فیلم های اکران نوروزی مشخص شدند

اسامی فیلم های اکران نوروزی مشخص شد.

خبریجات-سرپوش هنری - محسن امیر یوسفی رئیس شورای صنفی نمایش که در شورای اکران نوروزی در وزارت ارشاد امروز ۵ اسفند ماه حاضر شده با بیان این مطلب به ایسنا ذکر کرد:نتیجه شورای اکران نوروزی که با حضور سید محمد مهدی طباطبایی نژاد( مدیر اداره نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی)، منوچهر شاهسواری( مدیرعامل خانه سینما)، محمود اربابی( نماینده رییس سازمان سینمایی)، محمدرضا فرجی و اینجانب بعنوان رئیس شورای صنفی نمایش برگزار شد، فیلم های نوروزی بدین شرح معرفی شدند:" شنای پروانه" محمد کارت،" لامینور" داریوش مهرجویی،" لاله" اسداالله نیک نژاد،" بازیوو" امیرحسین قهرایی،" پسرکشی" محمد هادی کریمی،" زن ها فرشته اند ۲" حسین فرحبخش.

به گفته ی او، قبل از این هم فیلم" خوب، بد جلف ۲" بعنوان اکران نوروزی در سرگروهی سینما آزادی اکرانش مشخص و آغاز شده است.

رییس شورای صنفی نمایش درباره سینماهای سرگروه نیز ذکر کرد:سرگروه های جدید بدین شرح مشخص شدند:باغ کتاب، ماندانا، مگامال، کوروش، ایران مال، ایران و همچنین سینما آزادی که پیش از این مشخص بود.

امیریوسفی افزود :پس از تعیین فیلم های اکران نوروزی مراسم قرعه کشی سرگروه ها برای اکران فیلم ها انجام شد که نتیجه آن به شرح ذیل است:" بازیوو" در سرگروهی باغ کتاب،" لاله" در ماندانا،" شنای پروانه" در مگامال،" لامینور" در کوروش،" پسرکشی" در ایران مال،" زن ها فرشته اند" در ایران.

او در مورد تاریخ شروع اکران نوروزی و در پاسخ به این که آیا باتوجه به تعطیلی یک هفته ای سینماها برای ضایع نشدن حق فیلم های فعلی ممکن است ، اکران نوروزی با تأخیر آغاز شود؟ گفت:تصمیم گیری در مورد این موضوع و زمان آغاز اکران نوروزی به جلسه شورای صنفی نمایش برمی گردد.

به گفته ی وی، شورای صنفی نمایش هفته آينده برای فیلم های" آينده" و" به زودی" قرعه کشی انجام خواهد داد.

امیر یوسفی در پاسخ به اینکه آیا فیلم رزروی برای اکران نوروزی مشخص شده است، بیان کرد:اگر هرکدام از شش فیلمی که برای اکران نوروزی مشخص کردیم به دلایلی برای اکران آماده نشوند، دو فیلم رزرو مشخص شده اند که اسامی آن ها نزد ما محفوظ است و جایگزین خواهد شد.

رییس شورای صنفی نمایش در پاسخ به این که چه تعداد فیلم متقاضی اکران نوروزی بودند و طبق چه معیاری این فیلم ها انتخاب شدند، مطرح کرد:تعداد زیادی فیلم بودند در حدود ۳۰ فیلم اما ملاک تصمیم گیری ما، براساس عدالت بین پخش و نوع فیلم ها( چیدمان نوع فیلم ها از نظر ژانری) بود.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top