رتبه بندی اسکار افزایش یافت

مراسم اسکار 2019 در مقایسه با مراسم سال گذشته از جذابیت بیشتری برخوردار بود، به‌طوری که 29 میلیون و 600 هزار نفربه تماشای آن نشستند و ریتینگ (رتبه‌بندی) به دست آمده از یک جمعیت آماری 18 تا 49 سال، رقم 7/7 افزایش را نشان می‌دهد

خبریجات-به گزارش آفتاب، تعداد تماشاگران نود و یکمین مراسم اسکار در مقایسه با نودمین مراسم، سه میلیون و یکصد هزار نفر افزایش داشت.
قبل از برگزاری مراسم اسکار سال جاری، جنجالی به راه افتاد که یک مورد آن به انصراف «کوین هارت» از مجری گری اسکار و بی‌مجری ماندن این مراسم، مربوط می‌شد.
همچنین در ابتدا قرار شد که به دلیل طولانی شدن مراسم اسکار، تغییراتی در این مراسم اعمال شود و چند جایزه در حین پخش آگهی‌های بازرگانی در پخش تلویزیونی اهدا شود، که البته این قرار به دلیل اعتراض فیلم‌سازان و هنرپیشگان لغو شد.
هرچند مراسم اسکار 2019 مجری نداشت، اما پخش زنده اسکار با سخنان طنزآمیز«ایمی پولر»، «مایا رادولف» و «تینا فی» آغاز شد و «جولیا رابرتز» پس از اهدای جایزه بهترین فیلم به «کتاب سبز»، پرونده اسکار سال جاری را بست.
در پی کاهش شمار بینندگان تلویزیونی اسکار در سال 2018، تصمیم اهدای چهار جایزه برای بهترین فیلمبرداری، بهترین تدوین فیلم، بهترین فیلم های کوتاه و بهترین چهره‌پردازی در زمان پخش آگهی‌های بازرگانی، با هدف کوتاه کردن پخش تلویزیونی اسکار و ترغیب تماشاگران تلویزیونی به تماشای این مراسم، اتخاذ شد.
اما در نامه ای سرگشاده که به امضای «مارتین اسکورسیزی» و «اسپایک لی» کارگردانان بزرگ هالیوود، «رابرت دنیرو»، «مریل استریپ» و «جرج کلونی» هنرپیشگان مطرح آمریکایی و بیش از 300 چهره متنفذ هالیوود رسید، آکادمی اسکار به تنزل دادن این چهار بخش و توهین به افراد مجرب فعال، متهم شد.
به همین منظور، نشستی با حضور اتحادیه فیلمبرداران آمریکا و مقام‌های ارشد اسکار برگزار و تصمیمی اتخاذ شد تا پخش تلویزیونی مراسم اسکار طی سه ساعت انجام شود. نود و یکمین مراسم اسکار روز 24 فوریه (5 اسفند ماه 97) برگزار شد.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top