پیام آیت الله العظمی مدرسی به مناسبت ایام مبارک عرفه و عید قربان

تا ماه رمضان آینده چنین فضیلتی نصیبمان نخواهد شد.

 بسم الله الرحمن الرحیم
الحمد لله رب العالمين وصلى الله على محمد وآله الهداة الميامين.

به روز عرفه که از مهم‌ترین روزهای سال است و همچنین عید قربان که روز رحمت و غفران الهی و استجابت دعا است، نزدیک می‌شویم. در این روزهای مبارک و بزرگ از خداوند می‌خواهیم بلا را از ما دفع کند. این مناسبت بزرگی است و اگر از فضیلت آن بی‌بهره بمانیم، تا ماه رمضان آینده چنین فضیلتی نصیبمان نخواهد شد.

برادران و خواهران مؤمن بدین صورت این فرصت طلایی را غنیمت بشمارید:
به دلیل شرایط خاص امسال و عدم برگزاری مراسم حج، همچنین محرومیت بسیاری از زیارت اباعبدالله علیه السلام، و نیز قرنطینه و فاصله‌گذاری‌هایی که امکان برگزاری مراسم را در مساجد و مراقد مقدسه محدود کرده است، بیایید خانه‌های خود را خانه‌های ذکر قرار دهیم. چنان که خداوند سبحان می‌فرماید: (آن نور در خانه‌هايى است كه خدا رخصت داد ارجمندش دارند و نامش در آنجا ياد شود و او را هر بامداد و شبانگاه تسبيح گويند. پاکمردانی که هیچ کسب و تجارتی آنان را از یاد خدا و به پا داشتن نماز و دادن زکات غافل نگرداند، و از روزی که دل و دیده‌ها در آن حیران و مضطرب است، مى‌هراسند). (سوره نور، آیه ۳۶و۳۷)

همانگونه که پیامبر اکرم صلوات الله علیه ‌فرمودند: (زمين براى من محل سجده و پاک‌کننده قرار داده شد)، هر کدام از ما در خانه و به همراه خانواده، سه روز دست به دعا و تضرع برداریم و از خداوند بخواهیم این بلا را از ما دفع کند و از فضلش به ما خیر و برکت عطا فرماید.

از مسئولین می‌خواهم درب مساجد و مراقد را در این روزها با رعایت نکات بهداشتی باز نگه دارند. چرا که قابل قبول نیست مراکز تفریحی و تجاری باز باشند و خانه‌های خدا بسته بمانند. ما به عنوان مسلمان، تمام نیرو و امید خود را از دعا و ارتباط با یکدیگر می‌گیریم. خداوند متعال می‌فرماید: (بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را). (سوره غافر، آیه ۶۰)

آیا قوم یونس علیه السلام آن هنگام که توبه کردند و به سوی خدا بازگشتند، خداوند متعال بلا را از آنان دور نکرد؟ و فرمود: (چرا هيچ شهرى نبود كه اهل آن‌ ايمان بياورد و ايمانش به حال آن سود بخشد؟ مگر قوم يونس كه وقتى در آخرين لحظه‌ ايمان آوردند، عذاب رسوايى را در زندگى دنيا از آنان برطرف كرديم، و تا هنگامى كه اجلشان فرا رسيد از زندگى برخوردارشان كرديم). (سوره یونس، آیه ۹۸)

اللهم هل بلّغت، اللهم اشهد، وأنت المستعان في الشدة والرخاء.
محمد تقی مدرسی
۶ ذوالحجه ۱۴۴۱ هـ ق
almodarresi.com/fa/1944

کانال تلگرام:
‏t.me/almodarresi_fa

صفحه اینستاگرام:
‏instagram.com/almodarresi_fa

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top