برنامه ریزی برای برگزاری ۶۲۰۰ همایش شیرخوارگان حسینی در ایران و ۴۵ کشور

منافی پور گفت:در محرم سال ۹۸ بالغ بر ۶ هزار و ۲۰۰ همایش شیرخوارگان حسینی در ایران و ۴۵ کشور برگزار می‌شود

خبریجات-به گزارش خبرگزاری بسیج، در افتتاحیه کارگاه دوخت لباس شیرخوارگان حسینی که روز گذشته با حضور آیت الله صدیقی امام جمعه موقت تهران، جمعی از مسئولان آستان قدس رضوی، علما و مادحین برگزار شد، دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) با ارائه گزارشی از چگونگی برگزاری همایش شیرخوارگان در ۴۵ کشور جهان از توجه روزافزون مردم جهان به این همایش مذهبی خبر داد.

داوود منافی پور گفت: در محرم سال ۹۸ بالغ بر ۶ هزار و ۲۰۰ همایش شیرخوارگان حسینی در ایران و ۴۵ کشور برگزار می‌شود که حدود ۸ تا ۱۰ میلیون نفر در آن شرکت می‌کنند.

دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) یادآور شد: ۷۲ کارگاه دوخت لباس شیرخوارگان حسینی در کشور و سه کارگاه در ترکیه، بحرین و عراق برپا شده که لباس‌ها را آماده و به همراه نذرنامه به ۱۳ زبان به کشور‌های هدف ارسال می‌کنند.

وی با اشاره به تلاش معاندین برای ضربه به این مراسم آیینی اظهار داشت: تنها در ایالات متحده آمریکا ۱۱۲ فیلم کوتاه برعلیه این حرکت ساخته شده است و روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» ازاین سربازان کوچک امام زمان (عج) با عنوان بمب‌های خطرناک یاد کرده است.

منافی پور خاطرنشان کرد: در انگلستان با وجود اینکه مراسم قمه زنی را جلوگیری نمی‌کنند، اما لایحه‌ای را در پارلمان برای منع برگزاری همایش‌های شیرخوارگان حسینی تدوین کرده اند.

وی با اشاره به برگزاری کنفرانسی در یک دانشگاه سعودی عنوان کرد: در پایان این کنفرانس طی بیانیه‌ای ضمن اینکه با تحریف، تاریخ وجود حضرت علی اصغر (ع) را نفی کردند، از جهانی شدن این همایش اعلام ترس داشته اند.

همچنین در ادامه این مراسم چند تن از مادحین به روضه خوانی و ذکر مناقب حضرت علی اصغر (ع) پرداخته اند.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top