قیام مردم فلسطین نویدبخش تمدن اسلامی موعود است

آیت الله العظمی مدرسی : قیام مردم فلسطین نویدبخش تمدن اسلامی موعود است

آیت الله العظمی سید محمد تقی مدرسی تأکید کردند: «خیزش مردم فلسطین در برابر اشغال‌گری رژیم صهیونیستی نشان داد که امت اسلامی همچنان بر عهد خویش با خداوند وفادار است و این روحیه انقلابی که هر روز در گوشه‌ای از جهان تجلی پیدا می‌کند، نوید بخش تمدن اسلامی مورد انتظار است».
معظم‌له افزودند: «بشریت بعد از دوری از رسالت‌های الهی، چالش‌های بسیاری را تجربه کرد و امروزه به تمدن‌های مادی اعتمادی ندارد. چرا که مدیریت بحران کرونا، چالش تغییرات اقلیمی، ناهنجاری‌های حاصل از تفکرات مادی‌گرایانه و طبقه‌بندی‌های اجتماعی ظالمانه نشان داد که یک تمدن الهی والا مورد نیاز است که در تمدن اسلامی تجلی می‌یابد. البته بدین معنی نیست که این تمدن مختص مسلمانان باشد، بلکه به معنی این است که تمدنی الهی است که تجلی ارزش‌های آسمانی و نیاز تمام انسان‌هاست».
ایشان همچنین تمدن اسلامی را دارای ریشه‌ای مستحکم از ایمان و تقوا توصیف کردند که دنیا را اصلاح و زنده می‌کند و فرمودند: «البته این اصلاح و سازندگی و خدمت به بشریت تنها از لحاظ دیدگاه مادی‌گرایانه نیست، بلکه دیدگاهی دینی نیز دارد. تمدن دینی دو بعد مادی و معنوی انسان را در نظر می‌گیرد. به‌طوری‌که اسلام عبادات معنوی را به جنبه‌های مادی زندگی پیوند می‌دهد. اسلام نماز، روزه و حج را وسیله نزدیکی به خداوند متعال قرار می‌دهد و از سویی دیگر این عبادات منافع انسان را نیز تأمین می‌کند. به عنوان مثال عید فطر که عیدی معنوی است ولی با پرداخت زکات فطره در این روز فقرا و نیازمندان نیز بهره می‌برند». در همین راستا آیت الله العظمی مدرسی بر ضرورت عدم فراموشی دیدگاه‌های دینی در فضای سیاسی تأکید کرده و عنوان کردند که سیاست باید تابع دین باشد و نه بر عکس.
ایشان در خاتمه عید سعید فطر را به تمامی مسلمانان تبریک گفته و از خداوند منان خواستند که زندگی مملو از پیشرفت، آرامش و صلح را به تمام مسلمان ارزانی دارد.

almodarresi.com/fa/2716
کانال تلگرام
‏t.me/almodarresi_fa
صفحه اینستاگرام
‏instagram.com/almodarresi_fa

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top