حمله به اندیشه فولادوند

روز‌های گذشته ویدئویی یک دقیقه‌ای از شعرخوانی "اندیشه فولادوند" در یکی از نشست‌های شعر منتشر شد که بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی پیدا کرد. در این میان برخی رسانه‌های تندرو به فولادوند حمله لفظی کرده اند. البته برخی از منتقدان هم در مقابل به حمایت از شعر اندیشه فولاوند پرداخته اند.

خبریجات - به گزارش فرارو، اندیشه فولادوند دوشنبه هفته قبل، در نشست ادبی شب‌های شعر که با حضور محمد علی بهمنی در نگارستان شهر برگزار شد، حضور یافت تا شعری از مجموعه جدیدش را بخواند. اما پس از انتشار ویدئوی شعرخوانی اش از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی مورد انتقاد قرار گرفت. البته فولادوند در صفحه اینستاگرامش نوشته که آنچه خوانده تنها بخشی از یک مثنوی بلند به نام "ژنتیک" بوده، که قرار است در قالب یک کتاب به همین نام منتشر شود.

انتقاد‌ها به شعرخوانی "اندیشه فولادوند" در حالی همچنان ادامه دارد که ویدئوی منتشر شده، تنها یک قسمت از ۸ قسمتی ست که فولادوند در صفحه اش منتشر کرده است. اما کاربران تنها قسمتی که بازی فرمی در شعر وجود دارد را منتشر کرده اندو به او تاخته اند.

احمد طباطبایی شاعر ومنتقد در صفحه اینستاگرامش در تایید شعر اندیشه فولادوند، نوشته است: " کسانی که با انتقال محتوا از طریق فرم و امتزاج فرم و محتوا بیگانه‌اند و بله‌گویی بی‌چرا و ممتدشان به سنت‌های شعری مانند بع‌بعِ گوسفندی‌ست، همان‌قدر خنده‌دار و تأسف‌آور که فولادوند در شعرش به خوبی به تصویر کشیده است. "

غلامرضا طریقی شاعر و دبیر بخش ویژه جشنواره شعر فجر هم با کنایه در توئیترش نوشته که "بازی‌هایی که به خاطرش، نوشته اندیشه فولادوند را مسخره می‌کنند. همان بازی‌هایی است که به خاطرش افراد دیگری را ستاره غزل پست‌مدرن نامیده‌اند. با این تفاوت که آن وقت‌ها اگر می‌گفتی این‌ها بازی است به بی‌سوادی محکوم می‌شدی و الان اگر نگویی بازی است بی‌سواد محسوب می‌شوی. "

یک کاربر توئیتر هم در مورد بازی زبانی در شعر اندیشه فولادوند، نوشته است که "این شعری که اندیشه فولادوند خونده (فارغ از محتواش) برگرفته از یک سبک عربی هست که حروف در آن تکرار می‌شوند، مبدع آن هم "الاصمعی" شاعر قرن دوم هجری است. ".

اما تندترین واکنش را روزنامه کیهان نشان داده و گزارش مفصلی هم در این مورد منتشر کرده است. کیهان نوشته که " سلبریتی‌ها و خاصه عده‌ای از بازیگران مشهور که در سال‌های اخیر در عرصه‌های مختلف، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، ورزشی و... حضور داشته‌اند و این حضور بدون تخصصشان تاثیرات مخربی بر جامعه به‌جا گذاشته، بدون توجه به سابقه فعالیت‌هایشان پا در عرصه‌های دیگر نیز می‌گذارند. حالا در جدیدترین اقدام، کلیپی از شعرخوانی اندیشه فولادوند -از بازیگران نه‌چندان مطرح- در فضای مجازی منتشر شده که مورد تمسخر بسیاری از کاربران قرار گرفته است. "

آخرین تغییر در 08 دی 1398 ساعت: 9:02 ب ظ
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top