یادداشت ویژه: رئیسی «می‌تواند» فقط زمان بدهیم

روی کار آمدن دولت جدید، مقارن شده است با هزار و یک مشکل و گرفتاری مردم؛ همانطور که می‌بینیم گرانی‌ها همچنان ادامه دارد و تورم افسارگسیخته به پیش می‌تازد. در این شرایط، برخی که منتسب به دولت قبلی هستند، مدام می‌گویند که چرا اجازه انتقاد نمی‌دهید، دولت سزاوار انتقاد است؛ پاسخی که به این افراد می‌دهیم، واضح و روشن است: دولت جدید هنوز پا نگرفته؛ هنوز مثل یک نهال خُرد است که تا میوه دادن و به ثمر نشستن، فاصله دارد.

به گزارش خبریجات و به نقل از نجواخبر؛ رئیسی در انتخاب تیم مدیریتی و در ترسیم نقشه راه دولت خود، باید به دقت مراقب باشد؛ باید بداند افراد و گروههایی هستند که آماده نشسته‌اند و عملکرد دولت را زیر ذره بین رصد می‌کنند. اینها به اصطلاح دنبالِ گرفتنِ «گاف» از دولت جدید هستند و قصد دارند کاملاً مقایسه‌ای تحلیل کنند، یعنی قیاس دولت جدید و دولت‌های قبلی، مهم‌ترین ابزار ارزیابی اینهاست و همین کار دولتمردان جدید را سخت‌تر می‌کند. دولتی‌ها باید حواس‌شان بیشتر جمع باشد و طوری عمل کنند که گاف دست دیگران ندهند آنهم در شرایطی که هم در داخل و هم در خارج، هستند افراد بسیاری که منتظرند دولت دست از پا خطا کند و آن‌ها کارنامه مردودی دولت را بنویسند و به خورد اذهان عمومی بدهند.

وزرای دولت رئیسی، ترکیبی از جوانان و باتجربه هاست؛ بسیاری از آن‌ها سابقه کار در وزارتخانه مربوطه را دارند؛ حالا با یکدستی و همسویی مجلس و دولت، به نظر می‌رسد دولت می‌تواند راحتتر اهداف خود را پیش ببرد؛ پس فعلاً انتقاداتی که به دولت رئیسی وارد می‌دانند، اصلاً بجا نیست؛ باید به دولت جدید یک مدت زمان لااقل سه ماهه داد و بعد از آن است که می‌توان در مورد عملکرد دولت سخن گفت و آن را ارزیابی کرد.

باید اعتراف کنیم در همین مدت کوتاه، ما شاهد پیشرفت‌هایی بوده ایم؛ اول اینکه واکسیناسیون مردم سرعت گرفته و با ورود چند ده محموله واکسن، گروههای مختلفی توانسته‌اند واکسینه شوند؛ بعد از آن، امید داریم ثبات قیمت بازار و بهبود وضع معیشتی مردم اتفاق بیفتد؛ ضمن اینکه برداشتن موانع تولید و مانع‌زدایی واقعی، بایستی در گام اول با دوفوریت پیگیری شود. تنها در این صورت است که منتقدان، در قیاس خود به این نتیجه خواهند رسید که دولتمردان رئیسی گام‌های موفق برداشته اند؛ در مجموع، رئیسی و تیم مدیریتی او، کار بسیار سختی در پیش دارند، راهی پرسنگلاخ در پیش است که این راه باید با درایت و سختکوشی طی شود؛ همان وعده یک سالی یک میلیون مسکن اگر به سرانجام برسد، از زندگی میلیون‌ها ایرانی گره گشایی خواهد شد. در سفرهای استانی، رئیس جمهور بارها اعلام کرده گزارش عملکرد به مردم خواهد داد؛ دقت کنیم، اعلام کرده گزارش عملکرد، نه اینکه انشالله عمل می‌کنیم یا اگر شد کاری می‌کنیم؛ همین یک نقطه قوت برجسته است. این رویکرد به مردم امید می‌دهد؛ یقین داریم با تحقق حتی بخشی از وعده ها، اعتماد مردم به حاکمیت و نظام بیشتر و بیشتر خواهد شد.

پس در این بازه زمانی همه باید به این دولت کمک کنیم؛ دولتی که با وعده‌های کارآمد و راهگشا به سر کار آمده و تحقق این وعده ها، هم نیازمند صبوری و دادن زمان به دولت است و هم نیاز به همراهی و همفکری همه‌ی ما دارد؛ چه رسانه ها، چه فعالان بخش خصوصی و چه فعالان اجتماعی، همه باید با تمام توان به میدان بیایند و دولت را یاری دهند؛ تنها اگر صبور باشیم و یاریگر، به نتیجه می‌رسیم.

مرتضی بلوکی- فعال رسانه‌ای

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:



ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top