از شنیدن واژه سلبریتی کهیر می‌زنم

کامبیز دیرباز مهمان تلفنی برنامه پشت صحنه رادیو تهران بود و درباره واکنش چهره‌ها به اتفاقات جامعه صحبت کرد.

خبریجات -به گزارش خبرگزاری برنا، کامبیز دیرباز بازیگر سینما و تلویزیون شب گذشته در گفتگو با برنامه پشت صحنه رادیو تهران درباره اینکه در یکی از مصاحبه هایش گفته بود از شنیدن واژه سلبریتی کهیر می‌زند توضیح داد: وقتی یک واژه ای به یک چیز منفور و نفرت‌انگیز تبدیل می‌شود انسان ترجیح می‌دهد که کهیر بزند. حساب کنید از هر ۱۰۰ باری که این کلمه در فضای مجازی و فضای حقیقی استفاده می‌شود، ۹۹ بارش منفی است. طوری شده است که وقتی می‌خواهند یک نسبت منفی بدهند، از این واژه سلبریتی استفاده کنند. البته که این استفاده هم به خاطر عملکرد خود سلبریتی ها است و در واقع از ما است که بر ما است.

دیرباز ادامه داد: فرض کنید اگر یک جامعه دچار بحران مالی شود، نمی‌توانیم بگوییم که ۱۰۰ درصد جامعه دچار بحران مالی است. به هر حال به همان اندازه که عده‌ای فقیرتر می‌شوند یک عده هم پولدارتر می‌شوند. حالا اگر آن درصد کمی که پولدار می‌شوند بیایند و این زندگی تجملاتی شان را به رخ بکشند تبدیل می‌شوند به آدمهایی که از آن آحاد جامعه نیستند. اینکه آدم آرزو کند همه مردم در رفاه کامل زندگی کنند، خیلی عالی است و اگر کسی غیر از این باشد، یعنی چشم دیدن رفاه هم وطنان و دوستانش را ندارد.

وی افزود: من در اینستاگرام یک مجله شخصی دارم. پس من سردبیر مجله شخصی خودم هستم و باید فکر کنم که کدام مطلب را در سرمقاله بگذارم که خواننده‌ام ناراحت بشود یا نشود. بنابراین من فکر می کنم چیزی بالای ۷۰-۸۰ درصد دست خودمان است. گاهی واقعا هدف یک چیز است اما چیز دیگری منتقل می‌شود.

دیرباز بیان کرد: این که ما بخواهیم نسبت به یکسری چیزها واکنش نشان بدهیم یک بحث است و اینکه بخواهیم نسبت به همه چیز واکنش تخصصی نشان بدهیم یک بحث دیگر است. یعنی من به عنوان یک شهروند و یک ایرانی وظیفه‌ام است که مثلا به گرانی بنزین واکنش نشان بدهم اما در تخصص من نیست که بخواهم اشکال سیاسی از دولت بگیرم. من می‌گویم اگر در اینستاگرام من تنها عکس گل و بلبل هم باشد اتفاقاً این هم بد است. من باید واکنش نشان بدهم اما طرح موضوع کنم نه اینکه بخواهم تخصصی بگویم. من اگر خیلی هنر کنم دیالوگ های خودم را حفظ می‌کنم که سر صحنه توپوق نزنم.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top