از دادگاه شجریان تا حمایت شهرام ناظری

چندی پیش وکیل استاد شجریان خبر داد که شکایت موکلش از سازمان صدا و سیما مبنی بر اینکه کارهای محمدرضا شجریان بدون اجازه از ایشان از رسانه ملی پخش شده، به جایی نرسیده.

به گزارش آفتاب آنلاین؛ محمدحسین آقاسی وکیل استاد شجریان در این باره گفت: «رأی صادره مغایر صریح قوانین است و قطعا به این حکم اعتراض می‌کنیم زیرا معتقدیم حکم، با نادیده گرفتن محتویات پرونده و مستندات من به عنوان وکیل شاکی صادر شده است. بدون تردید اگر در مرحله تجدیدنظر دقت کافی شود، این رأی باید نقض شود وگرنه پیامد بدی برای صداوسیما خواهد داشت.»
از طرفی، سازمان صدا و سیما معتقد است که پخش آثار شجریان از رسانه ملی باعث تبلیغ برای ایشان شده است!!
در پی این صحبت ها اما سر و صدای شهرام ناظری هم در آمد. وی در این مورد به ایلنا گفت: «صداوسیما همیشه این اجحاف را در حق هنرمندان انجام داده و این زورگویی و رفتار غیرعادلانه را نسبت به همه داشته است. الان 40 سال است که آثار مرا پخش می‌کند و هیچ حق و حقوقی به من نداده است، هیچ قراردادی نبسته است و هیچ اجازه‌ای هم نگرفته است. شهرِ زور چگونه است؟! اینجا هم زورگیری است و غیر از این هم انتظاری نمی‌رود یعنی اگر بخواهند نگاهی صحیح، قانونمند و عادلانه داشته باشند، باعث تعجب است.»
ناظری در واکنش به نظر سازمان صدا و سیما که معتقد است با پخش آثار استاد شجریان تبلیغ او را کرده است گفت: «صداوسیما شاید در مشهور شدن آدم‌های دیگر تاثیر داشته باشد و بتواند افرادی بی‌مایه را عَلَم کند ولی یک هنرمند سطح بالا نیازی به این چیزها ندارد و می‌تواند با یک نوار، با یک سی‌دی کارش را بکند.»
این خواننده موسیقی اصیل ایرانی ضمن بیان پیشینه هنری خود در سازمان صدا و سیما افزود: «من کارمند رسمی رادیو و تلویزیون ملی ایران بودم، یعنی یک سال قبل از انقلاب به خاطر اینکه در رشته آواز شاگرد اول کنکور موسیقی شدم فورا رادیو و تلویزیون ملی ایران استخدام رسمی‌ام کرد اما یک سال بعد که انقلاب شد آمدم بیرون. این است که گمان می‌کنم نمی‌توان جز این انتظاری از صدا و سیما داشت، چون زور می‌گوید.»

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top