پیشتازی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی

پیشتازی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی؛

بالغ بر 18 باب سالن مطالعه خصوصی با مجوز نهاد کتابخانه های عمومی کشور در خراسان رضوی فعالیت می کنند
 
به گزارش پایگاه خبری خبریجات : اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با صدور مجوز برای فعالیت 18 باب سالن مطالعه خصوصی پیشتاز این عرصه در کشور شد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل  کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با صدور مجوز برای فعالیت 18 باب سالن مطالعه خصوصی پیشتاز این عرصه در کشور شد.
 
حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی گفت: یکی از اهداف اصلی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در راستای اجرای عدالت فرهنگی و اجتماعی ارائه خدمات کتابخانه ای و سالنهای مطالعه به اقشار مختلف جامعه و در همه مناطق استان است.  با توجه به رشد جمعیت شهرها در استانها و محدودیت احداث کتابخانه های عمومی د رهمه مناطق با در نظر گرفتن محدودیتهای منابع مالی دولتی، استفاده از ظرفیت سالنهای مطالعه خصوصی یکی از اتفاقات مثبت در چند سال اخیر بوده است.
 
وی با اشاره به درخواست مکرر مراجعین و مردم در راستای ایجاد فضاهای مطالعاتی، افزود: با توجه به حجم زیاد درخواستهای مردم در رابطه با افزایش فضاهای مطالعاتی در شهرهای مختلف استان همراه با حفظ امنیت، آرامش و اعتماد، پس از پیگیری های نهاد کتابخانه های عمومی کشور  در سال 1397 مصوب شد که سالنهای مطالعه خصوصی با کسب مجوز از نهاد کتابخانه های عمومی کشور  به صورت قانونی به فعالیت خود ادامه دهند.
 
علی اکبر سبزیان با بیان اینکه خوشبختانه خراسان رضوی تا کنون پیشتاز فعالیت قانونی سالنهای مطالعه خصوصی در سطح کشور است، اظهار داشت: اداره کل کتابخانه های عمومی خرسان رضوی سعی بر آن داشته تا علاوه بر رسالت اصلی خود ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و نهادینه کردن عادت مطالعه در جامعه در راستای لبیک گویی به یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، نیازهای دیگر مراجعین به کتابخانه های عمومی را اعم از معرفی کتاب، توسعه فضاهای مطالعاتی، راه اندازی کتابخانه های سیار و ... را برطرف کند.
 
وی در ادامه ضمن تشکر از همکاران امور کتابخانه ها و همکاریهای اداره کل کتابخانه های عمومی استان، گفت: در همین راستا پس از درخواست مجوز فعالیت از سوی سالنهای مطالعه خصوصی و بازدید کارشناسان از این سالنها  در راستای رعایت قوانین ساختمانی، امنیتی، استفاده از  سیستم های اطفاء حریق، برخورداری از امکانات اولیه، عدم سوء پیشینه افراد متقاضی، امنیت ساختمان و ... ، از ابتدای سال 1399 تا کنون بالغ بر 18 باب سالن مطالعه با دریافت مجوز از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در حال فعالیت هستند.
 
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در خصوص تعداد درخواستهای سالنهای مطالعه برای صدور مجوز، افزود: در مجموع  57 باب سالن مطالعه از سال 1397 متقاضی دریافت مجوز فعالیت بوده اند که تعداد 18 باب پس از صدور مجوز در حال فعالیت هستند، 7 باب در مرحله صدور مجوز  و 32 باب دیگر نیز در دست اقدام است. 
 
گفتنی است، در مجموع 19 استان کشور دارای سالن مطالعه با صدور مجوز از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشند که 14 استان دارای 1 الی 3 سالن مطالعه، 3 استان دارای 7 سالن مطالعه و 1 استان دارای 14 سالن مطالعه هستند. در این میان اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با تعداد 18 سالن مطالعه صدرنشین این حوزه است.  
شایان ذکر است، علاقمندان می توانند جهت دسترسی به آدرس کتابخانه های عمومی و سالنهای مطالعه استان خراسان رضوی به پرتال اداره کل کتابخانه های عمومی استان به آدرس khrpl.ir مراجعه نمایند.
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top