"حسن آقامیری" معروف را بیشتر بشناسید

آخوند منحرف یا "روحانی" متفاوت؟

خبریجات-مخالفان او اسمش را گذاشته اند: «روحانی تلگرامی»! و او را یک آخوند منحرف می دانند اما طرفدارانش او را یک روحانی متفاوت می دانند و معتقدند که او آخوند روشنفکر زمانه خودش است.
خبریجات-آفتاب نیوز : سیدحسن آقامیری یکی از روحانیون معروف چند سال اخیر بویژه در میان جوانان است و از تمام ظرفیت های رسانه های موبایلی امروز برای به اشتراک گذاشتن سخنرانی هایش استفاده می کند. صفحه اینستاگرام او بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار دنبال کننده دارد. منبرهای او معمولا به صورت زنده از صفحه اش پخش می شوند و کلیپ هایی نیز توسط دوستداران او از سخنرانی هایش منتشر می شوند که معمولا بازدیدکننده های قابل توجهی دارند.
به گزارش آفتاب نیوز ؛ درآمد سیدحسن آقامیری وابسته به روحانیت نیست. او کار و کاسبی شخصی خودش را دارد. به گفته خودش مشاور یک شرکت خصوصی است و کار آزاد هم دارد. او به مجله «همشهری جوان» گفته از حوزه علمیه شهریه نمی گیرد و تحت پوشش بیمه حوزه هم نیست. او همچنین گفته است که نه به منبر وابستگی دارد و نه به درآمد حاصل از آن.

اما از آنجا که محوریت سخنرانی هایی آقامیری همیشه تکیه بر صفت «رحمانیت» خداوند دارد و کمتر از عذاب الهی و جهنم سخن می گوید باعث شده است که افراد زیادی مخالف او باشند. مخالفانش می گویند که او یک آخوند ولنگار است و برای لاکچری ها و بی قید و بندها سخنرانی می کند. مخالفان آقامیری معتقدند او فقط بلد است خوب حرف بزند وگرنه اصلا حرف های خوبی نمی زند؛ برای همین هم هست که جوانان طرفدارش هستند.
طرفداران آقامیری اما معتقدند که این روحانی نگاهشان را به مقوله دین و رحمانیت خداوند تغییر داده است و او را دوست دارند و سخنرانی هایش را دنبال می کنند. طرفداران آقامیری می گویند سخنرانی های او نسبت به سایر روحانیون متفاوت تر و دلنشین تر است.
آقامیری درباره پامنبری های جوانش که طرفداران پر و پاقرص او هستند، می گوید: ...

یک مقام آگاه در دادسرای ویژه روحانیت با اشاره به اخبار منتشره درباره خلع لباس شدن آقای سید حسن آقامیری گفت: این موضوع در دادگاه ویژه روحانیت تهران بررسی شده و حکم وی بدوی است و حق تجدید نظر دارد.

 آقای سید حسن آقامیری با انتشار یک پست در صفحه شخصی اش در شبکه های اجتماعی از خلع لباس شدنش خبر داد.

وی نوشت: "بعد از ده پانزده سال بردن و آوردن و بازداشت کردن و ریختن تو محل کار و انفردای و... با شکایت دادستان ویژه ی تهران و به حکم قاضی شعبه دوم کیفری در دادگاه ویژه به ریاست دادستان کل کشور اقای منتظری بالاخره آقایون حکمشون رو صادر کردند. دو سال زندان که البته لطف کردند ۵ سال تعلیقش کردند و خلع لباس دائم."

در همین رابطه یک مقام آگاه در دادسرای ویژه روحانیت گفت: اتهام‌های آقای آقامیری در این پرونده را هتک حیثیت، توهین به مقدسات و تشویش اذهان عمومی دانست.

این مقام آگاه گفت: البته در متن منتشره از سوی سید حسن آقامیری از جمله مطالبی که درباره حجت الاسلام والمسلمین منتظری آورده، اطلاعات غیردقیق آمده است و آقای منتظری صرفا برای صحت روند رسیدگی پرونده در جلسه حضور داشته است.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top