تسخیر جهان توسط شاه کرونا و آغاز حکومت!

وقتی شاه کرونا اعلام موجودیت کرد و پس از آن تاج گذاری،کمتر کسی آن را جدی گرفت،اما دیری نگذشت که این شاه جوان،اما مقتدر از چین شروع به جهانگشایی کرده و پس از آن دیگر کشورهای ضعیف و قوی جهان را یک به یک به زیر سلطه خویش درآورد و حکومتش را آغاز کرد.

در جهانی که بشر در اوج پیشرفت سر به آسمان ساییده و ادعای خدایی می کرد و خود را مالک بی چون و چرای کل خلقت می دانست و می خواند،شاه کرونا بساط خیال خام آنان را برچید و ضعف شان را به رخ کشید تا بیش از این یاوه نگفته و لاف بیهوده نزنند.

کشورهای پیشرفته که خود را قادر مطلق دانسته و از دیدگاه خویش تمام پایگاه های علم و دانش را فتح کرده بودند،ناگهان خود را مغلوب پادشاهی دیدند که حتی با چشم مسلح نیز به سختی دیده شده و می شود!شاهی کوچک پوزه قدرت های بزرگ را به خاک مالید و رسوای خاص و عام شان کرد.

قدرت های مغرور که سرمست و مسرور از تسلط شان بر مردم و کائنات بودند،پادشاهی میکروسکوپی دماغ غرور شان را شکست و سرمستی شان را به خماری تبدیل کرد.

مردم نیز که پیشرفت جهان را نتیجه کنار گذاشتن اخلاق می دانستند و محبت به همنوع و حتی به والدین و خانواده خویش را گناهی بزرگ محسوب می کردند،شاه کرونا چنان بلایی بر سرشان آورد که امروز در حسرت یک دست فشردن ساده یا هم آغوشی معمولی بسوزند و دم برنیاورند!

شاه کرونا گرچه دیکتاتوری بی رحم است،اما عدالت را برقرار کرده،غنی،فقیر،وکیل،وزیر،هنرمند،ورزشکار،سلبریتی و...همه را به یک چشم نگریسته و گردن شان را به دست یک تیغ سپرده است.
این شاه عادل،اما قاتل، با حیوانات مدارا کرده و پشت هیچ کدام را با خنجر خویش نیازرده است.کرونا قاتل مخلوقاتی نیست که طبق غریزه عمل کرده و اختیار در انجام کارهای شان ندارند،تیغ تیز مرگ را زیر گلوی موجوداتی نهاده که صاحب اختیار بوده و از آزادی خویش سوء استفاده کرده اند.آری،از دید او،این انسان است که حق آزادی را محترم نشمرده و حقوق مخلوقات دیگر را زیر پا نهاده است.
آدمی آزاد بود،بکشد یا نکشد،دزدی کند یا نکند،اختلاس کند یا نکند،جنگ راه بیندازد یا نیندازد،دوست داشته باشد یا نداشته باشد،اسیر کند یا نکند،عاشق باشد یا نباشد،محبت کند یا نکند و...اما اصل آزای را نادیده گرفت و بر خلاف ذات انسان رفتار کرد.

شاه مینیاتوری، به خوبی فهم کرده بود که بدبختی انسان ها و نبود عدالت به خاطر زیر پا نهادن اصول آزادی توسط جمعی از آدمیان است،برای همین و به خاطر این گناه سترگ و بزرگ، بیرحمانه به آنان تاخت و تارومارشان کرد تا به خود بیایند و در آینده چنین نکنند.

امروز، جهان،به خصوص کشورهایی که خود را حاکم بلامنازع خلقت دانسته و به زمین و زمان فخر می فروختند،تسلیم یک موجود ریز شده و به ذلت تن داده اند!

دانشمندان،کاشفان و پزشکانی که فریاد برآورده بودند تمام بیماری ها و امراض را شناخته و برای شان درمان مناسب را یافته اند و مرگ بشر و حیات شان در دست آنان است،امروز در شناخت یک ویروس کوچک تاج دار،درمانده و برایش نتوانسته اند چاره ای بیندیشند!

شاه کرونا آمد تا به تمام جهان ثابت کند بشر هنوز موجودی ضعیف است که حتی قدرت مبارزه با یک موجود میکروسکپی را نیز ندارد، مانند نمرود گردن کش که مغلوب نیم پشه ای شد!
حکومت کرونا نیز مانند هر حکومتی زمانی دارد و دیر یا زود پایان خواهد گرفت،اما از آن درس بگیریم و به انسانیت خویش برگردیم تا جهان نجات یابد.تا زمانی که بر طبل غرور و خودخواهی بکوبیم، کروناها نیز شیپور جنگ در دست گرفته و مدام در آن خواهند دمید!

سیدرضااورنگ

آخرین تغییر در 30 فروردين 1399 ساعت: 7:27 ب ظ
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top