فشار بر مردم را کم کنیم

وزیر امور خارجه در دانشگاه تهران گفت: نگوئیم مردم ۴۰ سال مقاومت کردند باز هم می‌کنند؛ پس ما چکاره‌ایم

خبریجات-به گزارش خبرگزاری برنا، «محمدجواد ظریف»، وزیر امور خارجه، در همایش چند جانبه گرایی در سیاست خارجی؛ ظرفیت ها و راهبردها در دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران گفت: نگوئیم مردم ۴۰ سال مقاومت کردند باز هم می کنند؛ پس ما چکاره ایم؟! به عنوان کارگزار مردم وظیفه داریم فشار را از دوش مردم برداریم. اگر قرار بود همه مشکلات با مقاومت حل شود پس وظیفه ما چیست. ما وظیفه داریم به عنوان کارگزاران فشار را کم کنیم اما نمی دادنم موفق شویم یا نه. اول باید مردم تایید کنند و بعد خداوند باید قضاوت کند.

وی در ادامه افزود: برجام شکست راهبردی برای آمریکا بود و 6 قطعنامه را از دست داد، بنابراین از آن خارج شد. نگرانی نتانیاهو و تندروهای آمریکا بحث هسته ای نبود بلکه این بود، فضای اجماع جهانی نابود شود. 4 بار در شورای امنیت تلاش کردند و شکست خوردند و در لهستان هم به لطف خدا و همکارانم شکست خوردند و بازهم شکست خواهند خورد.

وی درباره تمدید مهلت ایران از سوی گروه ویژه اقدام مالی (FATA) گفت: دوستان واقعیات را نگاه کنند و تصمیم بگیرند. هر تصمیمی هم بگیرند ما تبعیت می‌کنیم، اما خوب بدانند که تصمیم آنها چه آثاری دارد.

ظریف بیان کرد: دو سال است از فرصتی که توافق کرده بودیم، گذشته است. ما به حرف آنها و آنکه چه گفتند، کاری نداریم، بلکه بحث مان درباره به ارتباطات کشور خودمان است.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

درباره ما

درباه ما

تبلیغات

اشتراک در خبرنامه

Top