نهضت سینما سازی یا مسابقه سالن بازی؟!

مؤسسه «بهمن سبز» حوزه هنری در اجرای طرح توسعه سینماهای خود طی ۶ ماه اخیر توسعه و ساخت ۷ سینمای جدید را به سرانجام رساند و تا پایان سال ۹۹ حدود سه هزار صندلی به ناوگان سینمایی اضافه شود.

خبریجات-حوزه هنری هنوز برای سینماهایی که به تصرف خود درآورده نتوانسته تماشاگر جمع کند،آن وقت مدام دنبال سالن سازی است؟!به چه کار می آید این همه سینمای خالی؟

میلیون ها صندلی نیز اگر به تعداد صندلی های سینما اضافه کنید،باز کاری نکرده جز اینکه به سینما و بیت المال ضرر بزنید!

گویا مسابقه ای بین حوزه هنری،شهرداری و علی سرتیپی در حال برگزاری است که هر کدام سینمای بیشتری بسازند برنده اند!هرچند که به نظر دست هر سه در یک کاسه است!

مشکل سینمای ایران سالن نیست،الان هنرهفتم در ایران دارد بساطش را جمع می کند که برود،آن هم رفتنی بی بازگشت!این معضل است و مصیبت!

به جای ساختن سالن هایی برای نیامدن تماشاچی،پول های بادآورده را خرج سینما و سینماگران کنید.وقتی سینماگر از گرسنگی و بیکاری مرد،چه کسی می خواهد برای سینماهای تان فیلم بسازد؟وقتی اندیشگران سینما،هنر و رسانه به گوشه عزلت تبعید شده اند،سالن به چکار می آید؟
شما اصل را ویران کرده اید و دنبال آباد کردن فرع هستید؟!

حوزه هنری مدت هاست که از دست رفته و از رنگ و بوی سابق آن چیزی باقی نمانده است.مدیران کت و شلوار پوشیده اتاق نشین جای تلاشگران یکتا پیراهن را گرفته و مدام تیشه به ریشه این مرکز مهم هنری زده و می زنند.دیروز در حوزه هنری تعهد و تخصص میزان مدیریت بود،امروز رابطه فامیلی و دوست بازی!با این اوصاف این نهاد ارزشمند دارد به کدام سو می رود،اعتلای هنر یا انهدام آن؟!

سالن سازی در حقیقت سرپوشی است برای پوشاندن ضعف های حوزه هنری تا به چشم نیایند،اما به چشم ما آمده و می آیند،حقیقت را از پشت صدها پرده ضخیم نیز دیده و می بینیم.

شما در اداره همین سینماهای تان مانده اید،آن وقت ساخت سالن های دیگر به چه کار می آید؟بهتر نیست اول داشته ها را بچسبید و به نداشته ها فکر نکنید؟!

سیدرضااورنگ

آخرین تغییر در 23 ارديبهشت 1399 ساعت: 10:59 ق ظ
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top