دکترمنوچهرشاهسواری استعفا داد یا استعفا داده خواهد شد؟!

 شنیده ایم که دکتر منوچهر شاهسواری از ریاست خانه سینما استعفا داده است.هنوز معلوم نیست استعفا داده شده است یا به طور خودجوش عطای ریاست را به لقایش بخشیده است!

خبریجات:شاهسواری مدت ها بود که از نواحی مختلف تحت فشار بود،حتی برخی از مشکلاتی را هم که سازمان سینمایی ایجاد می کرد،کاسه کوزه اش سر وی می شکست.

جناب دکتر خیلی در برابر سیل اعتراضات از خود مقاومت نشان داد،اما گویی دیگر طاقتش طاق شد یا طاقتش را طاق کردند!شاید در هیچ دوره خانه سینما رییس آن این همه تحت فشار نبوده است،از مسئله بیمه گرفته تا عیدی آخر سال و هجوم کرونا.

یکی از دلایلی که شاهسواری را زیاد مقاوم کرد،همسویی با سازمان سینمایی و رییس آن بود.اگر چنین پشتوانه ای نبود،مطمئنا خیلی وقت پیش وی استعفا می داد.

از استعفای دکتر شاهسواری و هیچ کس دیگر خوشحال نشده و نمی شویم،زیرا ریشه تمام مشکلات را نبود قانون مصوب و کمبود یک سیستم منسجم می دانیم.

الان دل شیر یا چیز دیگری می خواهد که در این مقطع کسی ریاست خانه سینما را به عهده بگیرد،زیرا پایه های این سینما بسیار لرزان شده و هر آن بیم فرو ریختن آن می رود!بنابر این با رفتن یکی و آمدن دیگری،مشکل حل نشده و نخواهد شد.امید واریم اعضای صنوف خودشان این بار با چشم باز و گوش شنوا به یک نتیجه جمعی رسیده و با برپایی مجمع عمومی،هیات مدیره ای قوی و دلسوز را انتخاب کنند تا راه سخت را هموارتر کنند.برای انتخاب رییس نیز باید بسیار دقت کنند تا کار از این بدتر نشود.

بنده حقیر پیشنهاد می کنم،چون دکتر حسین انتظامی احاطه کامل بر سینمای ایران و مشکلات ریز و درشت آن دارد و مشاوران اعظم کاربلدی هم در کنار ایشان هستند و امور را به خوبی پیش می برند،خود وی با حفظ سمت ریاست خانه سینما را نیز به عهده بگیرد تا اهالی سینما برای همیشه خیال شان از هر جهت راحت باشد!

استعفای دکتر شاهسواری فعلا در حد شایعه است و رسما اعلام نشده است.این جانب هم آن را جزو شنیده ها آوردم تا استعفای ایشان را گردن حقیر نیندازند!

سیدرضااورنگ

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top