آقای رئیسیان،چه کسی جلوی فساد برخی از تهیه کنندگان را گرفته یا می گیرد؟!

علیرضا رئیسیان:دولت هم ترجیح می‌دهد تهیه‌کنندگان چندتکه باشند، چون صنف واحد تهیه‌کنندگان قدرتی پیدا خواهد کرد که جلوی بسیاری از مفاسد دولتی را می‌گیرد.

خبریجات-اینکه دولت ترجیح می دهد تهیه کنندگان چند تکه باشند را که حقیر بارها فریاد زده و مکتوب کرده ام،حرف جدیدی نیست که از تفکر جدیدی بیرون بیاید!

واقعا اگر صنف واحد تهیه کنندگان قدرت پیدا کند جلوی مفاسد دولتی را خواهد گرفت؟!اگر تهیه کنندگان چنین قدرتی پیدا کنند،چه کسی جلوی مفاسد برخی از آنان را خواهد گرفت؟!اکنون نیز بعضی از تهیه کنندگان به قدرت رسیده،چنان افساد می کنند و حق دیگران را می خورند که گفتنش تکرار مکررات است!چرا هر صنفی مقابل فساد این گونه تهیه کنندگان نمی ایستد و با آنان برخورد نمی کند؟!مفسدان اقتصادی و پولشویان را چه کسانی وارد سینما کردند،مردم یا برخی از تهیه کنندگان؟!

اعتقاد داشته و دارم که در سینما و عرصه هنر هیچ کس یا گروهی نباید دارای قدرت مطلق باشد.

جناب رئیسیان،شما خودتان سال ها به عنوان رییس کانون کارگردانان خانه سینما بر این سینما حکمرانی و یکه تازی می کردید،چرا آن زمان که بر خر مراد سوار بودید کاری برای سینما انجام ندادید؟!

وقتی از اسب افتادید و خر مرادتان لنگ زد،منتقد شدید و اظهار نظر می کنید؟وقتی کسی در زمان قدرتش شعار می دهد و کاری نمی کند،بعد از سقوط از مسند حرفش خریدار نداشته و ندارد.

شما که حرف اول و آخر را در خانه سینما زده و مدیران آن را تمشیت می کردید برای سینماگران گرفتار چه کردید؟آن زمان مسئله بیمه حل شد؟ممکن است بگویید یک تشکل صنفی مانند خانه سینما چرا نتوانسته و نمی تواند ساده ترین مشکل سینماگران را حل کند؟در زمان شما نیز اختلاف ها و درگیری ها زیاد بود،بسیاری نیز با شما و عملکردتان مخالف بودند.جنگ قدرت نیز در بالاترین حد قرار داشت،جنگ وقتی آغاز و شدت می گیرد که عده ای منفعت طلب دنبال منفعت بیشتری باشند،برای شان نیز مهم نیست اگر همه چیز نابود شود!اگر بودجه دولتی و پول های مفت بیت المال مردم بیچاره نبود،هرگز در خانه سینما جنگ قدرت در نمی گرفت!کاملا مشخص است منافعی وجود دارد که جنگ بر سر به دست آوردن هرچه بیشتر آن است!

جناب رئیسیان،شما در زمان ریاست تان به حرف معترضان گوش دادید؟

به درد دل جوانانی که می خواستند اولین فیلم شان را بسازند و شما هزاران سنگ پیش پای شان قرار دادید،گوش کردید؟!

اگر عملکرد شما در زمان ریاست تان مناسب بود،امروز نیز حرف های تان تاثیر داشت و قابل پذیرش بود،اما...

سیدرضااورنگ

آخرین تغییر در 07 تیر 1399 ساعت: 11:38 ق ظ
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top