عجب اوضاع بدی دارید عموجان،خدا به همه از این اوضاع های بد عطا کند!

مسعود جعفری جوزانی: متأسفانه این هفت سال گذشته، بدترین دوران زندگی اهل هنر و اندیشه در این مملکت بوده و هست.

خبریجات:نه تنها هفت سال گذشته،بلکه سال هاست عاشقان هنر و اندیشه در چنین وضعیتی قرار داشته و دارند،حتی زمانی که شما و دوستان تان برای این سینمای وارفته از فشارهای جانبی، تعیین تکلیف می کردید!وقتی عاشقان واقعی هنر و سینما را از عشق شان دور کردند و کردید، به خلوت رفتند و مردند.در دوره سلطه شما و رفیقان گرمابه و گلستان تان،چه تاج گلی بر سر سینما و اهالی آن زده شد که حالا زده شود؟!

عموجان،شما چه دوران بدی را در این سینمای تکه تکه و خاک بر سر شده گذرانده اید که از بدترین آن حرف می زنید؟همیشه فیلم و سریال خود را ساخته اید و پول های کلان نیز گرفته و می گیرید،دیگر چه می خواهید؟!

عموجان،در این هفت سالی که ادعا دارید بدترین دوران زندگی اهل هنر و اندیشه در این مملکت بوده،شما بهترین دوران را گذرانده اید!حاتم طایی دولتی فارابی که همواره از جیب خلیفه می بخشد،مگر 300 میلیون پول بی زبان بیت المال را به شما تقدیم نکرد برای گسترش دفترتان؟مگر نزدیک 300 میلیون بابت فیلمنامه نوشته نشده به شما نداد؟!اگر این بد گذشتن است،خدا این بد گذشتن را نصیب همه کند!چرا آن زمان به سردمداران فارابی نگفتید که من احتیاجی به این پول ها ندارم آن را به اهالی گرفتار و بیکار سینما بدهید تا مرهمی باشد بر زخم زندگی و دل شان؟!

عموجان،شما که از تمکن مالی و نامی خوبی برخوردار بوده و هستید،اگر واقعا مرحوم سیامک شایقی در بحران مالی به سر می برد،چرا به یاری اش نشتافتید؟ مگر نباید رفیق دست رفیق را در زمان گرفتاری بگیرد؟!آن زمان که دستش از این دنیا کوتاه نبود،دست او را پس زدید،اکنون که دستش از جهان کوتاه است،دست درازی می کنید؟!

عموجان،در هیچ دوره ای در سینمای ایران به شما بد نگذشته و نخواهد گذشت،چون می دانید در هر دوره ای چگونه رفتار کنید که دل مسوولان را به دست بیاورید تا هوای تان را داشته باشند! پرچم کورش را هم که همیشه دم دست دارید تا در صورت لزوم دوباره آن را هوا کرده و بچرخانید!

عموجان،مرحوم سیامک شایقی سختی کشید،بد تر از شایقی ها در سینمای ایران وجود دارند،بسیاری از آنان حتی نان خالی هم در کف ندارند که به آن دل خوش باشند،چرا از حق آنان دفاع نکرده و به یاری شان نشتافته و نمی شتابید؟

عموجان،چرا وقتی عده ای نامه ای ننگین برای آزادی یک جانی اقتصادی خطاب به رییس قوه قضاییه نوشتند،سکوت کردید و می کنید؟!مگر زبانم لال، شما حامی آورندگان پول های کثیف به سینما بودید و هستید که اکنون زبان در قفا گرفتید؟

عموجان،چرا هر جا و هر مراسمی که می روید تیم خبرنگار،عکاس و تصویربردار همراه خود می برید؟چرا همیشه افرادی را در کنارتان دارید تا جوایز اهدا شده به شما را حمل کنند؟!
عجب اوضاع بدی دارید عموجان،خدا به همه از این اوضاع های بد عطا کند،یعنی می شود؟!

سیدرضااورنگ

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top