مجید مجیدی درباره «کرونا» فیلم می‌ساز

همزمان با شیوع ویروس کرونا در چین، مجید مجیدی کارگردان ایرانی با انتشار نامه‌ای به مردم چین ضمن ابراز همدردی،‌ برای ساخت فیلمی در راستای مبارزه این ویروس اعلام آمادگی کرد.

خبریجات- به گزارش مهر به نقل از سایت فارسی رادیو بین‌المللی چین، در حالی که مردم چین با معضل شیوع بیماری ذات‌الریه «کرونا ویروس» جدید دست و پنجه نرم می‌کنند، مجید مجیدی کارگردان معروف ایرانی طی نامه‌ای به بخش فارسی رادیو و تلویزیون مرکزی چین، ضمن اعلام پشتیبانی مردم ایران از مردم چین، نسبت به غلبه مردم چین بر این بیماری ابراز اطمینان کرد.

متن کامل این نامه بدین شرح است:

«دوستان و مردم قهرمان چین

با درود و سلام

می‌دانم روزها و لحظات بسیار سختی را سپری می‌کنید. می‌خواهم بدانید که قلب همه مردم دنیا به خصوص مردم ایران با شما عزیزان است. لحظه‌ای نیست که به یاد شما و کودکان معصوم چین نباشم. بی‌شک این روزهای تلخ و سیاه سپری خواهد شد و من مطمئنم شما مردم بزرگ چین همانطور که در طول تاریخ ثابت کرده‌اید ملت سخت‌کوش و مبارزی بوده‌اید، بر این فاجعه بزرگ انسانی پیروز خواهید شد. شما با پایداری خود، دوباره امید و زندگی را به چین بر می‌گردانید. برای همه شما عزیزان سلامتی و موفقیت آرزو می‌کنم. زنده باد مردم بزرگ چین. با احترام و دوست همیشگی شما. مجید مجیدی»

وی همچنین در گفتگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون مرکزی چین گفت که به‌زودی آماده ساخت فیلمی با موضوع تلاش و همکاری و همیاری مردم چین، کودکان و خانواده‌های چینی در مبارزه با این بیماری است تا شجاعت و همدلی و امید مردم چین به زندگی را در قاب تصویر به نظر جهانیان برساند.

مجید مجیدی از کارگردانان مشهور ایران و جهان است که فیلم‌هایش جوایز بین‌المللی زیادی به دست آورده است. او دوست خوب و قدیمی مردم چین است و بارها به چین سفر کرده است. در سال ۲۰۰۸ فیلم کوتاه «پکن، پکن» را به مناسبت برنامه «نگاه کارگردانان معروف جهان به پکن» ساخت. او در سال ۲۰۱۹ در نشست گفتگوی تمدن‌های آسیایی در پکن شرکت و در جریان آن با خبرنگاران رادیو و تلویزیون مرکزی چین مصاحبه‌ای اختصاصی انجام داد.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top