پنجمین سالگرد صدور فتوای تاریخی جهاد کفایی توسط  حضرت آیت الله العظمی سیستانی (حفظه الله تعالی)

بیانیه جنبش یاران جوانان انقلاب 14فوریه به مناسبت پنجمین سالگرد صدور فتوای تاریخی جهاد کفایی توسط مرجعیت عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سیستانی (حفظه الله تعالی)

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
(إِذَا جَاءَ نَصْرُ اللَّهِ وَالْفَتْحُ * وَرَأَيْتَ النَّاسَ يَدْخُلُونَ فِي دِينِ اللَّهِ أَفْوَاجًا * فَسَبِّحْ بِحَمْدِ رَبِّكَ وَاسْتَغْفِرْهُ إِنَّهُ كَانَ تَوَّابًا ) هنگامي كه ياري خدا و پيروزي فرا رسد * و مردم را ببيني گروه گروه وارد دين خدا مي‏شوند. * پس پروردگارت را همراه با سپاس و ستایش تسبیح گوی، و از او آمرزش بخواه، که او همواره توبه پذیر است. ( سوره مبارکه نصر ، آیات 1- 3 ).
امروز پنجمین سالگرد از صدور فتوای تاریخی مرجع عالیقدر تشیع حضرت آیت الله العظمی سیستانی (دام ظله) مبنی بر واجب شدن جهاد کفایی برعلیه تروریست های تکفیری می گذرد. فتوایی که برنامه ریزی های آمریکایی ها را که از جانب ماشین جنگی صهیونیستی – آمریکایی و برخی از رژیم های های به کارگرفته شده مرتجع حاکم بر خلیج فارس در حال اجراء بود را نقش بر آب کرد. این فتوای تاریخی توانست به شکل سازنده ای بحران به وجود آمده را مهار کرده و حماسه ای ملی برای جامعه عراق خلق نماید و ماهیت و موجودیت دولت عراق را استوار تر گرداند .
برای خلق این حماسه ملی فرزندان ملت عراق از تمامی ادیان ، قومیت ها و مذاهب ،از شمال و جنوب گرفته تا شرق وغرب کشورشان در آن مشارکت نمودند و به درخواست مرجعیت عالی لبیک گفتند . این فتوای جهاد کفایی تمامی سناریوهایی که با هدف ایجاد گسست و چند دستگی در میان مردم عراق و منطقه برنامه ریزی شده بود را ناکام گذارد ، این توطئه ها با هدف ترسیم نقشه جغرافیایی جدید و تقسیم کشورهای عراق،ایران ، سوریه ، ترکیه و برخی دیگر از کشورهای عربی برنامه ریزی شده بود،چراکه شاید این گونه کشورها تهدیدی جدی برای رژیم صهیونیستی به شمار می آیند. نقش سازنده و شجاعانه جمهوری اسلامی ایران در یاری رساندن امت های اسلامی و همراهی نمودن باآنان برای مقابله با تهدید های امنیتی و آینده بهتر آنها که به صورت فعال حضورداشته و در همواره درکنار ایشان ایستاده است ، نباید فراموش گردد. یکی از این دردها و مصیبت ها ، گرفتار شدن کشور عراق در مبارزه با نیروهای تروریستی تندرو و تکفیری ، وهابی (داعش جنایت کار) است،که به اسلحه نابودی و کشتارجمعی آمریکا و اسرائیل و نوچه های منطقه ای آنها بدل گشته بودند. پیروزی بر این نماد های ستمگری و تروریسم بین المللی به عنوان یک پیروزی قابل توجه برای اراده ملت های آزاده در هر مکان از جمله در عراق ، سوریه ،بحرین ، یمن و ایران قلمداد می شود.
مبارزه و جهاد نیروهای بسیج مردمی عراق (حشد الشعبی) همراه با سایر همرزمانشان در ارتش و پلیس فدرال عراق، مبارزه و جنگی نمایان و حماسه انگیز را خلق نمود،که تاریخ معاصر مانند آن را تاکنون به خود ندیده است . این حماسه و شور ، ما را بسیار به یاد نماد ها والگوهای واقعه غم بارکربلا می اندازد که در آن با جانفشانی ها و ایثارگری های شگفت آوری از ارزش ها و اصول دین حمایت ، و برای آن قربانی شدند.
صدور چنین فتوایی در این برهه زمانی حساس و مخصوصا در این مرحله ، نشانه ای آشکار از نشانه های وحدت وهمدلی و روشنگری و بازگشت امت اسلامی به خویشتن و ضمیر خویش و از نشانه های آماده شدن زمینه ظهور حضرت حجت بن الحسن العسکری ،مهدی صاحب زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) می باشد. توطئه صهیونیستی ، آمریکایی به منظور تقسیم بندی وتکه تکه کردن کشورهای منطقه،پس از پیمان (سایکس پیکو) و برنامه ریزی جهنمی صهیونیستی ، آمریکایی برای تقسیم کشورهای اسلامی به کشورهای جدایی طلب ، همچنان پابرجاست و ادامه دارد. بر تمامی مردمان کشورهای منطقه،به خصوص مردم غیور عراق و بسیج مردمی (نیروهای حشد الشعبی) و سایر نیروهای مسلح آن واجب است تا آمادگی لازم را برای مقابله با هرگونه تحرک و توطئه های مشکوکِ از این دست را داشته باشند،همچنین بر نیروهای محور مقاومت اسلامی و گروهای مختلف عراقی و سایر کشورهای اسلامی دیگر واجب است ،آمادگی واقدامات لازم را برای ریشه کن نمودن برنامه ریزی های آمرانه دشمنان به مدیریت شیطان بزرگ آمریکای جهان خوار و رژیم صهیونیستی و کشورهای غربی و که با حمایت رژیم آل سعود ، امارات و برخی سازمان های عربی و خلیجی به اجاره گرفته شده در حال پیاده سازی معامله بزرگ قرن و نابودی آرمان فلسطین هستند را داشته باشند.
دوستان ما در نیروهای حشد الشعبی و سایر گروه های مقاومت و مسلح عراقی ، می بایست تا وحدت و وفاق ملی خود را همواره حفظ کرده و اختلافات را کنار بگذارند،زیرا پیروزی آنها بر گروهک تروریستی داعش ، مانند جهاد اصغر بوده واکنون می بایست جهاد اکبر (جهاد بانفس) را اجراء نمایند و در تقوی و پروای الهی ذوب گردنند و برای پیروزی و نابودی دشمنان به درگاه الهی شکر گزاری نمایند.این آن چیزی است که در سوره مبارکه نصر قرآن کریم بدان اشاره شده است.
از خداوند متعال می خواهیم که عراق و ملت آن و نمادهای اسلامی و مراجع عظام تقلید و در راس آنها مقام عالی مرجعیت ، حضرت آیت الله العظمی سید علی سیستانی (دام ظله) ، صاحب این فتوای تاریخ معاصر را در پناه خویش حفظ نماید ... و بر شهیدان عراق و شهیدان محور مقاومت اسلامی در عراق ، بحرین ، یمن ، سوریه ، لبنان ، فلسطین ، پاکستان وافغانستان رحمت و درود فرستد.

جنبش یاران جوانان انقلاب 14 فوریه
منامه – بحرین بزرگ اشغال شده ،
13 ژوئن 2019 میلادی برابر با
23 خرداد ماه 1398 شمسی

 

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top