تلاش کردیم سریال ترور خاموش کلیشه‌ای نشود

معظمی در نشست خبری سریال تلویزیونی «ترور خاموش» از سختی ساخت این اثر گفت

خبریجات - به گزارش باشگاه خبرنگاران، نشست خبری عوامل تولید و بازیگران سریال تلویزیونی «ترور خاموش» برگزار شد.

در ابتدا معظمی کارگردان این سریال گفت: بعد از تماس‌ امروز با مخاطبان حالم خوب است؛ خداراشکر مورد منفی نداشتم. همراه با یک تیم خوب و کاربلد ساخت این سریال را پیش بردیم.

معظمی درباره فیلمنامه این مجموعه تلویزیونی توضیح داد: فیلمنامه سختی را داشتیم؛ کمتر تهیه‌کننده ای می‌تواند به سمت ساخت این نوع قصه‌ها برود. ما تمام تلاش خود را کردیم که کلیشه ای فیلم نسازیم. در مورد شخصیت‌های سریال بسیار صحبت کردیم؛ این دغدغه را داشتیم تا بازیگران خوبی به کار بگیریم. کار کردن با ابوالفضل صفری (تهیه کننده) خوب است؛ چراکه حس امنیت به کارگردان و تمام عوامل می‌دهد.

صفری تهیه کننده ترور خاموش هم گفت: بازتاب‌ها فراتر از تصور ما بود؛ قصه پیچیده ای را داشتیم اما خداراشکر کار خوب و آبرومندی از آب در آمد.

وی عنوان کرد: ساخت چنین مجموعه ای شهامت بزرگی می ساخت و با حمایت آقای میرباقری معاون سیما این اتفاق افتاد. پیام این کار واضح و شفاف است و ببیننده آن را می‌بیند.

سپس عطایی بازیگر نقش پلیس امنیت در «ترور خاموش»، درباره ارتباط با مخاطبان گفت: عوامل سازنده شهامت خوبی داشتند تا این سوژه ساخته شود. در تماس‌ مخاطبان احسان و لحنی نهفته و مشخص بود که درگیر موضوع سریال شده اند. به نظر می‌رسد که این سریال به آن‌ها کمک کرده تا به مسئله مواد مخدر و اعتیاد نگاه دقیق تری داشته باشند.

در ادامه غلامرضا الماسی مدیر گروه فیلم و سریال شبکه یک سیما گفت: در همه جای دنیا رفتار و بازخورد مخاطب قابل پیش بینی نیست؛ به همین دلیل اقدام به اجرای طرح‌های پایلوت می‌کنند. به نظر من آنتن رسانه تلخ نیست و یک رنگ آمیزی متنوع دارد. مخاطبان می بینند که موضوع مصرف مواد مخدر، بخش بسیار کوچک این سریال است. باید آنتن شبکه ها را به طور کامل دید و تنها به یک ساعت و یک برنامه با مخاطب مشخص استناد نکرد.

صفری درباره حذف صحنه فوت مادر جوان در این سریال گفت: ما صحنه‌ای تلخ‌تر از آن را در قسمت اول سریال دیده بودیم؛ اما در این قسمت دوستان معتقد بودند گریه‌های کودکی که مادرش را از دست داده، خیلی تلخ بوده است. اگر به ما گفته بودند، به جای حذف ما آن صحنه مورد نظر را تعدیل می‌کردیم.

الماسی هم در واکنش به این صحبت ها بیان کرد: پخش برنامه در هر مقطعی تابع شرایط خاص خود است؛ حذف و اضافه‌های این مجموعه هم همینطور بود. البته ما سعی کردیم تابع سلیقه نباشیم؛ اما احساسات مخاطب را همواره در نظر می‌گیریم. اعمال حذفیات امری بدیهی در دنیاست؛ امیدواریم که به زودی به اجرایی رده بندی سنی سریال ها برسیم و مخاطب هم بتواند تماشای برنامه ها را مدیریت کند؛ در این صورت حتماً روش حذف و اضافه ما هم تغییر خواهد کرد. در هیچ جای دنیا کارگردان در مورد حذفیات و سانسور صحبت نمی‌کند؛ چرا که مالک کار دیگری است.

کارگردان سریال نیز در این باره گفت: من از هفده سالگی در تلویزیون کار کرده ام؛ فضای تلویزیون و سینما با هم فرق می‌کند. من معتقدم که اعمال سلیقه نشده و معتقدم حتی در برخی موارد ما در تدوین اشتباهاتی داشته ایم.

این کارگردان سپس، در مورد ریتم کند سریال ترور خاموش بیان کرد: این یک داستان ملودرام نیست؛ بلکه ماجرایی معمایی است که باید به تدریج گره‌هایش باز شود و به نظرم برای مخاطب عام ریتمش تند است.

عطایی بازیگر سریال ترور خاموش هم گفت: خیلی از بازیگران هم داستان کامل این سریال را نمی‌دانند؛ همه از انتهای قصه آن شگفت‌زده می‌شوند. این فیلم در مورد اطلاعات و امنیت است و به دنبال نمایش قدرت کشورمان در سطح بین الملل است.

فلاحی پور بازیگر این سریال هم درباره حضور خود توضیح داد: من معتقدم هرقدر طرف مقابل پلیس باهوش باشد، پلیس باهوش‌تر دیده می‌شود. به نظر من در این سریال خلافکاران کمی کم هوش نشان داده شده اند. البته درباره ریتم، فکر می‌کنم ریتم کار بسیار خوب است.نقشم را دوست داشتم و سعی کردم با تحقیق میدانی و گفتگو باکارگردان نقش متفاوتی از بد من قصه را به نمایش بگذارم.

شایسته ایرانی دیگر بازیگر این سریال هم گفت: من نسبت به سایر دوستان کمتر در سریال‌ها بازی کردم؛ دوست داشتم که قصه ام به خوبی دیده شود. کاراکتر نغمه را به دلیل جزئیات زیاد و پیچیدگی اش دوست داشتم و به عنوان یک بازیگر دوست داشتم نقش طولانی تری داشته باشم، اما در کل معتقدم داستانش به طور کلی دیده شده است.

شریف زاده بازیگر نقش «حمید» در سریال ترور خاموش اظهار کرد: سالهاست که نقش مثبت بازی می‌کنم و این برای یک بازیگر خیلی بد است؛ اما مدیون احمد معظمی هستم که شرایط روحی بازیگر را درک می‌کند.

معظمی پیرامون بازیگران سریال گفت: من همیشه سعی کردم که در کارهایم بازیگر جدید معرفی کنم؛ در میان بازیگران این کار ستاره اسکندری یک بازیگر فوق العاده و همراه و درگیر چند پروژه بود. ما یک ماه دورخوانی داشتیم با همه بازیگران از سعید راد گرفته تا بازیگری تازه کار است. معتقدم با دستمزد‌های نجومی امروز، باید بازیگر جدید به سینما و تلویزیون تزریق شود. دریافت دستمزد‌های نجومی کار را بسیار سخت کرده و همه نظم را بهم ریخته است. ضعف بازیگر داریم.

آخرین تغییر در 17 مهر 1398 ساعت: 1:12 ب ظ
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top