سکوت مرگبار وزارت ارشاد،سازمان سینمایی و خانه سینما چرا ادامه دارد؟!

آیا سازمان سینمایی دانسته به آنان مجوز داده یا استعلام نکرده اجازه ورود آنان به عرصه سینما و شبکه خانگی را داده؟!هر مورد که صحیح باشد این سازمان قصور کرده است.

خبریجات:عمل ننگین نامه نوشتن عده ای معدود فیلمساز و منتقد منفعت طلب به رییس قوه قضاییه برای رهایی یک جانی اقتصادی، واکنش سخنگوی این نهاد را به دنبال داشت و بسیاری از سینماگران و نهادهای سینمایی و هنری نیز آن را تقبیح کردند.حتی عده ای از کسانی که نام شان پای آن نامه کذایی بود هم امضای خود را تکذیب و اعلام برائت یا پشیمانی کرده اند.علی سرتیپی نیز که همیشه از چنین کارهایی خودداری کرده و به خاطر نگاه از بالایش به جامعه سینمایی و مطبوعاتی،غرور خاصی دارد،او هم از طریق یکی از دوستانش امضای این نامه را تکذیب کرده و گفته فشار زیادی از سوی یکی از تهیه کنندگان دو پاسپورته و خواهر آن مفسد اقتصادی متحمل شده، اما حاضر نشده بود نامش پای آن نامه باشد!با این اوصاف چرا وزارت ارشاد،سازمان سینمایی و خانه سینما موضع خود را مشخص نکرده و نمی کنند؟آیا منافعی دارند در این ماجرا که می ترسند از دست برود؟!با کسی یا جایی رودربایستی دارند که به جای ایستادن در کنار هزاران نفر سینماگر شریف،حاضر شده و می شوند شانه به شانه عده معدودی منفعت طلب بسایند؟ چرا سکوت مرگبار اختیار کرده اند؟ تا کی می خواهند به این سکوت هنرکش و هنرمندآزار ادامه دهند؟ فریاد شفاف سازی صوری تان گوش فلک را کر کرده و می کند،حالا چرا شفاف عمل نکرده و موضع خود را روشن بیان نمی کنید؟!

روابط عمومی سازمان سینمایی هنوز به جمع بندی نرسیده یا آشکارا از چند به اصطلاح منتقدی که منافع شخصی را به منافع جمعی ترجیح داده و می دهند حمایت می کند؟می دانیم که این منتقدان در جشنواره ها و مقاطع مختلف برای تان سنگ تمام گذاشته و شما هم از خجالت شان حسابی درآمده اید!اما الان وقت آن نیست که پا روی حق بگذارید و با سکوت خود از ناحق دفاع کنید.سکوت شما در برابر این عمل شرم آور،توهین آشکار به صدها خبرنگار و منتقد شریفی است که می خواهند سالم زندگی کنند و با وجدان بنویسند.

امروز انگشت اتهام به سوی وزارت ارشاد،سازمان سینمایی و خانه سینماست،زیرا عده ای از سینماگران،ریش سفیدان این عرصه و اهالی رسانه گفته و نوشته اند برخی از مفسدان اقتصادی که وارد سینما شده اند با آگاهی و حمایت این سه نهاد بوده است،برای اینکه کسی یا جای دیگری قدرت این کار را نداشت.آنان کمک های مالی شایان پولشویان به چند جشنواره دولتی را شاهد این مدعا دانسته و می دانند.از طرفی همگان می دانند که این مفسدان اقتصادی با مجوز وزارت ارشاد و سازمان سینمایی توانسته اند در پروژه های سینمایی و سریال های شبکه اجتماعی پول های کثیف شان را سرمایه گذاری کرده و از این طریق آنها را تطهیر کنند!

آیا سازمان سینمایی دانسته به آنان مجوز داده یا استعلام نکرده اجازه ورود آنان به عرصه سینما و شبکه خانگی را داده؟!هر مورد که صحیح باشد این سازمان قصور کرده است.

خانه سینما هم در این قضیه پایش گیر است،زیرا سردمداران این خانه نیز در این قضیه مقصر هستند.عجیب است که هیات مدیره و رییس خانه سینما به جای تقبیح نویسندگان این نامه کذایی و برخورد با آنان،برای رد گم کردن درباره این مهم و قضیه عیدی اعضا،در اطلاعیه ای از اعضای خانه تئاتر حمایت کرده اند!!!

اگر وزارت ارشاد،سازمان سینمایی و خانه سینما با نویسندگان این نامه ننگین برخورد نکرده و همچنان با سکوت خود از این عده معدود حمایت کنند،هم نزد مردم،سینماگران و اهالی رسانه، شان خود را از دست خواهند داد و هم همه آنان درباره این سه نهاد و مسوولان شان فکرهای دیگری خواهند کرد!

سیدرضااورنگ

آخرین تغییر در 27 فروردين 1399 ساعت: 10:39 ب ظ
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top