«همه می‌دانند» فرهادی در جشنواره تورنتو ۲۰۱۸

شماری از مهم‌ترین فیلم‌های امسال آمریکا و جهان در فهرست جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو ۲۰۱۸ جای گرفته‌اند که «همه می‌دانند» اصغر فرهادی در این لیست دیده می‌شود

خبرگزاری مهر: به نقل از ورایتی، «یک ستاره متولد شده است»، «اولین مرد» و «بیوه‌ها» از جمله فیلم‌هایی هستند که در جشنواره سینمایی تورنتو که پیشتاز فصل جوایز سینمایی است، اکران می‌شوند.
جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو که از ۶ تا ۱۶ سپتامبر برگزار می‌شود شماری از فیلم‌های معتبر سال را در فهرست امسال خود گرد آورده است که «پسر زیبا» درامی درباره مصرف مواد مخدر با بازی استیو کارل و تیموتی شالامه، «رقیب پیشتاز» با بازی هیو جکمن در نقش سناتور گری هارت و «پیرمرد و اسلحه» تریلری با بازی رابرت ردفورد که با آن از دنیای بازیگری خداحافظی خواهد کرد، از جمله آنها هستند.
برنامه‌ریزان این جشنواره با تماشای تقریبا ۷ هزار فیلم، از میان آنها دست به انتخاب زده‌اند.
پیش از این فیلم‌هایی چون «جاذبه»، «۱۲ سال بردگی»، «اسپاتلایت» و «شکل آب» با نمایش در جشنواره فیلم تورنتو وارد رقابت‌ اسکار شدند. با این حال فیلم‌هایی چون «مادر!» دارن آرنوفسکی و «حومه شهر» جرج کلونی نیز بوده‌اند که در این جشنواره به نمایش درآمدند اما بعد مسیر موفقی را پشت سر نگذاشتند.
فهرست کامل فیلم‌های حاضر در بخش جشن‌ها (گالاس) عبارت است از:
«پسر زیبا» ساخته فلیکس فون گرونینگن از آمریکا
«گالوستون» ساخته ملانی لورن از آمریکا
«همه می‌دانند» ساخته اصغر فرهادی از اسپانیا/ فرانسه/ ایتالیا
«اولین مرد» ساخته دمین شازل از آمریکا
«نفرتی که منتقل می‌کنی» ساخته جرج تیلمن از آمریکا
«مرد پنهان» ساخته جیانگ ون از چین
«زندگی رفیع» ساخته کلر دنی از آلمان/فرانسه/لهستان/بریتانیا
«لوازم شوهر» ساخته آنوراگ کاشیاپ از هند
«معلم مهدکودک» ساخته سارا کولانگلو از آمریکا
«سرزمین عادت‌های ثابت» ساخته نیکول هالوفسنر
«خود زندگی» ساخته دن فوگلمن از آمریکا
«عمومی» ساخته امیلیو استونز از آمریکا
«خوان سرخ» ساخته سر تروور نان از بریتانیا
«ستاره‌ای متولد شده است» ساخته بردلی کوپر از آمریکا
«سایه» ساخته ژانگ ییمو از چین
«آنچه آنها داشتند» ساخته الیزابت چومکو از آمریکا
«بیوه‌ها» ساخت استیو مک‌کویین از بریتانیا و آمریکا
در بخش ویژه نیز ۲۸ فیلم جای دارند که «بن برگشته» ساخته پیتر هجِز، «می‌توانی زمانی مرا ببخشی؟» ساخته ماریل هلر، «کفر ناحوم» ساخته نادین لبکی کارگردان لبنانی، «جنگ سرد» ساخته پاول پاولیکوسکی، « کولت» ساخته واش وستمورلند ، «رقیب پیشتاز» ساخته جیسون ریتمن، «دختران خورشید» ساخته اوا هوسون، «هتل بمبئی» ساخته آنتونی ماراس، «مانتو» ساخته ناندیتا داس، «پیرمرد و اسلحه» ساخته دیوید لووری، «رم» ساخته آلفونسو کوارون، «برادران سیسترز» ساخته ژاک اودریار، «آخر هفته» ساخته استلا مگی و «ریک پسر سفید» ساخته یان دمانژ از جمله آنها هستند.
ابتدا قرار بود اسامی حاضران این دوره جشنواره فیلم تورنتو در یک برنامه زنده ویژه و جشن خاص سه‌شنبه صبح در مرکز این جشنواره برگزار شود که به دلیل تیراندازی مرگبار دو شب پیش و این که محل تیراندازی با مرکز جشنواره ۶ مایل فاصله داشت، این برنامه لغو شد و بعدازظهر اسامی منتشر شد.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top