط به همه افراد جامعه می‌گویم لطفا همدیگر را قضاوت نکنیم. و با تشکر از آقای حامی کوماهی که مصاحبه ای را با من ترتیب داده اند که به دور از حاشیه سازی بود. چرا که من با صداقتم در برابر سوالات خبرنگاران دچار حادثه و مشکلات شدم.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top