Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/khabarij/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 881
بهنوش طباطبایی «مری پاپینز» می‌شود

بهنوش طباطبایی به نمایش موزیکال «مری پاپینز» پیوست

خبریجات - به گزارش مهر به نقل از مشاور رسانه ای پروژه، نمایش موزیکال «مری پاپینز» قرار است با حضور بهنوش طباطبایی روایتگر ماجراجویی ها و داستان هایی باشد که در خانواده «بنکس» رخ می دهد. این نمایش قرار است آبان ماه سال‌جاری به عنوان سومین تجربه گروه تولیدی موزیکال های «الیورتوییست» و «بینوایان» به کارگردانی احمد سلیمانی در تالار وحدت به اجرا در آید.

«مری پاپینز» یکی از محبوب ترین شخصیت های فانتزی است که تا قبل از این به هنرمندان چیره دستی در تاریخ سینمای جهان از جمله جولی اندروز رسیده است. نقش آفرینی جولی اندروز در نقش مری پاپینز در سال ۱۹۶۴ اسکار بهترین بازیگر زن نقش اصلی را برای وی به ارمغان آورد و همچنین با این ایفای نقش، وی به انتخاب مجله پریمیر جزو یکصد شخصیت برتر تاریخ سینما قرار گرفت؛ نقشی که در کنار سایر نقش های اندروز همچنان برای او افتخار می آفریند. جولی اندروز، ستاره موزیکال های «مری پاپینز» و «اشک ها و لبخند ها» سوم سپتامبر سال جاری شیر طلایی افتخاری ونیز را به خاطر یک عمر فعالیت هنری از آن خود کرد. جایزه گلدن گلوب و بفتا هم قبل از اینها برای بازی در نقش «مری پاپینز» نصیب جولی اندروز شده بود.

حدود ۲ دهه بعد نیز ناتالیا آندریچنکو در نقش «مری پاپینز» ظاهر شد. پس از پیچ و خم های بسیاری که این شخصیت در طول تاریخ نمایش و سینما پشت سر گذاشته، حالا قرار است توسط یکی از بازیگران ایرانی بازآفرینی شود.

بهنوش طباطبایی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون از آبان ماه امسال در نقش «مری پاپینز» پرستار خانواده بنکس روی صحنه تالار وحدت ظاهر می شود. طباطبایی ۲ سال متوالی نامزد بهترین بازیگر زن برای نمایش های «یک پلکان» و «ابرهای پشت حنجره» به کارگردانی رضا گوران از جشنواره بین المللی تئاتر فجر در سال های ٨٨ و ٨٩ و برای نمایش «سیندرلا» اثر جلال تهرانی کاندیدای جایزه بهترین بازیگر زن در جشن منتقدان تئاتر در سال ٩٣ شد.

وی همچنین نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم «ماجرای نیمروز؛ رد خون» در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر و نقش مکمل زن برای فیلم سیانور» در جشن منتقدان سینما شد.

در کارنامه حرفه ای بهنوش طباطبایی علاوه بر فعالیت های سینمایی آثار نمایشی همچون «فصل شکار بادبادکها» به کارگردانی جلال تهرانی و «ترانه های قدیمی»، «سینماهای من»، «آدامس خوانی»، «نام تمام مادران ...»، «آینه های روبرو» به کارگردانی محمد رحمانیان به چشم می خورد.

این اثر اقتباسی آزاد از مجموعه داستان های «مری پاپینز» نوشته پاملا تراورس با ترجمه احمد کولیوندی و ترانه سرایی و دراماتورژی محمدرضا کوهستانی است.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/khabarij/public_html/templates/sj_news_ii/html/com_k2/templates/sj-theme/item.php on line 537

ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top