قرار جدی برای حضور 'وزیر زن' در کابینه نبود

معاون رئیس‌جمهور می‌گوید از همان ابتدا قرار جدی برای حضور وزیر زن در کابینه نبوده و اینکه گفته می‌شود نقش زنان در دولت دوازدهم کاسته شد را قبول ندارم. او همچنین می‌گوید امیدوار هستیم اصلاح‌طلبان در انتخابات آتی حضور داشته باشند.

خبریجات- معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در گفت‌و‌گو با تسنیم، در واکنش به انتقادهای مطرح شده نسبت به کاهش حضور زنان در دولت و اینکه برخی چهره‌های سیاسی اصلاح‌طلب معتقد هستند رئیس‌جمهور در این زمینه خلف وعده کرده است، گفت: قرار جدی نبوده است که وزیر زن استفاده شود. نگاه رئیس‌جمهور به این موضوع بسیار جدی است و نگاه مثبتی دارند.

 وی افزود: بنده این مسئله را که نقش زنان در دولت آقای روحانی کمتر شده اصلا قبول ندارم. نقش زنان در دولت کمتر نشده است. شما الان ببینید که بیش از ۳۰ نفر معاون وزیر زن داریم، شاید در کابینه حضور نداشته باشند اما مرحله دوم و پشتیبان هستند. در برخی وزارتخانه‌ها ۳ تا معاون زن داریم. معتقدم نقش زنان در دولت کمتر نشده است.

 معاون رئیس‌جمهور با بیان این مطلب که ۳۰ درصد استفاده از نیروی زن در بدنه دولت در حال اجرایی شدن استف‌ اظهار داشت: در استان‌ها حضور زنان بسیار چشم‌گیر است و جز اهداف است و ما مقدمات کارنامه دوم را در بحث انتصابات زنان در پست‌های مدیریتی را ارائه خواهیم داد . تحولات خوبی در حال رخ دادن است و امیدوارم در کابینه هم زنان حضور داشته باشند.

 ابتکار در پاسخ به این سوال که کمتر از یک سال دیگر به انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی مانده آیا فکر می‌کنید اصلاح‌طلبان در این انتخابات ورودی خواهند داشت یا خیر؟ چرا که اخیر برخی از چهره‌های سیاسی معتقد هستند با توجه به عملکرد دولت در مسائل اقتصادی و حمایت این طیف سیاسی از دولت، اقبال مردم به آنها در انتخابات کمتر خواهد بود تصریح کرد: اصلاح‌طلبان در این انتخابات حضور خواهند داشت؛‌ برای اصلاح‌طلبان انتخابات مجلس بسیار مهم است.

 وی اضافه کرد: امیدوار هستیم حامیان دولت هم در این انتخابات حضور داشته باشند. آنها همواره همراهی با دولت داشته‌اند نظراتشان را صریحا اعلام کرده‌اند. امیدوارم حامیان دولت هم پای صندوق‌های رای بیایند و فکر می‌کنم فرصت خوبی است مردم در آینده کشورشان تعیین‌کننده باشند.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top