«متری شیش و نیم» رکورد زد، «تگزاس ۲» ۱۰ میلیاردی شد

سینمای ایران این هفته هم افت فروش را تجربه کرد و «تگزاس ۲» تنها فیلمی بود که به فروش میلیاردی دست پیدا کرد، همچنین فیلم «نبات» با بازی شهاب حسینی مورد توجه قرار گرفت.


خبریجات- به گزارش سینماسینما، اکران سینماهای کشور در هفته‌ای که گذشت با ۱۳ فیلمی که روی پرده هستند ادامه پیدا کرد و در نهایت برخی از فیلم ها با اقبال مخاطبان به فروش خوبی دست پیدا کردند و برخی دیگر هم نتوانستند در گیشه موفق عمل کنند. 

در واقع در میان فیلم‌های روی پرده تنها می‌توان گفت سه فیلم به فروش رضایت بخشی دست پیدا کردند، «تگزاس ۲» به کارگردانی مسعود اطیابی، «متری شیش و نیم» ساخته سعید روستایی و «سامورایی در برلین» به کارگردانی مهدی نادری. البته فیلم روستایی در رقابتی بسیار نزدیک و با فاصله اندک توانست جایگاه دوم جدول فروش این هفته را برای خود حفظ کند.

 دو فیلم «خانه دیگری» ساخته بهنوش صادقی و «تولدت مبارک» به کارگردانی سمیه زارعی‌نژاد هم با کمترین میزان فروش در قعر جدول این هفته قرار گرفتند. 

فروش فیلم‌های اکران نوروز در این مدتی که از ماه رمضان گذشته است و شش فیلم جدید به چرخه اکران اضافه شدند با افت همراه بوده است، همچنین شش فیلم روی پرده هم نتوانستند به فروش قابل قبولی دست پیدا کنند که این مسئله می‌تواند ناشی از چند اتفاق باشد، ترکیب نامناسب فیلم‌های انتخاب شده برای ماه مبارک رمضان که مطابق با میل وسلیقه علاقه‌مندان  نبوده است، حجم گسترده فیلم‌هایی که در صف اکران قرار دارند و استفاده از هر فرصتی برای آنکه فیلم‌ها به نمایش در بیایند و نبود برنامه ریزی و اطلاع رسانی برای مخاطبان درباره طرح اکران افطار تا سحر در ماه مبارک رمضان. 

این سه عامل از نظر فعالان حوزه سینما سبب کاهش فروش فیلم های روی پرده بوده است، البته مطابق قانون شورای صنفی نمایش مدت اکران هفت هفته‌ای‌ شش فیلم اکران نوروز در سینمای سرگروه به پایان رسیده است و به همین جهت شش فیلم جدید رنگ پرده نقره‌ای را به خود دیدند.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top