مدد گرفتن از آقام ابوالفضل و دعای خیر مادرم رمزموفقیتم است

سعی کرده ام در زندگی از اهل بیت به خصوص آقام ابوالفضل ( س ) مدد بگیرم و دعای خیر مادرم رمز موفقیت در همه عرصه‌های زندگی ام بوده است.

سید افشین مباشر، در گفت وگو با خبریجات:

 بیوگرافی من...

سید افشین مباشر، متولد بهمن ماه 1363، از هفت سالگی ورزش می‌کنم، هجده سال است عضو تیم ملی هنرهای رزمی هستم، در حال حاضر رئیس کمیته و سازمان جهانی بادیگارد در کشور، نائب رئیس فدراسیون دفاع شخصی جیتسا، رئیس کمیته جهانی برگزاری مسابقات کمربند طلایی فدراسیون جهانی کوبو، نماینده فدراسیون دفاع شخصی سلاح‌های سرد در فدراسیون جهانی w.s.a.fp در ایران هستم و دبیر فدراسیون قوی ترین مردان، پاور لیفتینگ، بدنسازی جهان زیر نظر امیر بیات می‌باشم. دارای دو مدرک دکترای افتخاری تربیت بدنی و حقوق بین الملل، کارشناس ارشد مدیریت منابع انسانی و کارشناسی ارشد مدیریت ورزش هستم.

درس و ورزش توامان با هم در مسیر پیشرفت و موفقیت

از همان ابتدا پدرم دو چیز را به من گوشزد کردند. پدر خدابیامرزم گفت اگر ورزش به علم و تحصیلاتت و بالعکس علمت به ورزش لطمه بزند نمی‌گذارم ادامه بدهی و باید این دو توامان با هم در یک راستا باشد. به همین خاطر با راهنمایی‌های پدر و علاقه خودم توانستم به لطف خدا تا به امروز در هر دو زمینه سربلند باشم.

پدرم الگوی خوبی برایم بود

پدرم الگوی خوبی برای من بود و خودشان هم کشتی گیر و ورزشکار رزمی بودند و بعد از فوت پدرم، بزرگترین حامی من مادر عزیزم است که هم نقش پدر و هم مادر را برای من داشته است و امیدوارم با منش پهلوانانه و ورزش حرفه ای بتوانم افتخاری برای خانواده ام باشم.

وقتی به دنیا آمدم شش کیلو و هفتصد بودم

من شروع ورزشم با کشتی و بوکس بوده است و یکجورایی با توجه به ژنتیک خانوادگی ما همگی ورزشکار هستیم و از همان ابتدا جثه من جثه بزرگ بود و می‌طلبید در همان ابتدای عنفوان نونهالی شروع به ورزش کنم. جالب است بدانید من وقتی به دنیا آمدم شش کیلو و هفتصد گرم بودم و از همان ابتدا رژیم غذایی برای من شروع شد (خنده ).

دوران بچگی خیلی شر و شیطون بودم

خیلی شربودم و از دیوار راست بالا می‌رفتم و چون نسبت به همسن و سالان خودم خیلی درشت و بزرگتر بودم شیطنت‌های خاص خودم را داشتم، بعضا زنگ خانه‌ها را می‌زدم و فرار می‌کردم و ...اما وقتی کمی بزرگ تر شدم سعی کردم رفتارم منطقی و الگویی برای همسن و سالان خودم باشم، و با مدد گرفتن از منش حضرت عباس (س ) کمک و دستگیری از دیگران را سرلوحه کارهایم قرار دادم.

افتخارات من....

من اولین مقام را در سن ده سالگی گرفتم، در سن دوازده سالگی قهرمان آسیا و در سن هفده سالگی قهرمان جهان شدم. شش تا قهرمانی جهان در رشته‌های مختلف دارم و سه تا رکورد را در کتاب رکوردهای جهان ثبت کردم. رکورد بزرگترین بازوی جهان را ثبت کرده ام ، رکورد جابه جایی سنگین ترین تریلی و شکستن ضخیم ترین چوب راش روی پشت بازوهام از جمله رکوردهای من است.

