ترامپ و پمپئو فرا رسیدن ماه رمضان را تبریک گفتند

رییس جمهور و وزیر امور خارجه آمریکا در دو پیام جداگانه فرا رسیدن ماه رمضان را به مسلمانان جهان تبریک گفتند.

به گزارش ایسنا ، در پیام دونالد ترامپ آمده است :امشب همزمان با بالا آمدن ماه، من به همه مسلمانانی که در ایالات متحده آمریکا و سراسر دنیا ماه رمضان را روزه می‌گیرند، تبریک می‌گویم و بهترین ها را برایشان آرزومندم.در طول ماه مقدس رمضان، مسلمانان با راز و نیاز و قرائت قرآن، نزول قرآن بر پیامبر محمد (ص) را جشن می‌گیرند. بسیاری این ماه مقدس را با روزه گرفتن، انجام اعمال خیریه، دعا و قرائت قرآن انجام می‌دهند.

رمضان زمان بازنگری در خویش و رشد معنوی بیشتر و قدردانی از نعمات فراوان خداوند است. با این شکرگزاری و درخودنگری، کسانی که رمضان را جشن می‌گیرند، می‌توانند جوامع ما را تقویت کنند، به نیازمندان کمک کنند، و الگوهای خوبی برای یک زندگی مقدس باشند.

رمضان ما را به یاد غنایی می اندازد که مسلمانان به زندگی مذهبی آمریکایی ها می‌افزایند. در آمریکا، همه ما افتخار زندگی در سایه یک قانون اساسی را داریم که آزادی مذهبی را تقویت می‌کند و به اعمال مذهبی احترام می‌گذارد. قانون اساسی ما تضمین می‌کند که مسلمانان می‌توانند ماه رمضان را بر اساس اصول وجدانی و بدون موانع دولتی گرامی بدارند. قانون اساسی همچنین فرصت های متعددی را به همه مردم آمریکا می‌دهد تا درک‌شان را از روح انسانی بیشتر کنند. افراد زیادی گرد هم می آیند و رمضان را گرامی می‌دارند؛ ملانیا و من هم آرزوی یک ماه مبارک را داریم. رمضان مبارک!

وزیر امور خارجه آمریکا نیز در پیام جداگانه ای فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را تبریک گفت .

به گزارش ایسنا در پیام «مایک پمپئو»آمده است: از سوی وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا، بهترین آرزوها را برای مسلمانان سراسر دنیا برای رمضانی مبارک و آرام آرزومندم.

برای کسانی که این ماه را در ک می‌کنند، رمضان ماه تکریم، بخشندگی و آزمایش معنوی است. رمضان زمانی برای گرامی داشت جامعه و صرف زمان با خانواده و دوستان است. این ماه مسلمانان در کنار هم به یاری نیازمندان می‌شتابند.

مسلمانان در ایالات متحده و سراسر دنیا نقشی ارزشمند در زندگی روزمره جوامع خود دارند و میلیون ها نفر این ماه را با اقدامات و خدمات مختلفی که برای اطرافیان خود می‌کنند، گرامی می‌داند. در این خصوص بسیاری از سفارتخانه ها و کنسولگری های ما در سراسر دنیا میزبان فعالیت‌های رمضان و گرد هم آوردن مسلمانان و باورمندان به دیگر ادیانی است که به هدف مشترک ما برای پیشبرد صلح، امنیت و رفاه متعهد هستند.

این گفت‌وگوها و همکاری‌ها یکی از ستون های قدرت دیپلماسی ماست که راه را برای جوامع از طریق احترام و شراکت بین باورهای مختلف در این ماه مبارک هموار می سازد.

برای همه کسانی که این ماه را گرامی می دارند رمضانی همراه با شاد و کامیابی آرزومندم.

این همنوایی دروغین در شرایطی از سوی مقامات آمریکایی اعلام می شود که اخیرا و همزمان با افتتاح سفارتآمریکا در قدس اشغالی دهها فلسطینی به خاطر سیاست‌های آمریکایی به صورت وحشیانه ای کشته و زخمی شدند و در سایر کشورهای اسلامی مثل یمن و ... نیز به پشتیبانی آمریکا چنین اقدامات تروریستی در حال انجام است.

 

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top