پایان تصویربرداری سریال «سلمان فارسی» در قشم

فاز اول تصویر‌برداری سریال « سلمان فارسی» که در مرکز سیمافیلم به کارگردانی داوود میرباقری و تهیه کنندگی حسین طاهری ساخته می شود، دوشنبه ۲۶ اسفند در جزیره قشم به پایان رسید.

خبریجات - به گزارش میزان٬ داوود میرباقری کارگردان باسابقه و موفق در عرصه ساخت سریال های تاریخی از اوایل ماه بهمن مشغول تصویر‌برداری فصل بیزانس مجموعه« سلمان فارسی» در جزیره قشم شد.

در این فصل از سریال به واسطه رویا رویی اعراب لخمی با سپاهیان روم علاوه بر بازیگران ایرانی از بازیگران خارجی هم استفاده شده است.

در این بخش عبور کاروان سلمان از کنار سپاه روم و ایران« دوران ساسانی» به تصویر کشیده شده است. برای معماری درست تصویر و ایجاد فضایی قابل باور از تعداد کثیری از بازیگران خارجی با ملیت های یونانی، مراکشی، ترکیه ای و... استفاده شد که همگی بعد از پایان این فصل به کشور های خود بازگشتند.

ادامه تصویر‌برداری مجموعه باتوجه به شرایط موجود طبق برنامه به روز شده انجام خواهد پذیرفت و در بهار تصویر‌برداری از سر گرفته می شود.

سریال سلمان فارسی,اخبار صدا وسیما,خبرهای صدا وسیما,رادیو و تلویزیون
هم اینک نزدیک به ۱۴۰ دقیقه مفید از مجموعه ضبط شده است و امراله احمدجو کارگردان باسابقه تلویزیون نیز به پیشنهاد داوود میرباقری به گروه کارگردانی اضافه شد. احمدجو کارگردانی بخش بک گراند« پس زمینه» را عهده دار است تا به لحاظ تصویری، زیبایی شناسی افزون تری برای مخاطبان این مجموعه در نظر گرفته شود و امکان هدایت بازیگران در تمام بخش های تصویر فراهم شود.

پایان تصویر‌برداری مجموعه تلویزیونی« سلمان فارسی» در قشم/ ۱۴۰ دقیقه از سریال میرباقری ضبط شد

پیش بینی شده در فصل بندی این بخش از داستان سریال« سلمان فارسی» از تولد سلمان تا قبل از وفات پیامبراکرم روایت شود که با پیش بینی های صورت گرفته مجموعه« سلمان فارسی» در ۴۵ قسمت آماده خواهد شد.

مجموعه تلویزیونی« سلمان فارسی» جزو کار های الف ویژه مرکز امور نمایشی سیما سیمافیلم به شمار می رود و پیش بینی اولیه تصویربرداری پروژه ۵ سال خواهد بود که در داخل و خارج از کشور انجام می شود.

پایان تصویر‌برداری سریال« سلمان فارسی» در قشم/ ۱۴۰ دقیقه از سریال میرباقری ضبط شد

سریال سلمان فارسی,اخبار صدا وسیما,خبرهای صدا وسیما,رادیو و تلویزیون
فرهاد اصلانی نقش تاجری را در مجموعه« سلمان فارسی» بازی می کند همچنین علی دهکردی و محمدرضا هدایتی نیز در این سریال به ایفای نقش می پردازند. همچنين در این مجموعه از تعداد کثیری از بازیگران جوان تتاتر در سطح کشور برای ایفای نقش استفاده شده است.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top