برنامه تحویل سال با اجرای مجری جنجالی

زین‌العابدین اعتقاد دارد کنداکتور شبکه یک باید نفس بکشد و این اتفاق با اضافه شدن برنامه‌های سرگرم‌کننده، مسابقات تلویزیونی و تاک‌شوهای شبانه می‌افتد

خبریجات-به گزارش پندار آنلاین: مجید زین‌العابدین از مدیران با سابقه شبکه‌های تلویزیونی است و چند صباحی مدیریت شبکه یک را برعهده دارد. او در خصوص جریان فیلم‌های تلخ و مضمون فاصله گرفته از جامعه ایرانی اسلامی در سینمای ایران، گفت: خوشبختانه ما در سینمای ملی‌مان شاهد رشد رشد کیفی و کمّی توأمان هستیم و اخیراً با کارگردان ریش سفید سینمای ایران صحبت می‌کردم به نکته قابل توجهی اشاره کرد. او که هم سینما را قبل و هم بعد از انقلاب درک کرده بود به من گفت "انقلاب به ما سینما و فیلمنامه و تکنیک داد و ما در سینمای بعد از انقلاب واقعا سینمای ملی‌مان از آن سینمای بی‌هویت و غیرساختارمند خارج شد و ساختارمند از نظر کیفی و کمی شد."

گفتگوی تسنیم با مجید زین‌العابدین رئیس شبکه یک وی با اشاره به موضوع نظارت در سینما و تلویزیون گفت: قبل از اینکه نهادهای ناظر داشته باشیم خود فیلمسازان بایستی ناظر بر اثری که می‌خواهند بسازند،‌ باشند. قدر اثری که می‌خواهند بسازند را بدانند. در جشنواره فجر فیلم‌های خوبی هم شاهد بودیم ولی از نظر مضمونی مقداری با نبض جامعه فاصله دارد. جامعه آنقدر عبوث نیست که در برخی از فیلم‌ها می‌بینیم فیلم‌ها عبوس و تلخ هستند. تماشاگر در پایان فیلم که از سالن خارج می‌شود حال‌شان خوب نیست. به نبض جامعه و کف جامعه نزدیک‌تر شویم و به امید و نشاط جامعه بیشتر توجه کنیم سینمای‌مان از نظر کیفی و مضمونی بهتر می‌شود. امیدوارم این نظارت قبل از نظارت بیرونی، خود فیلمسازان بر متن فیلمنامه و آثار و تبعات آن نظارت داشته باشند و قدری جامع‌نگرتر تولید شوند. زین‌العابدین تأکید کرد: در حوزه نظارت من نظرم این نیست که در سینما و تلویزیون با ممیزی مضمون را نظارت کنیم. چون حوزه تولیدات فرهنگی حوزه اغنایی است و باید با اغنا و مفاهمه به خلق اثری برسیم که برای جامعه تأثیرگذار باشد. به نظرمن با رویکرد اغنایی و با شناخت درست از مسائل اجتماعی و تحولات جامعه‌شناسی با موضوعات برخورد کنیم خود خالق آثار، کارگردان سینما و فیلمسازان ما بهترین ناظر هستند اولین ممیز خود آن‌ها هستند چیزی که برای خانواده شان و اطرافیانشان می‌پسندند تولید می‌کنند. او درباره اضافه شدن رویکردهای جدید با فیلمسازی و مجریان جدید به شبکه یک، گفت: امیدواریم بتوانیم در بحث برنامه‌سازی شبکه یک به کنداکتور یک جای نفس‌کشیدن بدهیم. کنداکتور شبکه یک نیاز به نفس کشیدن دارد برنامه هایی در شبکه یک تولید کنیم که علاوه بر مأموریت اصلی شبکه به حوزه سرگرمی و مسابقات تلویزیونی تاک‌شوهای شبانه را به شبکه اضافه کنیم. در این راستا برنامه «فرمول یک» سعی می‌کند منشأ اثر باشد و خط جدیدی را که مجری این برنامه در دستور کار قرار داده اتفاق خوبی است که ما دیگر نخواستیم کلیشه‌ای برنامه‌سازی انجام دهیم. رئیس شبکه یک درباره برنامه سال تحویل شبکه یک گفت: برنامه «فرمول یک» شبکه، ویژه برنامه تحویل سال را برعهده دارد؛ علی ضیاء در این برنامه به دنبال معرفی چهره سال خواهد بود. ما می‌کوشیم از مردم چهره اجتماعی بسازیم، چرا که به نظرم می‌رسد مردم به عنوان کسانی که در هر جایگاهی هستند نیازی به پست، مقام و جایگاه اجتماعی، هنرمند و ورزشکار ندارند که به این واسطه دیده بشوند. روند جدیدی در دستور کار داریم که با یکسری پارامترهایی همچون کار خیر انجام دادن، حسن وطن‌دوستی و فرهنگ ایثار و شهادت، چهره سال را از میان مردم انتخاب کنیم. وی در خاتمه افزود: برنامه تحویل سال شبکه یک هم بر همین فرضیه است و قرار است امسال در شبکه یک چهره مردمی سال را توسط برنامه فرمول یک هم به مردم معرفی کنیم. این چهره را در معرض انتخاب قرار دهیم و با رأی مردم اننتخاب کنیم. شما هم در رسانه‌ها کمک کنید این فرهنگسازی به نحو شایسته‌ای انجام شود؛ یعنی یاد بگیریم سیاستمداران، هنرمندان و ورزشکاران سر جای خودشان محترم، چهره اصلی ما در هر سال مردم هستند. همین مردمی که کارهای بزرگی که در سال انجام می دهند و ما همه مدیون آن ها هستیم.

آخرین تغییر در 28 بهمن 1397 ساعت: 5:55 ب ظ
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top