آخر هفته به چه نمایشگاهی برویم؟

تعطیلات آخر هفته که معمولا با بازگشایی نمایشگاه‌های هنری همراه است، فرصت خوبی را برای هنردوستان فراهم می‌کند تا بخشی از وقت خود را به بازدید از گالری‌ها و موزه‌ها اختصاص بدهند


خبریجات - به گزارش ایسنا، در این مطلب پیشنهادهایی را برای گالری‌گردی در این ایام ارائه می‌کند

 گالری ساربان

نقاشی‌های ایرج اسکندری با عنوان «حکایت‌ شیرین» به گالری «ساربان» خواهد رفت. اسکندری در این نمایشگاه به سراغ نقش‌مایه‌های ایرانی و مرور آثار کهن ادبیات فارسی رفته است. همچنین او در این مجموعه تجربیات متفاوتی در فرم و متریال مورد استفاده خود داشته‌ است.

 این نمایشگاه روز جمعه (۲۵ آبان ماه) افتتاح شده و تا روز دوشنبه (۵ آذر ماه) ادامه‌ خواهد داشت. علاقمندان می‌توانند جهت بازدید از آثار همه روزه به‌جز سه‌شنبه‌ها، از ساعت ۱۶ الی ۲۰ به گالری ساربان به نشانی سهروردی شمالی، هویزه‌غربی، نبش خ یوسفی، پلاک۱۳۰ مراجعه کنند.

 گالری والی

پس از ۱۶ سال مجموعه‌ای از نقاشی‌های سید محمد فدوی در گالری والی به نمایش درمی‌آید. فدوی در این مجموعه بیش از ۱۵ تابلوی نقاشی را به نمایش می‌گذارد که با تکنیک میکس مدیا بر روی مواد مختلفی مانند چوب، مقوا و بوم اجرا شده‌اند. آثاری که این هنرمند در سه سال اخیر خلق کرده و بر استفاده از وسائل مختلفی غیر از قلم مو تاکید دارد. سوژه آثار فدوی در این تابلوها بافت کهن شهرهایی مانند کرمان و یزد است.

 نمایشگاه آثار سید محمد فدوی ۲۵ آبان تا ۶ آذر هر روز به جز شنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری والی به نشانی میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک ۷۲ برپاست.

 گالری شکوه

یک هنرمند قصد دارد نمایشگاه نقاشی خود را با نام «پیغام ماهی‌ها» در گالری شکوه برگزار کند. عدنان مصلایی با بیان اینکه نام «پیغام ماهی‌ها» از شعر سهراب سپهری وام گرفته شده است درباره این مجموعه نقاشی‌هایش گفته است: از دیرباز ماهی نمادی از پاکی یا سیر تحول معنوی بوده است، ماهی در سفره هفت‌سین نیز نشان از انرژی و سرزندگی است. از دست رفتن خیلی چیزها مانند زمان، طبیعت و گذشته برایمان مهم بوده است با تمرکز بر ماهی انتخاب شد و این مجموعه شکل گرفت.

نمایشگاه نقاشی «پیغام ماهی‌ها» ۲۵ تا ۳۰ آبان‌ماه در گالری شکوه واقع در سه راه فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان شهید سلیمی شمالی، کوچه شهید امیرنوری، شماره ۱۹ برگزار می‌شود.

 باغ‌ ـ موزه قصر

نمایشگاه عکس «کودکان و زلزله» کرمانشاه توسط پویش «بدسرپرست_تنهاتر_است» در باغ‌موزه قصر افتتاح شده است. این نمایشگاه شامل عکس‌هایی از زلزله کرمانشاه و نقاشی‌های کودکان زلزله‌زده است. گفته شده عواید فروش این نمایشگاه صرف ساخته مدرسه‌ای در منطقه زلزله‌زده می‌شود.

 این نمایشگاه تا دوشنبه ۲۸ آبان‌ماه (روز جهانی منع خشونت علیه کودکان) ادامه خواهد داشت.

 نگارخانه فرهنگسرای سرو

یک هنرمند بخشی از شعرها و دل‌نوشته‌های حسین پناهی را خوشنویسی کرده و آن‌ها را در معرض دید قرار می‌دهد.

 نمایشگاه خوشنویسی سپیده مبرهن از اشعار و دلنوشته‌های حسین پناهی، جمعه ۲۵ آبان در نگارخانه فرهنگسرای سرو افتتاح می‌شود. مراسم افتتاحیه این نمایشگاه ساعت ۱۶ آغاز می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه که یک هفته برقرار است از ساعت ۱۰ تا ۱۹ به فرهنگسرای سرو واقع در خیابان ولیعصر(عج)، بالاتر از پارک ساعی، کوچه ساعی دوم مراجعه کنند.

 موزه گرافیک ایران

نمایشگاه «تایپو ۹۰۱۰» با مشارکت سفارت جمهوری چک در ایران از ۲۳ آبان در موزه گرافیک برگزار می‌شود. در این نمایشگاه شاهد نمایش آثاری از طراحان حروف کشور «چک» خواهیم بود که در سال‌های ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۰ میلادی توسط هنرمندان معاصر گرافیک این کشور ارائه شده است.

 نمایشگاه‌های هنری,اخبار هنرهای تجسمی,خبرهای هنرهای تجسمی,هنرهای تجسمی
موزه گرافیک ایران در بزرگراه بابایی، خیابان استخر، بلوار استقلال، خیابان توحید، محوطه شمالی پارک پلیس، عمارت ارباب هرمز قرار دارد.

