خیمه شب بازی مجدد صداوسیما برای توجیه موضوعی توجیه ناپذیر!

صداوسیما برنامه ای به نام «شب صحبت» را در شبکه یک سیما برای نقد و بررسی سریال «پایتخت۶» روی آنتن برد.

خبریجات -پیش از آنکه چنین کار صوری و بی ارزشی انجام بشود،همگان می دانستند که تلویزیون با عجله چنین خواهد کرد که کرد.

این جلسه نقد و بررسی سریال نبود،بلکه راه اندازی یک خیمه شب بازی بی محتوا بود برای شیره مالیدن بر سر مردم و بود و خنداندن خواص!

نه به آن نامه شبه اطلاعاتی رییس صداوسیما که دستور شناسایی مقصر در آن صادر شده و نه به راه انداختن این خیمه شب بازی مهوع!دوغ و دوشاب با هم جور در می آیند؟!

در این برنامه که متاسفانه منتقدان نیز در راه انداختن آن با مسوولان شریک بودند،هیچ کدام گفته و یا حتی کلامی بر زبان نیاوردند تا سازندگان «پایتخت6» را به چالش بکشند!اگر قرار بود این برنامه ای برای نقد واقعی نه صوری این سریال باشد،چرا منتقدان مستقل و صریح الکلام و قلم را دعوت نکردند؟!معلوم است چرا و توضیحی نیز ندارد.

صحنه موتورسواری اصلا چیزی نبود و نیست که حتی بشود به آن فکر کرد،چه رسد به اینکه این همه جنجال برای آن راه انداخت!مشکل اصلی ضعف خود سریال بود و اینکه چرا بودجه کلان آن را به جای آنکه خرج آن کنند،به جیب خود می ریزند؟چرا به اندازه یک هزارم پولی که گرفته اند به مخاطب کالای مطلوب ارائه نداده و نمی دهند؟تهیه کننده برنامه چرا حضور نداشت تا بگوید بودجه های کلان به حساب چه کسانی واریز یا به جیب کدام ازمابهترانی ریخته می شود؟چرا از نبود فیلمنامه کسی حرف نزد؟

چرا باید کارگردان سریال ادعا کند که یک فیلمنامه منسجم و غیر قابل تغییر داشته اند،منتقدان چرا لب از لب باز نکرده و اعتراضی نکردند که سیروس مقدم را سر جایش بنشانند تا بیش از این گزافه گویی نکند؟وقتی مردم عادی متوجه شده اند سریال «پایتخت» فاقد فیلمنامه است،منتقدان متوجه نشده اند؟یا متوجه شده اند، اما بنابر مسایل پشت پرده خود را به تجاهل زده اند؟!مجری برنامه که خویش را یگانه دهر در نقد و فیلمشناسی می داند، توان آن را نداشته متوجه نبود فیلمنامه شود یا برای ادامه کار در صداوسیما،چشم بر هم گذاشته و لب روی لب نهاده؟!

جناب رییس سازمان صداوسیما،اگر دنبال مقصر هستید،دو متهم ردیف اول در این برنامه حضور داشتند!همگان منتظرند ببینند آیا توان آن را دارید که با آنان برخورد کنید؟شما در دستور خود کسی را مامور به این کار کرده اید که خودش مقصر اصلی است،زیرا این سریال از زیر نظر وی و حوزه مدیریت او گذشته و به پخش رسیده است!

می دانیم که مانند دفعات قبل،هیچ اقدام خاصی نکرده و مانند همیشه می گذارید شامل مرور زمان شود!

برنامه های نقد و بررسی صوری که بارها و بارها در تلویزیون تولید و روی آنتن رفته اند چه نتیجه ای در بر داشته اند،هیچ!چون مردم وقعی به این نوع خیمه شب بازی ها نداده و نمی دهند!

سیدرضااورنگ

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top