سازمان سینمایی وزارت ارشاد یا شعبه یکی از چهار تشکل تهیه کنندگان؟!

سازمان سینمایی وزارت ارشاد وظایف مشخصی دارد که باید طبق آن عمل کند،قرار نیست هرکس که مسند نشین آن شد،به دلخواه خود یا دوستان و آشنایان عمل کند!

خبریجات-متاسفانه حسین انتظامی به عنوان رییس سازمان سینمایی،نه تنها دانش این کار را نداشته،بلکه مشاورانی انتخاب کرده که به او مشاوره نادرست داده یا منفعت دوستان و هم تشکیلاتی ها را در نظر می گیرند!

حضور سنگین یکی از چهار تشکل تهیه کنندگان در سازمان سینمایی باعث شده که اکثر خروجی های این سازمان به نفع این تشکل باشد.برخی از اعضای این تشکل نیز در راس بعضی از شوراهای این سازمان نشسته و حکمرانی می کنند . عضو بدون ثبت این تشکل هم که ماه هاست به عنوان مشاور اعظم حسین انتظامی فعالیت دارد.هرچند که دوستان ایشان می گویند جزو این تشکل نیست،اما چرا در جلسات روسای این تشکل همواره حضور داشته و دارد و از نفرات اصلی است؟!

راه اندازی سامانه «سمفا» نیز از طرح های این تشکل است.برای همین پیش از اعلام رسمی، یکی از اعضای آن ذوق زده شده و در اسرع وقت با یکی از خبرگزاری ها مصاحبه کرده و خوشحالی خود و دیگر اعضا را از راه اندازی این سامانه به سمع و بصر همه می رساند!
این ذوق زدگی آنچنان توی ذوق زد که روابط عمومی سازمان سینمایی نیز نسبت به این عمل معترض شد که چرا این موضوع زودتر از اعلام رسمی، خبر رسانی شده است!

خروجی های این چند ماه سازمان سینمایی توسط این تشکل به حسین انتظامی و سازمانش تحمیل شده و او نیز بدون هیچ اعتراضی تمام آنها را امضا کرده است!

ریاست سازمان سینمایی جایگاه و شان بالایی دارد،اما حسین انتظامی شان آن را بسیار پایین آورده و جایگاهش را متزلزل کرده است.خودش نیز به ماشین امضایی تبدیل شده که تنها مصوبه های این تشکل تاثیرگذار و پر نفوذ را بدون هیچ سوالی تایید کرده و مهر می زند!

اگر قرار است رییس سازمان سینمایی فقط حکم ماشین امضا را داشته باشد،بیش از این خویش را خسته نکرده و امضای خود را به اعضای این تشکل یاد داده و مهر سازمان را نیز تقدیم شان کند تا بیش از این خودش خسته نشده و تاثیرگذار نباشد!

سیدرضااورنگ

آخرین تغییر در 19 ارديبهشت 1399 ساعت: 7:53 ب ظ
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top