ورود و خروج فیلم ابراهیم حاتمی کیا!

موسسه اوج:«سینما ماشین» از جمعه با نمایش فیلم سینمایی «خروج» در پارکینگ برج میلاد کار خود را آغاز خواهد کرد.

خبریجات:هرگز مخالف پیشرفت سینمای ایران نبوده و نیستم،هرچند که انتقاد اساسی به آن داشته و دارم.درایوین سینما یا به قول موسسه اوج «سینما ماشین» از گذشته های دور در کشورهای پیشرفته وجود داشت و دارد،چنین سینماهایی نیز پیش از انقلاب یکی در منطقه ونک تهران و دیگری در محله تهران پارس وجود داشت.

درایوین سینما در جهان برای نمایش فیلم های خاصی بود که بیشتر آثار خانوادگی و به قول آن روزی ها «عشقی» را شامل می شد.پیش از انقلاب سینما بسیار رفته ام،اما درایوین سینما هرگز،زیرا نه ماشین داشتم و نه به سن قانونی رسیده بودم. بسیاری از فیلم هایی که درایوین سینمای ونک نشان می داد،بالای 18 سال بود و من هنوز پشت لبم چندان سبز نشده بود!

نمایش فیلم «خروج» در«سینما ماشین» توسط موسسه اوج حکایت دیگری دارد.به نظر حقیر تلاشی است برای نجات از ورشکستگی کامل این فیلم.پس از نمایش «خروج» در جشنواره فیلم فجر،همگان،به خصوص اوجی ها یقین پیدا کردند که این فیلم در گیشه موفق نخواهد بود.دنبال راه چاره بودند که کرونا مشکل شان را حل کرد و «خروج» را با راه انداختن جاروجنجال رسانه ای اکران اینترنتی کردند.عده ای انتقاد کرده و گروهی این شجاعت و نبوغ را ستودند!

اخبار منتشر شده نشان دهنده این است که اکران از طریق وی.او.دی نیز چندان کارساز نبوده است،برای همین طرح دیگری ریخته شد تا شکست فیلم «خروج» لابه لای خبرها گم شود. حالا با تبلیغات زیاد قرار است نقشه اکران در «سینما ماشین» را پیاده کنند!پیشگو نبوده و نیستم،اما از الان سرنوشت این طرح نیز معلوم است!

همان گونه که اشاره شد نمی توان در دراوین سینما هر فیلمی را نشان داد و فیلم «خروج» اصلا مناسب این نوع سالن نیست.شاید در روزهای آغازین مردم درایوین ندیده،در پارکینگ برج میلاد حضور به هم رسانند،اما بعد....

تلاش های موسسه اوج برای نجات فیلم «خروج» را ارج می نهیم،اما کارساز نبوده و نخواهد بود.تنها موفقیت شان این است که اکران عمومی نشده تا سیل انتقادات به سوی شان سرازیر شود!

سیدرضااورنگ

 

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top