تبلیغ پالتوی پوست روباه توسط ساره بیات که سفیر صنایع دستی است!

تبلیغ پالتو پوست روباه توسط ساره بیات بازیگر سینما به واکنش های تند بسیاری از سوی حامیان حیوانات منجر شده

خبریجات-سرپوش هنری - .خیلی ها از آنها نمی دانند بیات بیش از یک سال است که سفیرصنایع دستی شده! طبیعی هم هست هم ندانند.چون هیچ فعالیتی ندارد مگر شرکت در یکی دو نمایشگاه به دعوت معاونت صنایع دستی. انتخاب کنندگان امیدوار بودند لااقل توی یک مراسم جهانی لباس سنتی بپوشد! که البته نپوشید.

 -انتخاب سفیرصنایع دستی پیشنهاد من بود به پویامحمودیان مدیرکل سابق صادرات صنایع دستی و معاون صنایع دستی حال حاضر کشور. توی دو صفحه A4نوشتم چرا باید کسی را انتخاب کنیم که کار را بشناسد، حتی اگر پایش به جشنواره های جهانی باز نشود. سه هنرمند بودن که مستقیم با صنایع دستی ارتباط داشتد. -دو تا از آنها یک ایراد بزرگ داشتند،دور از رسانه و مردم گریز بودند .خب این نکته، موضوع مهمی بود. کسی که با رسانه ها رابطه ای مدام داشته باشد. بتواند جریان سازی رسانه ای کند. پای کار باشد و زحمت بکشد. یکی از آنها سه نفر همه ویژگی ها را داشت. به واسطه شغل همسر با صنایع دستی ارتباط مستقیم داشت.

 به همراه همسرش برای تجاری سازی صنایع دستی اصفهان تلاش میکرد. عروس اصفهانی ها شده بود و به نظرم این نکته تاثیر روانی خوبی داشت. مشکلاتشان را میشناخت. نیوشا ضیغمی بازیگرجشنواره های جهانی نیست( به گمانم یکبار در جشنواره ای در مسکو شرکت کرد) اما رسانه ای بود. برنامه ی خوبی برای حمایت از زنان سوزن دوز بلوچ داشت. دوست داشت زنان طراح پایتخت را به زنان سوز دوز بلوچ باشد وصل کند. ایده داشت اما از رد شد.غیر مستقیم شنیدم که گفته بودند دماغش عملی است! -تاجایی که میدانم انتخاب ساره بیات، انتخاب رییس وقت میراثفرهنگی بود بدون اطلاع معاون صنایع دستی. پیشنهاددهندگان دنبال بیات یا لیلاحاتمی بودند. روی پوشیدن لباس سنتی توسط آنها توی جشنواره های خارجی حساب کرده بودند.

 اگر موضوع فقط لباس پوشیدن بود که اسپانسرها هم میتوانستند لباس را تهیه کنند و بازیگرها در مجامع جهانی بپوشند. تاثیرش را هم می گذاشت اما نه به اندازه خودش. آنها در به در دو بازیگر مطرحی بودند که متاسفانه رسانه ای نیستند. تا جایی هم که من می دانم( ندیده ام اما شنیده ام) ارتباط مردمی خوبی هم ندارند. ولی خب ساره بیات انتخاب شد و لوح تقدیر هم گرفت. ان پیشنهادی هم که من داده بودم، بی اسم و ادعا پای کار ایستاده و هر وقت ازش می خواهند، حمایت کند، حمایت می کند. بی چشمداشت و بی ادعا! من هم پشت دست را داغ کردم! که دیگر وارد این ماجرا ها نشوند.

 انگار در نهادهای دولتی قرار نیست کار به نتیجه برسد! به یک دفعه تجربه کردنش هم نمی ارزد. چون ایده ای که من در ذهن داشتم، انتخاب سفیر صنایع دستی آشنا با حوزه، اولین گامش بود که قلم شد! اگر قلم پایش را نمی شکستند به گام دوم نمی رسید! -حالاسفیر صنایع دستی ما نه تنها لباس سنتی با سوزن دوزی های زنان بلوچ را در مجامع جهانی نمیپوشد که پالتو پوست روباه تبلیغ میکند.

 شاید باید بگوییم، شانس آوردیم سفیر محیطزیست نشد! هر چند تقصیر ساره بیات نیست که به عنوان سفیر صنایع دستی انتخاب شده، تقصیرماست که نمی دانیم از انتخاب هایمان چه می خواهیم! -درنهایت من نمی دانم این پالتو پوست روی تن ساره بیات روباه واقعی ست یا مصنوعی! هرچند عکس ها و توضیحاتی که در سایت فروشگاه وجود دارد از طبیعی بودن پوست روباه و خرگوش استفاده شده در لباس ها خبر می دهد اما با توجه به جایگاه و تاثیرگذاری اش، تبلیغ پالتو پوست حیوانی، اشتباه بزرگی است برای بیات؛ چه واقعی باشد چه مصنوعی، پیام تلخش را می رساند! نه اینکه سفیرصنایع_دستی هم باشد!

http://khabarijat.ir

آخرین تغییر در 03 آذر 1397 ساعت: 8:14 ق ظ
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top