 گالری گلستان

گالری گلستان نیز ۲۵ آبان‌ماه میزبان نقاشی‌های آریو فرضی می‌شود. او این آثار را با تکنیک آبرنگ خلق کرده است. علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه تا روز چهارشنبه ۳۰ آبان‌ماه به غیر از روزهای پنجشنبه علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه جمعه تا سه‌شنبه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ و چهارشنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۱۹ به گالری گلستان واقع در دروس، خیابان کماسایی، پلاک ۳۴ مراجعه کنند.

 موزه ملی ایران

نمایشگاه «باستان‌شناسی و هنر سرزمین هلند به روایت موزه درنتس» ۵۶۰ اثر تاریخی باستانی هلند را به مدت شش ماه تا ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ در موزه ملی ایران به نمایش می‌گذارد. ر میان ۵۶۰ شی باستانی و تاریخی در ۳۳۱ ردیف از موزه درنتس شهر آسن در هلند، تابلوهای نقاشی‌ای نیز حضور دارد که هنردوستان علاقه‌مند به میراث‌فرهنگی می‌توانند از آن‌ها بازدید کنند. گالری نقاشی این نمایشگاه دربرگیرنده منتخبی از آثار هنرمندان هلندی است که عمدتا شامل مناظر و زندگی روستایی در استان «درنته» است.

یکی از تابلوهای به نمایش درآمده «بر دروازه ابدیت» نام دارد که به دلیل موضوعیت آن با هلند، از مخزن موزه هنرهای معاصر برای نمایش در این نمایشگاه امانت گرفته شده است. تابلویی را که با نام «چشم‌انداز خانه روستایی در درنته ۱۸۹۴» معرفی شده است، مسوولان موزه درنتس با حمایت «ینکگیرولوتریج» سال گذشته از نهاد دیگری خریداری کرده‌اند، اما تا قبل از انتقال آن به ایران، در هیچ کدام از تالارها یا نمایشگاه‌های هلند نمایش داده نشده بود.

 گالری پردیس ملت

نخستین دوره نمایشگاه «مرز مشترک» ۲۵ آبان ماه در تهران افتتاح و سپس در استانبول برگزار می‌شود. این نمایشگاه توسط مجید عباسی فراهانی، بین کشور ایران و کشورهای هم‌مرز با آن برنامه ریزی شده و در حال حاضر با کشور ترکیه و با همکاری گالری پردیس سینمایی ملت در حال اجراست.

 علاقمندان برای بازدید از نمایشگاه «مرز مشترک» می‌توانند از روز جمعه ۲۵ آبان تا ۹ آذر ماه، از ساعت ۱۷ تا ۲۰ به گالری پردیس واقع در خیابان ولیعصر (عج)، ابتدای بزرگراه نیایش، روبروی بزرگراه کردستان، پردیس سینمایی ملت، طبقه منفی دو مراجعه کنند.

 گالری مژده

گروه هنری «آمیدا» نمایشگاه «کلاغ ۲۰ تصویر ۲۰ روایت» را عصر جمعه (۲۵ آبان ماه) در گالری مژده برپا می‌کند. نمایشگاه «کلاغ ۲۰ تصویر ۲۰ روایت» عصر جمعه (۲۵ آبان ماه) در گالری مژده به نشانی سعادت آباد، خیابان علامه شمالی، خیابان هجدهم شرقی، پلاک ۲۷، افتتاح و غیر از شنبه تا دوم آذر ماه هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۸ به تماشا خواهد بود.

 نگارخانه فرهنگسرای گلستان

نمایشگاه گروهی عکس که در نگارخانه فرهنگسرای گلستان برگزار می‌شود، افتتاحیه این نمایشگاه ۲۷ آبان‌ ماه ساعت ۱۶ تا ۱۸ است و بازدید از آن تا ۵ آذر ماه از ساعت ۹ تا ۱۸ ادامه دارد.

 نگارخانه فرهنگسرای گلستان در نارمک، میدان هلال احمر، خیابان گلستان، جنب پارک فدک قرار دارد.

 گالری سیحون

یک هنرمند طراحی‌های مجسمه‌گونه‌اش را به گالری سیحون برده است. «بداهگی» عنوان سومین نمایشگاه انفرادی میلاد زینلی است که در گالری سیحون بر پا شده است. او درباره این نمایشگاه گفته است: این مجموعه دربرگیرنده ۲۷ طراحی در ابعاد کوچک است که با روانویس سفید و سیاه روی کاغذ گراف اجرا شده است. برخی تصور می‌کنند این طراحی‌ها پیش تولید خلق مجسمه هستند. از نخستین نمایشگاه گروهی که طراحی‌هایم را به نمایش گذاشتم همواره مخاطبان چنین تصوری از طراحی‌های من داشتند، چون طراحی‌هایم قابلیت حجم گونه دارند.

نمایشگاه میلاد زینلی تا ۳۰ آبان در گالری سیحون خیابان وزارا، کوچه چهارم، پلاک ۱۱ میزبان علاقه مندان خواهد بود.

 گالری دنا

طراحی‌های علی انصاری با موضوع «شاهنامه در پاپکا» به نمایش گذاشته می‌شود. این نمایشگاه از طراحی‌های این هنرمند روز جمعه ۲۵ آبان ماه افتتاح می‌شود.

 علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از ۲۶ تا ۳۰ آبان ماه و از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری دنا واقع در میدان فردوسی، خیابان سپهبد قرنی، بعد از چهارراه طالقانی، کوچه سوسن، پلاک ۴، واحد ۲ مراجعه کنند. گالری روزهای پنجشنبه تعطیل است.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top