محورهای مهم سخنان جانشین دبیرکل جنبش عمل اسلامی بحرین در یادواره بزرگداشت شهدا

محورهای مهم سخنان حجت الاسلام والمسلمین شیخ عبدالله الصالح ، جانشین دبیرکل جنبش عمل اسلامی بحرین در یادواره بزرگداشت شهدا ( پنجشنبه شب مورخ ۲۷ آذر ماه ۱۳۹۹ )

بسمه تعالی
آرمان و اهداف شهیدان جاودانه خواهد بود و هرگز آنچه را که شهدا برای ما و آرمان های ما تقدیم کردند را فراموش نخواهیم کرد و هرگز شعار ها و چرخش های سیاسی را به حساب این خون های پاک قرار ندهید.
* جنبش و انقلاب ما برای دستیابی به حقوق عادلانه و مشروع مان بر اساس اصول و ارزش های اسلامی و انسانی پی ریزی شده است نه بر اساس حساب های سیاسی کوتاه مدت و نه بر اساس حساب های برد وباخت و خسارت های کوتاه مدت دنیوی .
* شهدا در اول صف مبارزه بوده و هستند و برای منافع دنیوی و پوچ ،با روح و جان خود جانفشانی نکردند ، بلکه برای اصول و ارزش های والای الهی و اسلامی جانفشانی کردند.
* امروز برتمامی ما واجب حتمی است که راه شهدا ، آرمان های آنها و تکمیل راه و مسیر این عزیزان را پاس داشته و آن را ادامه دهیم تا اینکه تمامی مطالبات مشروع و به حق مان برآورده شود . مطالباتی که برای تحقق آنها خون پاک آنها ریخته شده و برای ما جانفشانی کرده اند.
* آرمان های شهیدان محل معاملات و تسویه حساب ها و دستاوردهای سیاسی نیست . خون شهدا گران بهاتر از آن است که در راستای توهم پیروزی ها و دستاوردهای سیاسی بی ارزش بر اساس نفاق سیاسی و همراه با کسانی باشد که دستشان به خون پاک شهیدانمان آلوده باشد .
* برخی برای رسیدن به اهدافشان پشت سراب موفقیت و پیروزی پوچ پنهان شده و در فکر معامله با سفاکان خون ریز هستند و گویا وحشی گری ها را فراموش کرده و مراعات احساسات آنها و دردهای خانواده های مکرم شهدا را نمی کنند.
* شهدا همگی مدافع کرامت و عزت جامعه هستند . آنان برای دفاع از ما و حقوق ، آرمان ها وارزش ها به سوی پروردگارخویش عروج کردند.پس برای تمامی ما واجب است که یاد و نام ایشان را گرامی داشته و روح عزتمندی ،وفاداری و فداکاری را از آنها بیاموزیم.
* عاقلانه نیست و دور از وفاداری است اگر آرمان ها و مسئله شهدا را دستاویز مطالبات سیاسی خویش قرار دهیم و اشتباه بزرگتر آنکه به خون آنها به هر شکلی دست درازی کنیم.
* از تحرکات برخی از کسانی که در راه سازش با رژیم آل خلیفه حتی به صورت اندک و به حساب رسیدگی به پرونده شهدا و از این دست قرار دارند دوری می جوییم چرا اگر حتی برای یک مطالبه مشروع و به حق هم که باشد ، گفتگوی با آنها به معنای مشروعیت دادن به رژیم ستمگر خواهد بود .
* برای شهدا و خاندان مورد ستم قرار گرفته ایشان عادلانه نیست و به دور از انصاف است اگر بخواهیم به نام آنها و به نام دفاع از حقوق ایشان ، آن را دستاویزی برای رسیدن به اوهام پیروزی سیاسی بدون طعم و مزه و بو قرار بدهیم !.
* مطالبه های اساسی ، عادلانه و مشروع تمامی شهدا که البته مطالبات تمام مردم هم هست عبارتند از : پی ریزی و تاسیس نظام سیاسی عادلانه که در خلال آن شهروندان به حقوق مشروع دست یافته و قدرت تمام در دست مردم بوده و مشروعیت آن مردمی باشد . این چیزی است که شهدا برای رسیدن به آن خون پاکشان بر زمین ریخته شد ، پس آیا بعد از آن با کدام اخلاق و اصول و ارزش ها و حتی سیاستی سازگار است که آن را فراموش کرده و برای حل مسایل سیاسی به این خون ها خیانت کنیم !!؟.
* مسیر مبارزه برای دستیابی به حقوق اساسی و بازگشت کرامت در راستای پاسداشت خون شهدا می بایست ادامه داشته باشد ، تا اینکه رژیم های ستمگر (آل خلیفه و حکام مرتجع منطقه ) سرنگون گشته و پایان استبداد و دیکتاتوری آغاز گردد.
* آرمان های شهدا جاودانه است و هرگز آنچه که آنها برای دفاع از ارزش ها و اصول الهی فدا کردند را فراموش نخواهیم کرد و هرگز اجازه نخواهیم داد که خون پاکشان دستاویز سیاست بازی ها و اهداف پوچ و کوتاه مدت قرار بگیرد.

خبریجات

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top