خدمت به خلق زکات و دغدغه افشین مباشر است

شکر خدا ما از پر قنداق ابوالفضلی و ارادت خاصی به اهل بیت دارم و همیشه گفته ام که الگوی من در ورزش و زندگی اهل بیت بوده است. سعی کرده ام از این اندام در راه دستگیری و ورزش حرفه ای و سلامت جسم و روح استفاده کنم همیشه سعی کرده ام لسانا و عملا از خداوند منان شکرگذار باشم و در کل خدمت به خلق زکات و دغدغه افشین مباشر است و همیشه در کلاس‌ها به شاگردانم گفته ام که افراد رزمی و با تناسب اندام بالا با بقیه افراد جامعه فرق دارند و شما ها باید الگویی برای افراد جامعه باشید و رفتارهای شما زیر نظر است که باید به درستی صورت بگیرد.

هر جا که تحت فشار عصبی قرار می‌گیرم به خداوند و اهل بیت توکل می‌کنم.

برخی از دوستان به من گفته اند که اصلا به تو نمی‌خورد انقدر صحه صدر داشته باشی و هر جا که تحت فشار عصبی قرار می‌گیرم به خداوند و اهل بیت توکل می‌کنم. مهم این است ما در مواقع خشم و عصبانیت خودمان را به خوبی کنترل کنیم.

دعای مادر می‌تواند دنیای آدمی را تکان دهد.

من شب‌هایی که مادر خواب است پای مادر را بوسه می‌زنم. هر وقت ما گرفتار شدیم امامزاده ای در خانه داریم که می‌توانیم به آن دخیل ببندیم و آن مادر است. دعای مادر می‌تواند دنیای آدمی را تکان دهد.

فعالیت‌های من...

در حال حاضر چندین دوره آموزش بادیگاردی را در سطح کشور برگزار کرده ایم و با مجوزهایی که داشتیم به پنج کشور برون مرزی هم آموزش داده ایم. در حال حاضر برای چندمین بار دورهای حفاظت شخصیت‌ها و بادیگاردی را در اردوگاه های سپاه پاسداران در بهشهر به همراه بچه‌های پلیس نوپو مشترکا برگزار می‌کنیم. تنها سازمانی هستیم که از نیروهای مسلح کشور مجوز داریم ، مطلب مهم اینکه رایزنی کرده ایم که از افراد سودجو در زمینه آموزش بادیگاردی جلوگیری کنیم و این کار صورت گرفته است که جوانان عزیزمان اسیر سودجویی‌های دیگران نشوند.

تنها ترسم این است که خواسته یا ناخواسته دلی را بشکنم

از تنها چیزی که خیلی می‌ترسم خدای ناکرده یک زمانی بشود که خداوند من را به حال خودم وابگذارد. دعای من این است لحظه ای من را به حال خودم وانگذار و تنها ترسم این است که خواسته یا ناخواسته دلی را بشکنم که جا دارد در این مصاحبه از همه عزیزانم حلالیت بطلبم.

نابودی ویروس منحوس کرونا تنها دغدغه مهم من است

مهمترین دغدغه من دغدغه شخصی نیست بلکه دغدغه مردمان جهان است و آن نابودی ویروس منحوس کرونا است که متاسفانه هم جان عزیزانمان و هم اقتصاد مردم جهان را نابود کرده است و انشاالله هر چه زودتر فرج مولایمان حضرت مهدی ( عج ) گشایش یابد.

به کرم مولا در پنج موسسه خیریه پنج سمت دارم و تعدادی خانواده را تحت پوشش حمایتی دارم

باور کنید خودستایی نیست از صبحی که از خواب بر می‌خیزم بیشتر از اینکه دغدغه خودم را داشته باشم دغدغه دوستان و مردم را دارم و به لطف خداوند من بازوی توانمند آنچنانی نیستیم اما به کرم مولا در پنج موسسه خیریه پنج سمت دارم و تعدادی خانواده را تحت پوشش حمایتی دارم و تنها اصل در زندگی من دستگیری از مردم است. کمک کردن جیب بزرگ نمی‌خواهد بلکه دل بزرگ می‌خواهد.

