وزارت خارجه‌ چین خواستار لغو تحریم‌های ایران شد

سخنگوی وزارت خارجه‌ چین با توجه به شیوع ویروس کرونا در ایران خواستار لغو تحریم‌های یک‌جانبه اعمال شده بر ایران تقویت همکاری جامعه بین‌المللی با ایران شد.

خبریجات - به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت خارجه چین، ژائو لیجیان سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور، امروز در کنفرانس مطبوعاتی خود درباره شیوع ویروس کرونا در ایران و تاثیر تحریم‌های آمریکا بر آن گفت: چین به دقت در حال پیگیری پیش‌رفت شیوع این بیماری در ایران است. چین اخیرا کیت‎‎های تشخیص و تجهیزات پزشکی دیگری را برای ایران فراهم کرده و یک گروه متخصص را به آن‌جا اعزام کرده است. ما هر کاری که لازم باشد برای کمک به آن‌ها انجام می‌دهیم. همچنین از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم که همکاری با ایران را تقویت کرده و مشترکا از امنیت سلامت همگانی جهانی حفاظت کند.

او در ادامه گفت: می‌خواهم اشاره کنم که دولت و ملت ایران در موقعیت حساسی در مبارزه‌شان علیه این بیماری مسری قرار دارند. ادامه تحریم‌های یک‌جانبه علیه آن‌ها چیزها را بدتر کرده و غیرانسانی است. ما از طرف مربوطه می‌خواهیم که فورا چنین تحریم‌هایی علیه ایران را لغو کرده و مانع از تلاش‌های ایران و جهان برای مبارزه با این بیماری نشوند.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top