یمنی ها 160موشک بالستیک به عربستان پرتاپ کردند

ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان دوشنبه اعتراف کرد که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن از سال 2015 تاکنون 160 فروند موشک بالستیک به سوی عربستان پرتاپ کردند

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، 'ترکی مالکی' سخنگوی ائتلاف سعودی در ریاض گفت: از آغاز جنگ در یمن 161فروند موشک بالستیک به سوی عربستان شلیک شده است.
این درحالی است که ائتلاف سعودی پیش تر بارها گفته بود که جنگنده های تحت رهبری این ائتلاف تمام زیرساخت های موشکی ارتش یمن را نابود کردند.
درهمین حال «شرف لقمان» سخنگوی ارتش یمن اوایل سال جاری گفته بود: حملات موشکی ارتش یمن به مواضع نظامیان سعودی افزایش خواهد یافت.
در آخرین حمله موشکی نیروهای یمنی به عربستان، یگان موشکی ارتش یمن شنبه با یک فروند موشک بالستیک با برد کوتاه، پایگاه گارد ملی عربستان در نجران را هدف قرار داده بود.
چهارشنبه گذشته نیز یگان موشکی یمن با یک فروند موشک بالستیک از نوع «توچکا» و یک فروند موشک کوتاه برد دیگر، تجمع متجاوزان و مزدوران سعودی را در ساحل غربی یمن هدف قرار داد و خسارت های زیادی به آنها وارد کرد.
عربستان از روز ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن، فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگردان رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.
تجاوز عربستان به یمن تاکنون منجر به کشته شدن بیش از 14 هزار یمنی بی گناه و ویرانی این کشور شده است.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top