آیا هزینه ٢٠ میلیاردی برای «ما همه با هم هستیم» واقعیت دارد؟

این همه بازیگر روی هم چقدر می‌گیرند؟ آیا واقعا این فیلم هزینه‌ای مشابه فیلم‌های دیگر دارد؟

 ظاهرا فیلم جنجالی و پرهزینه کمال تبریزی گام‌به‌گام دارد به پایان راه نزدیک می‌شود و همین روزهاست که باید انتظار رونمایی از این فیلم را داشته باشیم. فیلمی که به واسطه ترکیب پرستاره‌اش در تمام ماه‌های اخیر حاشیه‌ساز بوده و آن را پربازیگرترین فیلم سینمای ایران نامیده‌اند، از همان روزهای آغازین فیلمبرداری با شایعات فراوانی درباره هزینه‌ها و بودجه نجومی مواجه بوده و رسانه‌ها در این مورد تیترهای زیادی منتشر کرده‌اند. که بیشترشان حکایت از هزینه‌های نجومی بیست میلیاردی این فیلم دارد.

 مروری حتی گذرا به تیترهای چاپ‌شده درباره این فیلم می‌تواند به تنهایی فضای پرحاشیه و پرتشویش پیرامون این جدیدترین کمدی کمال تبریزی را روشن کند... خلاصه؛ شنیده‌های موثق خبرنگاران حاکی از آن بود که سرمایه‌گذار جوان فیلم تازه کمال تبریزی که به گفته سازندگانش پربازیگرترین فیلم تاریخ سینمای ایران است، قریب به ۲۰‌میلیارد تومان بودجه برای ساخت این فیلم درنظر گرفته! بودجه‌ای عجیب و غیرمنتظره که بخش اعظمش صرف همین پر بازیگرترین‌بودن پروژه شده است...

 حاشیه جدید در شام آخر

اتفاق مهم آخرین روزهای فیلمبرداری این فیلم اما پاسخ روابط عمومی «ما همه با هم هستیم» درباره شایعات مربوط به بودجه این فیلم بود. جوابیه‌ای که تمام «شایعاتی از رقم‌های چند ١٠میلیاردی که برای تولید این اثر منتشرشده» را تکذیب کرده و ادعا کرده بود که «با ارقام دروغین اعلام‌شده، تقریبا سه بار می‌توان «ما همه با هم هستیم» را از اول ساخت و اکران کرد.» جو منفی‌ای که این جوابیه موجب شد، شگفت‌انگیز است. ادعای روابط عمومی فیلم یعنی که هزینه این فیلم حدود ٥ تا ٦‌میلیارد بوده؛ که با نگاهی گذرا به فهرست عوامل و بازیگران این فیلم اثبات بی‌پایه‌بودن این ادعا حتی نیاز به تلاش نیز ندارد!به‌ گزارش روابط ‌عمومی «ما همه با هم هستیم»؛ این فیلم رکورددار حضور تعداد بازیگران سرشناس در کنار یکدیگر است و مهران مدیری، محمدرضا گلزار، لیلا حاتمی، مهناز افشار، ویشکا آسایش، ‌هانیه توسلی، پژمان جمشیدی، مانی حقیقی، جواد عزتی، سروش صحت، حسن معجونی و مهران غفوریان به همراه حدود ٢٠ بازیگر دیگر در این فیلم حضور دارند. با دستمزدهای فیلمنامه‌نویس، کارگردان، فیلمبرداران، تدوینگران، گریمور، مدیر تولید، صدابردار، صداگذار و هزینه‌های صحنه، لوکیشن، ابزار و ادوات فیلمبرداری و هزینه‌های روزمره و ده‌ها و ده‌ها هزینه ریزودرشت دیگر کاری نداریم و سعی می‌کنیم بنا را بگذاریم روی بازیگران این فیلم...

 بازیگران چقدر گرفته‌اند؟

در آخرین آمار مربوط به دستمزدهای بازیگران که در همین روزنامه شهروند به چاپ رسیده، مهران مدیری و محمدرضا گلزار هر دو با ٤٠٠‌میلیون صدرنشین جدول دریافتی بازیگران هستند. این رقم را خود مدیری روی آنتن لو داده و درباره گلزار نیز همزمان شایعه دستمزد یک‌میلیاردی برای سریال عاشقانه نیز در میان بوده است. در جدول زنان بازیگر نیز لیلا حاتمی و مهناز افشار که هر دو در این فیلم حضور دارند، گران‌ترین بازیگران هستند. لیلا حاتمی ٣٣٠‌میلیون و مهناز افشار نیز ٢٥٠‌میلیون تومان در آخرین فیلم‌هایشان گرفته‌اند.گفته می‌شود در آخرین پروژه‌های تولیدشده، ویشکا آسایش ٢٥٠‌میلیون گرفته و‌ هانیه توسلی ١٥٠ میلیون؛ درباره پژمان جمشیدی و مانی حقیقی نیز در فیلم خوب بد جلف صحبت از ارقامی ٢٥٠ تا ٣٠٠ میلیونی به گوش می‌رسد. جواد عزتی بعد از موفقیت‌های آینه بغل و اکسیدان قطعا کمتر از ٣٠٠ نمی‌گیرد و به یقین مهران غفوریان را نیز با پیشنهادی کمتر از ٢٠٠‌میلیون نمی‌توان پشت میز قرارداد کشاند. درباره سروش صحت، حسن معجونی و البته ٢٠ و چند بازیگر دیگر که آنها خود نیز در تلویزیون نامی دارند و هوادارانی نیز؛ می‌گذریم و اشاره‌ای به جزییات نمی‌کنیم.

 یک پرسش تکراری

بر اساس قواعد اکران، هفته‌های نمایش، ظرفیت سالن‌ها، قیمت بلیت و نوع و‌ درصد تقسیم درآمدهای فیلم؛ چنین فیلمی برای این‌که تنها و تنها هزینه‌های خود را بازگرداند، فروش بیش از ۶۰‌میلیارد تومانی در گیشه لازم دارد. درواقع در شرایطی که پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران حول ٢٠‌میلیارد فروخته‌اند؛ سرمایه‌گذاری بیش از ٧‌میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در سینمای ایران قطعا به ضرر منتهی می‌شود و با هیچ معیار عقلی پذیرفتنی نیست. اما این فیلم‌ها همچنان ساخته می‌شوند و سرمایه‌گذاران‌شان هم به فعالیت ادامه داده و ورشکست نمی‌شوند؟ چگونه؟

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top