زیر نظر استاد استادم علیرضا شیرین، برنامه رژیم غذایی دارم

در حال حاضر هجده ماهی است که زیر نظر استاد استادم علیرضا شیرین ، قهرمان فیزیک کلاسیک مستر المپیا از آمریکا که پسر عمه ی عزیزم هست، برنامه رژیم غذایی دارم. قبل از رژیم برای حجم سازی مسابقات روزی دوازده وعده غذا می‌خوردم (خنده ).در این هجده ماه سی کیلو وزن کم کردم و در حال حاضر 130 کیلو هستم و صبح‌ها یک ساعت و نیم ورزش هوازی و بعدازظهر ها وزنه می‌زنم. وقتی محفلی دعوت می‌شوم سفره خیلی رنگین پهن می‌کنند که من از خوردن آن اجتناب می‌کنم.

داشتن خواهر بسیار شیرین است

ما بر خلاف خیلی از خانواده‌ها که آن زمان زیاد بودند کلا یک خواهر بیشتر ندارم که بسیار رابطه خوبی با خواهر و خواهرزاده هام دارم. خواهر زاده ام دنیای من است و واقعا خواهر داشتن نعمت بالایی است که من را به یاد عشق بازی حضرت زینب ( س ) با برادر خود می‌افتم که سعی کرده ام با خواهر خودم بسیار رابطه خوبی داشته باشم.

رمز موفقیت؟

توکل بر خداوند و مدد گرفتن از آقام ابوالفضل و دعای خیر مادرم است.

خیلی از بچه‌ها هستند که خیلی دوست دارند هیکلی شوند. توصیه شما چیست؟

توصیه ای که برای جوان عزیز دارم این است که اول اخلاق و منش پهلوانانه را بیاموزند و بعد اقدام به ورزش حرفه ای کنند، برای استفاده از مکمل‌ها حتما از مشاور و مربی خوب بهره و راهنمایی بگیرند که آرم مجوز بهداشت و مورد تایید دکترین باشد. توصیه من بیشتر به مربیان است که خواهش من این است که در درجه اول به دور از هرگونه بیزینس، به فکر جان و سلامت بچه‌های مردم باشند.

بازیگر هستم اما شغل اصلی من نیست

من عضو خانه هنرمندان هستم و آموزش هایی دیده ام، بیشتر از 20 فیلم کوتاه سینمایی بازی کرده ام و در حال حاضر سه کار هم قرارداد بستم و به امید خدا در فیلم تک تیرانداز همبازی کامبیز دیرباز هستم، با استاد فخیم زاده فیلم بوکسور و فیلم آشوب در زندان هم با جناب تیموری بازی می‌کنم و با آقای رضا شریف هم چندین کار کرده ام. پیشنهاد در زمینه سینما و تلویزیون دارم اما من حرفه ایم بازیگری نیست اما علاقه مند به این حرفه و هنر هم هستم.

تشکر از مردم خوبم...

در ابتدا ممنون و شاکر و قدردان پروردگارم و اهل بیت(ع) هستم که در همه حال یار و یاور و همراه و دادرسم بوده اند و در وحله بعد اول از همه از اولین استادم که راه و رسم زندگی کردن رو بهم فرا داد ( مادر عزیزتر از جانم ) و سپس از اساتید گرانقدرم :برادر عزیزم دکتر گرندمستر محمدرضا اتحاد ( ریاست فدراسیون جهانی دفاع شخصی جیتسا )، برادر عزیزم دکتر فرشید باقری ( ریاست فدراسیون جهانی کوبو )، برادر عزیزم دکتر ابراهیم صنوبر ( رئیس موسسه سفیران صلح و دوستی )،برادر عزیزم استاد امیر بیات ( نایب رئیس فدراسیون بدنسازی جهان )، برادر عزیزم دکتر نصیرزاده ( ریاست محترم فدراسیون بدنسازی کشور ) و در نهایت از مردم خوش قلب و خوش ذات میهن عزیزم سپاسگزارم که همواره با حمایت ها و دعاهای خیرشان قوت قلب و انگیزه ی تلاش حقیر برای ترقی و پیشرفتم بوده اند.

 

 

 

 

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top