همایش شیرخوارگان حسینی امسال در مصلی برگزار نمی‌شود

بزرگ‌ترین تجمع مادران و کودکان در حرم رضوی

دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) با اعلام اینکه همایش شیرخوارگان حسینی امسال در تهران برگزار نمی‌شود، گفت:‌ بزرگ‌ترین‌ تجمع شیرخوارگان حسینی مصادف با اولین جمعه ماه محرم (۲۳ شهریور‌ماه) در صحن جامع حرم رضوی برگزار می‌شود.

 شانزدهمین نشست خبری همایش جهانی شیرخوارگان حسینی با حضور داود منافی‌پور دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) و اصحاب رسانه  (سه‌شنبه ۱۳ شهریور ماه) در حسینیه نور البکاء برگزار شد.

منافی پور با اشاره به اینکه این مراسم در ۵ هزار و ۳۰۰ نقطه در ایران و ۴۱ کشور جهان برگزار می‌شود، بیان داشت: امسال شانزدهمین همایش شیرخوارگان حسینی را در حالی برگزار می‌کنیم که در سال اول با یک جلسه در تهران برگزار شد، در سال دوم ۸ جلسه و سال دوم نیز به ۵۶ جلسه رسید تا اینکه در سال گذشته در ۴ هزار و ۵۰۰ نقطه در ایران و جهان برپا شد.

وی با بیان اینکه طبق برنامه راهبردی مجمع امسال آغاز اولین سال از پانزدهمین طرح مجمع است، افزود: بزرگ‌ترین‌ تجمع شیرخوارگان حسینی امسال مصادف با اولین جمعه ماه محرم ( ۲۳ شهریور ماه) در صحن جامع حرم رضوی برگزار می‌شود که پیش‌بینی ما این است که بیش از ۱۳۰ هزار نفر شرکت کنند.

منافی‌پور اظهار داشت: دومین تجمع بزرگ این همایش در میدان امام (ره) اصفهان است که در آن بیش از ۷ هزار نفر مادر و کودک اصفهانی شرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه گرانی ارز، پارچه و هزینه ارسال باعث شده است که فرستادن لباس برای خارج از کشور با ۳۰ درصد پسرفت مواجه شود، ادامه داد: با اینکه کار دوخت لباس همایش شیرخوارگان حسینی به اتمام رسیده است، اما به دلیل عدم تمول و تمکن مالی نتوانستیم مانند سنوات گذشته عمل کنیم.

  دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) همچنین با رونمایی از نقشه جامع راهبردی مجمع گفت: کار تدوین این نقشه جامع ۲ سال به طول انجامیده است که چهار حیطه ایران، نظام بین‌الملل، فرهنگی-تبلیغی و فضای مجازی را در بر می‌گیرد و در تلاش هستیم که علاوه بر منابر شیعه و نخبگان جهان اسلام، پیام مظلومیت حضرت علی اصغر (ع) را به ادیان دیگر منتقل کنیم.

وی با بیان اینکه در کشور ۷۵ کارگاه دوخت لباس برای این مراسم فعال بوده است، از راه‌اندازی کارگاه دوخت لباس شیرخوارگان در آینده نزدیک در دیگر کشورها خبر داد و افزود: این مجمع کاملاً‌مردمی است و می‌توان ادعا داشت که بزرگ‌ترین NGO دنیا است که با حضور مادران و شیرخوارگانشان برگزار می‌شود.

منافی‌پور در ادامه با بیان اینکه این مجمع وابسته به هیچ نهاد و ارگانی نیست، تصریح کرد: ما یک ریال کمک از هیچ نهاد دولتی نگرفته‌ایم و کاملاً با کمک‌های مردمی به اینجا رسیده‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه مراسم شیرخوارگان حسینی امسال با وجود کارشکنی مصلای امام خمینی(ره) در تهران برگزار نمی‌شود، ادامه داد: توقع داشتیم که مسئولان مصلی به صورت کتبی علت این اقدام را بیان می‌کردند. آن‌ها حتی جواب نامه‌ها و درخواست ملاقات حضوری ما را نداده‌اند. این مجموعه به چه حکمی مجوز برگزاری چنین روضه مردمی را نمی‌دهند.

به گفته وی امسال مراسم در مصلای امام خمینی (ره) برگزار نمی‌شود.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top