نادیده گرفتن حقوق فیلمنامه نویسان مستقل،مانند خوردن مال یتیم است!

روابط عمومی بنیاد فارابی:طرح حمایت از تولید فیلمنامه مختص اعضای رسمی انجمن صنفی فیلمنامه‌نویسان منتشر شد.

خبریجات:طرح های کیلویی و فاقد وجاهت بنیاد فارابی و سازمان سینمایی گویا پایانی ندارد!ارائه طرح جدید بنیاد فارابی برای حمایت از فیلمنامه نویس به ظاهر خوب است و اگر واقعا برای کمک به فیلمنامه نویسان باشد قابل تقدیر است،اما آیا واقعا چنین است؟!مگر تمام فیلمنامه نویسان ایرانی عضو انجمن صنفی فیلمنامه نویسان هستند؟بسیاری از فیلمنامه نویسان و استادان این فن،نه عضو این انجمن هستند و نه انجمن دیگری،تکلیف آنان چه می شود؟ می خواهید استقلال فکری را از هنرمندان بگیرید؟چرا بنیاد فارابی نباید از فیلمنامه نویسانی که دوست دارند در استقلال کامل نفس بکشند و مستقل فیلمنامه نویسی کنند حمایت کند؟

می خواهید همه را به بردگی بکشید و مدیون خود کنید تا به اختیار شما نفس بکشند و بنویسند؟!این رسم حمایت نبوده و نیست.

این یک زد و بند کامل است بین سازمان سینمایی،بنیاد فارابی و انجمن صنفی فیلمنامه نویسان تا محدودگرایی را به طور کامل اعمال کرده و پول بیت المال به دست کسانی برسد که نباید برسد!

اعضای شورای بررسی عبارتند از: نماینده انجمن صنفی فیلمنامه نویسان، معاون فرهنگی بنیاد و منتخب رییس سازمان سینمایی،این چه معنایی دارد غیر از انحصار و انتخاب های سلیقه ای و قبیله ای؟!حتی اگر نماینده انجمن هم موافق یا مخالف موردی باشد،زیر سایه سنگین نمایندگان دولتی خفه می شود!بیشتر اعضای شورا باید از استادان این فن و خارج از چارچوب نهادهای دولت باشند(خانه سینما هم نهاد دولتی محسوب می شود) تا نظرشان ثاقب و مورد تایید فیلمنامه نویسان کل ایران باشد،نه تعدادی معدود و محدود!

نادیده گرفتن استادان فیلمنامه نویسی و فیلمنامه نویسان مستقل که عضو هیچ انجمنی نبوده و نیستند،یعنی تبعیضی آشکار و ادا نکردن حق آنان هیچ تفاوتی با خوردن مال یتیم ندارد،هرچند عده ای همیشه چنین مال هایی را خورده و می خورند!

سیدرضااورنگ

آخرین تغییر در 03 خرداد 1399 ساعت: 11:34 ق ظ
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top